23 Şubat 2019 Cumartesi - 15:52:19

SON DAKİKA

CHP MANİSA TEŞKİLATI DEĞİŞİM İSTİYOR

Siyaset

27 Haziran 2018 Çarşamba, 19:43:34 | 357 Okunma
Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Muharrem İnce'nin partinin yeni genel başkanı olması gerektiğini savundu

MÜMİNE ALÇİÇEK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Semih Balaban, 24 Haziran seçimleri sonrası değerlendirme toplantısı yaptı. Balaban, Manisa için umutlu olduklarını ifade ederken, bunu da iki ilçede birinci parti olmalarına, iki ilçede de kıl payı birinciliği kaçırmalarına bağladı. Genel başkanlık düzeyindeki değişime olumlu baktıklarını kaydeden Balaban, “Cumhuriyet Halk Partisi'nin geleceği Muharrem İnce ile şekillenecektir. Bizler Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na da çok teşekkür ediyoruz. Ama bu görevi de Muharrem İnce'ye kısa sürede devretmesini umuyoruz” dedi.
CHP Manisa İl Başkanlığı tarafından 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilli Genel Seçimleriyle ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, seçimlerde Manisa genelinde 13 bin 500 oy kaybettiklerini belirterek Genel Merkezin seçimler öncesinde ön seçim yapmamasını eleştirdi. Balaban, "Manisa'da 2015'e göre 2,5 puanlık bir düşüşümüz var. 13 bin 500 oy kaybımız var. Biz bunun nedenlerini cumartesi günü yapacağımız İl Danışma Kurulu Toplantısında ve İlçe Başkanları Toplantısında tartışacağız. Bizler Manisa olarak yine hem milletvekili seçiminde hem de cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye ortalamasının 4 puan üstünde oy aldık. Tabi ki Manisa olarak biz bunu kendi il örgütü adına yeterli bulmuyoruz. Biz bu konuda daha önce de uyarılarımızı yapmıştık. Ön seçim olmayınca Cumhuriyet Halk Partisi hem Manisa'da hem Türkiye'de 1 puan, 2 puan, 3 puan değişik yerlerde değişik miktarda üzülerek belirtiyorum puan kaybetti. Eğer ön seçim olsaydı çok daha farklı bir tablo çıkardı. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'de ön seçimi içselleştirmiş, uygulamış tek partidir. Daha önce de söylemiştik, Genel Merkezin yaptığı milletvekili listesinde yanlışlar olduğunu, bu tür bir listeyle Manisa'da oylarımızı istediğimiz düzeyde arttıramayacağımızı uyarmıştık. Bunların değerlendirmesini biz kendi içimizde bir kez daha yapacağız" dedi.
KILIÇDAROĞLU'NA "GÖREVİ DEVRET" ÇAĞRISI
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi başarılı bulduklarını ve Kılıçdaroğlu'na görevi Muharrem İnce'ye devretmesi yönünde çağrıda bulunan CHP'li Balaban, "Cumhuriyet Halk Partisi her ne kadar bu seçimde istediğini elde edemese de bir Muharrem İnce gerçeği ortaya çıktı. Hem Manisa'da hem Cumhuriyet Halk Partisi tabanında ve örgütlerinde hem de Türkiye'de bu seçimin en başarılı isimlerinden birincisi Muharrem İnce'dir. Ben her zaman açık oldum. 3-4 Şubat'taki kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermiş bir İl Başkanı olarak söylüyorum. Bundan sonra Muharrem İnce Türkiye'de umut olmaya devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin geleceği Muharrem İnce ile şekillenecektir. Muharrem İnce geleceğin cumhurbaşkanıdır. Geleceğin Türkiye'de siyasete ve yönetime damgasını vuracak kişisidir. Bizler Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na da çok teşekkür ediyoruz. Seçim sürecinde gayet iyi hamleler yaptı. Bu konuda kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ama bu görevi de Muharrem İnce'ye kısa sürede devretmesini umuyoruz. Cumartesi günü ilçe başkanlarımızla toplantıdan sonra detaylı açıklamayı yapacağız" diye konuştu.
ERDOĞAN'I TEBRİK ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi tebrik eden CHP'li Balaban, "Yeniden seçilen Cumhurbaşkanımızdan Türkiye'yi kutuplaştırıcı değil kucaklaştırıcı bir siyaset bekliyoruz. Aynı zamanda AKP İl Başkanımızı tebrik ediyorum. AKP yöneticilerinden de Manisa'yı kucaklayıcı bir politika bekliyorum" ifadelerini kullandı.
CHP Genel Merkezi önünde gerçekleştirilen eylemlerle ilgili değerlendirmede bulunan Balaban, "Cumhuriyet Halk Partisi'nde demokratik tepkiler, eylemler bu partinin doğasında vardır. Benim tüm üyelerden ricam hiç bir şekilde hakarete varmadan, saygısızlık yapmadan eleştirebilirler" dedi.
Vekillerin toplantıda bulunmaması ile ilgili açıklama yapan Balaban, Özgür Özel’in Ankara’da olduğunu, toplantının il başkanlığı kapsamında yapılmasını uygun gördükleri için vekillerin bulunmadığını sözlerine ekledi.

Siyaset

27 Haziran 2018 Çarşamba, 19:43:34 | 357 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TİCARET BAKANI MANİSA'YA GELİYOR
GÜNDEM
Manisalı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bugün babaocağı Demirci'de olacak… Bakan Pekcan daha sonra Manisa'da Anemon Otel'de geniş katılımlı bir toplantıda iş dünyası ile bir araya gelecek
22.2.2019

85

"AFFETMEM!"
GÜNDEM
Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, AK Parti'den kopan isimlerin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili konuştu, net mesajlar verdi
22.2.2019

211

MANİSALI ŞOFÖR FATMA DESTEK BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa'nın tek kadın şoförü olan Özel Halk Otobüsü şoförü Fatma Güngör, Kaptanlar Kulübü Ayın Kaptan Şoförü Ödülleri Şehiriçi kategorisinde tek kadın şoför olarak yarışıyor.
22.2.2019

52

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks