21 Mayıs 2019 Salı - 13:56:00

SON DAKİKA

CHP'DE İLK ADAY ADAYI BELLİ OLDU

Siyaset

21 Eylül 2018 Cuma, 19:14:25 | 598 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Zeki Bilgin, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Saruhanlı Belediye Başkanı aday adayı olduğunu açıkladı

EMRE HALİL ESENKAYA
CHP’de Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde ilk aday adayı belli oldu. Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Zeki Bilgin, yerel seçimlerde Saruhanlı Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıkladı. CHP’li Bilgin yaptığı açıklamada Saruhanlı’nın eksiklerinden bahsederek, Saruhanlı halkının talebiyle aday olduğunu söyledi. Öte yandan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, aday adayı olacaklar için başvuru tarihlerini açıkladı.
CHP’nin Manisa’daki ilk belediye başkan aday adayı belli oldu. Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Zeki Bilgin, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Saruhanlı Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
CHP’li Bilgin’in sosyal medyadan yaptığı açıklamanın metninde: “Saruhanlı için önemsediğimiz, hepimizin geleceğini ilgilendiren bir irade beyanında bulunduk ekip arkadaşlarım ile birlikte. Siyaset iddia ve bir hedef işidir. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevine üyelerimizin tercihi ile geldiğim günden bu yana, görevimin gereklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Ayrıca dört buçuk yıldır Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi CHP Grup Başkanvekili olarak yaptığımız hizmetlerin, Saruhanlı halkından gelen istek, talep ve teveccühlerin bana yüklediği sorumluluk gereği bir üst basamağa taşıma motivasyonum oluştu. Çalışmalarımı, hizmetlerimi doğduğum, büyüdüğüm, havasını teneffüs ettiğim Saruhanlımıza belediye başkanı sıfatıyla sürdürmek istiyorum. Şehirlerin hikayelerini yazanlar o şehirde yaşayanlardır. Ben ve arkadaşlarım yeni bir Saruhanlı hikayesi yazmak için dinlenmemek üzere yola çıktık. Saruhanlı Belediye Başkan aday adaylığımı buradan beyan ederek siz değerli hemşerilerimle paylaşıyorum. Gülümseyen bir Saruhanlı mümkün Ve bunu hep birlikte başaracağız” ifadeleri yer aldı.
SARUHANLI’NIN EKSİKLERİNDEN BAHSETTİ
CHP’li Bilgin gazetemize yaptığı açıklamada Saruhanlı’nın eksiklerinden bahsederek: “Saruhanlı’yı 15 yıldır AKP iktidarına mensup bir belediye başkanı yönetmektedir. Saruhanlımız iktidar partisine mensup bir belediye olmasından dolayı çağ atlamalıydı ama Saruhanlı’ya milli hasıladan alınan hiçbir şey yok. Saruhanlımızın makus tarihini ortadan kaldırmak için yola çıktık. Saruhanlı’da istihdamı sağlayacak fabrikalar, sanayiler yok. Saruhanlı çiftçi ve ziraatçi bir memleket. Yazın binlerce mevsimlik işçi geliyor. Saruhanlı’da bu işçilerin gidebileceği bir tane bile sıhhi banyo yok. Yaşlılarımızın kalabileceği, huzur evi, yaşlı evi yok. Çalışan arkadaşlarımızın çocuklarını bırakabilecekleri bir kreş yok. Saruhanlı’nın 7 km üstünden doğalgaz hattı geçiyor ama Saruhanlı’da doğalgaz yok. Gördes, Kırkağaç, Gölmarmara’da doğalgaz var ama Saruhanlı’da hala yok. Garaj, soğuk hava deposu, hal yok. Biz Saruhanlı’daki vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için yola çıktık. 25 yıl sonra inşallah sosyal belediyeciliği göstereceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.
BAŞKAN BALABAN TARİHLERİ AÇIKLADI
CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için aday adaylığı tarihlerini açıkladı. Başkan Balaban: “Yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımız için başvuru tarihi 24 Eylül’de başlıyor. Ekim sonunda genel merkezimin belirleyeceği bir tarihte başvurular sonlanacak. CHP adaylarını genel merkezimizin yapacağı eğilim yoklamasıyla belirleyecek. Şimdiden aday adayı olacak tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Siyaset

21 Eylül 2018 Cuma, 19:14:25 | 598 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MECLİS'TE BELEDİYELER BİRLİĞİ UZLAŞMASI
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısı ikinci oturumunda, Türkiye Belediyeler Birliği'nde görev alacak isimler belirlendi
20.5.2019

259

MASKİ'NİN BÜTÇE BAŞARISI TESCİLLENDİ
SIYASET
MASKİ Genel Müdürlüğü'nün 2019 yılı I. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın ikinci birleşiminde, MASKİ'nin bütçe gerçekleşme oranları da açıklandı.
20.5.2019

257

1919 KİŞİ AYNI ANDA ATABARI OYNADI
SIYASET
Manisa'da, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte 1919 kişi aynı anda Atabarı oynadı.
20.5.2019

247

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks