16 Ağustos 2018 Perşembe - 16:50:12

SON DAKİKA

CHP İSRAİL VE ABD'Yİ KINADI

Siyaset

15 Mayıs 2018 Salı, 20:24:15 | 242 Okunma
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanı Semih Balaban, ABD ve İsrail'in Filistin'de uyguladığı politikaları eleştirmek amacıyla basın açıklaması yaptı

BURHAN AKDEMİR
Türkiye’de gündem Filistin. ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıması sonrasında gerginleşen ortam, İsrail’e bağlı güçlerin Filistin halkına yaptıklarıyla insanlık dışı boyutlara ulaştı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Teşkilatı da yapılanları kınamak amacıyla basın açıklaması düzenledi.
CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban Filistin konusunun yüreklerini kanatan büyük bir yara olduğunu ifade etti. İsrail’in Filistin halkına yaptıklarını şiddetle kınadıklarının dile getiren Balaban, “İsrail’in Filistinlilere yaptığı katliamı şiddetle kınıyoruz ve İsrail’in Siyonizmine ve ABD’nin emperyalizmine karşı tüm orta doğuyu antiemperyalist bir çizgi de mücadeleye çağırıyoruz” dedi.
FİLİSTİN’DE 3 BİN DEVRİMCİ CAN VERDİ
Filistin konusunu Türkiye’nin gündemine ilk defa devrimcilerin getirdiği aktaran Balaban, şunları söyledi: “ Deniz Gezmiş ve arkadaşları Filistin konusunu Türkiye’nin gündemine 1960’da getirtirdiler. 1973’de Filistin’deki Lübnan kampına İsrail Deniz Kuvvetlerinin saldırması sonucu 8 devrimci hayatını kaybetti. Bugüne kadar 3 binden fazla devrimci CHP’li Yurtseven insan Filistin’e gidip Filistin davası için can verdi.”
“KALBİMİZ FİLİSTİN İÇİN ATIYOR”
CHP’nin her zaman antiemperyalist mücadele verdiğini ifade eden Balaban, “Savaş meydanlarında kurulmuş bir parti olarak her zaman mazlum halkların yanındayız. Filistin halkının da sonuna kadar yanındayız ve özelikle de bu gücümüzü haklılığımızdan alıyoruz. Filistin halkı yalnız değildir. Filistin halkına sonunda kadar Türkiye Sahip çıkacak. CHP, Filistin halkının haklı davasında her zaman yanında olduğu gibi bundan sonra da yanında olacaktır. Bizler din, dil, renk, mezhep sınıf ayrımı yapmadan bütün insanlığı kucaklayan sosyal demokrat hareketiz. Bu anlamda da kalbimiz Filistinliler için atıyor. İsrail’in Filistin’e olan katliamını lanetliyoruz. İsrail bunun hesabını verecek” dedi.
MİTİNG TEŞEKKÜRÜ
Balaban son olarak Pazar günü Manisa’ya gelen Muharrem İnce’yi yalnız bırakmayan Manisalılara ve basın mensuplarına teşekkür etti. Ayrıca, Muharrem İnce’nin Manisalılara teşekkür gönderdiğini de sözlerine ekleyen Balaban, “ Çok muhteşem bir miting oldu” dedi.

Siyaset

15 Mayıs 2018 Salı, 20:24:15 | 242 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

"YAKMAYIN BOZDURUN"
GÜNDEM
MAGİDER Başkanı Ayberk Aloğlu, ABD'nin yaptırım kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu, dolar yakanlara seslendi
15.8.2018

78

VESTEL DAHA ÇOK ÇALIŞACAK
GÜNDEM
Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Başkan Erdoğan'ın yaptığı iPhone boykotu açıklamasında halkı Vestel'e yönlendirmesinden gurur duyduklarını söyledi.
15.8.2018

67

KRİZ SİMSARLARINA İZİN YOK!
GÜNDEM
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) ekonomik savaşı fırsata çevirmeye çalışan yerli malı üreticilerine karşı mücadele kararı aldı
15.8.2018

100

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks