17 Ekim 2018 Çarşamba - 10:18:36

SON DAKİKA

CHP İSRAİL VE ABD'Yİ KINADI

Siyaset

15 Mayıs 2018 Salı, 20:24:15 | 291 Okunma
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanı Semih Balaban, ABD ve İsrail'in Filistin'de uyguladığı politikaları eleştirmek amacıyla basın açıklaması yaptı

BURHAN AKDEMİR
Türkiye’de gündem Filistin. ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıması sonrasında gerginleşen ortam, İsrail’e bağlı güçlerin Filistin halkına yaptıklarıyla insanlık dışı boyutlara ulaştı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Teşkilatı da yapılanları kınamak amacıyla basın açıklaması düzenledi.
CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban Filistin konusunun yüreklerini kanatan büyük bir yara olduğunu ifade etti. İsrail’in Filistin halkına yaptıklarını şiddetle kınadıklarının dile getiren Balaban, “İsrail’in Filistinlilere yaptığı katliamı şiddetle kınıyoruz ve İsrail’in Siyonizmine ve ABD’nin emperyalizmine karşı tüm orta doğuyu antiemperyalist bir çizgi de mücadeleye çağırıyoruz” dedi.
FİLİSTİN’DE 3 BİN DEVRİMCİ CAN VERDİ
Filistin konusunu Türkiye’nin gündemine ilk defa devrimcilerin getirdiği aktaran Balaban, şunları söyledi: “ Deniz Gezmiş ve arkadaşları Filistin konusunu Türkiye’nin gündemine 1960’da getirtirdiler. 1973’de Filistin’deki Lübnan kampına İsrail Deniz Kuvvetlerinin saldırması sonucu 8 devrimci hayatını kaybetti. Bugüne kadar 3 binden fazla devrimci CHP’li Yurtseven insan Filistin’e gidip Filistin davası için can verdi.”
“KALBİMİZ FİLİSTİN İÇİN ATIYOR”
CHP’nin her zaman antiemperyalist mücadele verdiğini ifade eden Balaban, “Savaş meydanlarında kurulmuş bir parti olarak her zaman mazlum halkların yanındayız. Filistin halkının da sonuna kadar yanındayız ve özelikle de bu gücümüzü haklılığımızdan alıyoruz. Filistin halkı yalnız değildir. Filistin halkına sonunda kadar Türkiye Sahip çıkacak. CHP, Filistin halkının haklı davasında her zaman yanında olduğu gibi bundan sonra da yanında olacaktır. Bizler din, dil, renk, mezhep sınıf ayrımı yapmadan bütün insanlığı kucaklayan sosyal demokrat hareketiz. Bu anlamda da kalbimiz Filistinliler için atıyor. İsrail’in Filistin’e olan katliamını lanetliyoruz. İsrail bunun hesabını verecek” dedi.
MİTİNG TEŞEKKÜRÜ
Balaban son olarak Pazar günü Manisa’ya gelen Muharrem İnce’yi yalnız bırakmayan Manisalılara ve basın mensuplarına teşekkür etti. Ayrıca, Muharrem İnce’nin Manisalılara teşekkür gönderdiğini de sözlerine ekleyen Balaban, “ Çok muhteşem bir miting oldu” dedi.

Siyaset

15 Mayıs 2018 Salı, 20:24:15 | 291 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ATICILAR 12'DEN VURDU, TÜRKİYE REKORU KIRDI
SPOR
Bireysel ve takım branşlarında elde ettikleri başarılarla Manisa'yı gurulandıran Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nde bir başarıda atıcılık branşından geldi.
16.10.2018

118

MURAT YÖRÜK'TEN MANİSA OLAY'A ZİYARET
SIYASET
Manisa'nın iki merkez ilçesinden biri olan Şehzadeler belediye başkanlığı için Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday adaylığını açıklayan Murat Yörük ziyaret turlarına devam ediyor
16.10.2018

116

GÖLMARMARA GÖLÜ CAN ÇEKİŞİYOR
SIYASET
Gölmarmara Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Gölmarmara Gölü'yle ilgili düzenlene çalıştayda acı gerçeği gün yüzüne çıkardı
16.10.2018

110

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks