26 Mayıs 2018 Cumartesi - 16:30:19

SON DAKİKA

CHP İSRAİL VE ABD'Yİ KINADI

Siyaset

15 Mayıs 2018 Salı, 20:24:15 | 114 Okunma
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanı Semih Balaban, ABD ve İsrail'in Filistin'de uyguladığı politikaları eleştirmek amacıyla basın açıklaması yaptı

BURHAN AKDEMİR
Türkiye’de gündem Filistin. ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıması sonrasında gerginleşen ortam, İsrail’e bağlı güçlerin Filistin halkına yaptıklarıyla insanlık dışı boyutlara ulaştı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Teşkilatı da yapılanları kınamak amacıyla basın açıklaması düzenledi.
CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban Filistin konusunun yüreklerini kanatan büyük bir yara olduğunu ifade etti. İsrail’in Filistin halkına yaptıklarını şiddetle kınadıklarının dile getiren Balaban, “İsrail’in Filistinlilere yaptığı katliamı şiddetle kınıyoruz ve İsrail’in Siyonizmine ve ABD’nin emperyalizmine karşı tüm orta doğuyu antiemperyalist bir çizgi de mücadeleye çağırıyoruz” dedi.
FİLİSTİN’DE 3 BİN DEVRİMCİ CAN VERDİ
Filistin konusunu Türkiye’nin gündemine ilk defa devrimcilerin getirdiği aktaran Balaban, şunları söyledi: “ Deniz Gezmiş ve arkadaşları Filistin konusunu Türkiye’nin gündemine 1960’da getirtirdiler. 1973’de Filistin’deki Lübnan kampına İsrail Deniz Kuvvetlerinin saldırması sonucu 8 devrimci hayatını kaybetti. Bugüne kadar 3 binden fazla devrimci CHP’li Yurtseven insan Filistin’e gidip Filistin davası için can verdi.”
“KALBİMİZ FİLİSTİN İÇİN ATIYOR”
CHP’nin her zaman antiemperyalist mücadele verdiğini ifade eden Balaban, “Savaş meydanlarında kurulmuş bir parti olarak her zaman mazlum halkların yanındayız. Filistin halkının da sonuna kadar yanındayız ve özelikle de bu gücümüzü haklılığımızdan alıyoruz. Filistin halkı yalnız değildir. Filistin halkına sonunda kadar Türkiye Sahip çıkacak. CHP, Filistin halkının haklı davasında her zaman yanında olduğu gibi bundan sonra da yanında olacaktır. Bizler din, dil, renk, mezhep sınıf ayrımı yapmadan bütün insanlığı kucaklayan sosyal demokrat hareketiz. Bu anlamda da kalbimiz Filistinliler için atıyor. İsrail’in Filistin’e olan katliamını lanetliyoruz. İsrail bunun hesabını verecek” dedi.
MİTİNG TEŞEKKÜRÜ
Balaban son olarak Pazar günü Manisa’ya gelen Muharrem İnce’yi yalnız bırakmayan Manisalılara ve basın mensuplarına teşekkür etti. Ayrıca, Muharrem İnce’nin Manisalılara teşekkür gönderdiğini de sözlerine ekleyen Balaban, “ Çok muhteşem bir miting oldu” dedi.

Siyaset

15 Mayıs 2018 Salı, 20:24:15 | 114 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

ALAŞEHİR VE SARIGÖL'DE ÜZÜM BAĞLARINI DOLU VURDU
GÜNDEM
Manisa'nın Sarıgöl ve Alaşehir ilçelerinde gece saatlerinde başlayan dolu, üzüm bağlarında önemli zarara neden oldu.
25.5.2018

132

KADINLAR KONSEYİ'NDEN 300 YARDIM KOLİSİ
GÜNDEM
TÜRK Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi, ramazan ayı sebebiyle 300 ihtiyaç sahibi aileye ramazan yardım paketi dağıttı.
25.5.2018

73

HALI DOKUMANIN BİR FAYDASI DAHA ÇIKTI
GÜNDEM
Manisa'nın Salihli ilçesinde, zihinsel ve bedensel engellilerin gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla 'Dokumada ben de varım' projesi hayata geçirildi.
25.5.2018

60

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks