22 Ocak 2018 Pazartesi - 05:06:44

SON DAKİKA

CHP'DE DELEGE SAVAŞI BAŞLADI

Siyaset

18 Aralık 2017 Pazartesi, 11:59:59 | 172 Okunma
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanlığı'nın 36. Olağan Kongresi, 24 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek.

17 ilçede kongrelerini tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Başkanlığı için yarış başladı. 649 delege, 24 Aralık’ta yapılacak olan CHP Manisa İl Başkanlığı 36. Olağan Kongresi için adaylığını açıklayan mevcut başkan Halil Tokul ve Semih Balaban arasında seçim yapacak. Kulislerde merkez ilçeler olan Şehzadeler ve Yunusemre başkanlıklarının Semih Balaban’ı destekleyeceği, diğer ilçelerin büyük bir kısmının ise tercihini Halil Tokul’dan yana kullanacağı konuşuluyor.
ÖZEL HABER BERFİN ADICAN
CHP’de İl Başkanlığı kongresine 1 hafta kala siyasi kulisler hareketlendi.
24 Aralık tarihinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonu’nda gerçekleştirilecek 36. Olağan İl Başkanlığı kongresinde şu ana kadar mevcut başkan Halil Tokul ve eski Şehzadeler İlçe Başkanı Semih Balaban adaylığını açıkladı.
EN FAZLA DELEGE SAYISI AKHİSAR VE SALİHLİ’DE
CHP İl Kongresi’nde Ahmetli’nin 7, Akhisar’ın 92, Alaşehir’in 48, Demirci’nin 8, Gölmarmara’nın 7, Gördes’in 8, Kırkağaç’ın 12, Köprübaşı’nın 5, Kula’nın 17, Salihli’nin 92, Sarıgöl’ün 22, Saruhanlı’nın 29, Selendi’nin 6, Soma’nın 45, Şehzadeler’in 68, Turgutlu’nun 56 ve Yunusemre’nin 78 delegesi oy kullanacak.
37 doğal il yönetimi, 9 disiplin kurulu ve 3 milletvekilinin de oyları toplandığında İl Kongresi’nde oy kullanacak delege sayısı 649 olacak.
İLÇE KONGRELERİNDE 8 BAŞKAN DEĞİŞTİ
Yapılan ilçe kongrelerinde 8 bölgede başkan değişimi yaşanırken, delegelerin hangi adaya yakın olduğu ise siyasi kulislerde en çok konuşulan konulardan biri oldu.
HANGİ İLÇE HANGİ ADAYI DESTEKLEYECEK?
Kulis bilgilerine göre Saruhanlı, Turgutlu, Alaşehir, Sarıgöl, Kula, Gölmarmara, Kırkağaç, Soma, Selendi, Demirci ve Ahmetli İlçe Başkanları’nın kongrede mevcut başkan Halil Tokul’u destekleyeceği iddia ediliyor. Halil Tokul’un Köprübaşı ve Gördes ilçe başkanları ile de görüştüğü ve kendisi için destek istediği ifade ediliyor.
Şehzadeler ve Yunusemre İlçe Başkanlarının kongrede Semih Balaban’ı destekleyeceğine kesin gözüyle bakılırken, Salihli ve Akhisar’ın sözcülerinin İl Başkanlığı konusunda renk vermediği öne sürülüyor.
Kongreye 1 hafta kala adaylar ilçe ziyaretlerine devam ederken, kırsal kesimdeki ilçelerin büyük bir çoğunluğunun Halil Tokul’dan yana olduğu, merkezdeki ilçelerin ise Semih Balaban’dan taviz vermeyeceği edinilen bilgiler arasında.

Siyaset

18 Aralık 2017 Pazartesi, 11:59:59 | 172 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

ŞEHİT MADENCİLERE YAKILAN AĞITLAR KİTAP OLDU
GÜNDEM
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Soma faciası sonrasında şehit olan maden işçilerinin yakınları tarafından yazılan mektupların 'Yeryüzünden mektuplar' ismiyle kitap haline getirildiğini söyledi
21.1.2018

39

AK PARTİ'DE MÜRACAATLAR BAŞLADI
GÜNDEM
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli 10 Şubat tarihinde yapılacak olan AK Parti Manisa İl Başkanlığı kongresinde görev almak isteyen yönetici adayları için müracaatların alınmaya başlandığını açıkladı.
21.1.2018

102

BAŞKAN ÇELİK, ÖZTEN VE YÖNETİMİNİ ZİYARET ETTİ
GÜNDEM
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ve yönetimini ziyaret etti.
21.1.2018

38

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks