19 Ağustos 2018 Pazar - 19:56:01

SON DAKİKA

CHP'Lİ BİÇER ASKERLERİN ZEHİRLENDİĞİNİ SANARAK HASTANEYE KOŞTU

Siyaset

7 Şubat 2018 Çarşamba, 19:05:35 | 316 Okunma
CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ve CHP Yunusemre İlçe Başkanlığı üyeleri, bazı asker ailelerinden geldi.

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ve CHP Yunusemre İlçe Başkanlığı üyeleri, bazı asker ailelerinden gelen "Askerler toplu halde hastaneye getiriliyor" ihbarıyla dün gece, Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne gitti. Askerlerin hastanede olduğunu gören Biçer, yetkililerle yaptığı görüşmede, askerlerin gribal enfeksiyon ve yüksek ateş tespitiyle tedaviye alındıkları bilgisini aldıklarını ifade etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Biçer, "Dün gece asker aileleri, yoğun olarak telefonla aradı. 'Askerler toplu halde hastaneye götürülüyor. Yine zehirlenme mi oldu' diye sordular. Biz de vakit kaybetmeyerek hastaneye gittik. Daha sonra hastane yetkilileri ile yaptığımız görüşme neticesinde, askerlerin bir gıda zehirlenmesi şüphesiyle değil, üst solunum yollarına bağlı gribal enfeksiyon ve yüksek ateş teşhisiyle hastaneye getirildiğini öğrendik. Ayrıca komando olarak ayrılan bir grup askerin ise, kulak testinden geçirilmesi sebebiyle hastaneye getirildiği bize bildirildi. Bu sefer askerlerimizin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye getirilmemesinden dolayı büyük sevinç duyduk. Hastanede gribal enfeksiyon sebebiyle yatan askerlerimizi ziyaret ettik ve geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Askerlerimizin hepsi iyi. Ailelerimizin de gönlü ferah olsun" diye konuştu.
HAKKINDAKİ TAZMİNAT DAVASI MART AYINDA GÖRÜLECEK
Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda 23 Mayıs, 16 ve 17 Haziran 2017 tarihlerinde yaşanan, er Hüsnü Özel'in hayatını kaybettiği, yüzlerce askerin ise etkilendiği besin zehirlenmeleriyle ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğinin altını çizen Biçer, "Yaşanan asker zehirlenmeleriyle ilgili olarak açılan davanın takipçisi olmaya devam edeceğim. Olayın hemen ardından zehirlenmelerin kaynağı olan yemek firması Rota Şirketi'nin ismini verdiğim gerekçesiyle şirket benim hakkımda dava açmıştı. Gerekçe olarak, 'itibarlarının zedelendiğini' belirterek tazminat davası açtılar. Ancak bana dava açtıktan sonra açıklamaların ne kadar gerçekçi olduğu ortaya çıktı ve Rota şirketi tüm ihalelerden men edildi, sorumlu kişiler tutuklandı. Bana açtıkları tazminat davası mart ayı içerisinde Ankara'da görülecek. Bu davadan hiçbir sonuç çıkacağını zannetmiyorum. Dava düşecek. Daha sonra ben şirket hakkında tazminat davası açacağım" diye konuştu. DHA

Siyaset

7 Şubat 2018 Çarşamba, 19:05:35 | 316 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KIRKAĞAÇ'TA KAVUN HASADI BAŞLADI
GÜNDEM
Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde coğrafi işaretleme alan ve patentli olarak yetiştirilen Kırkağaç kavununda hasat başladı
19.8.2018

11

İNŞAATÇILARDAN ‘STOK' İDDİASI
GÜNDEM
Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz, dolardaki artışı fırsat bilen bazı firmaların inşaat malzemelerini stoklayıp satmadığını belirterek, bu firmaların denetlenmesini istedi
19.8.2018

12

BAYRAMDA DA HİZMETLER SÜRECEK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli noktalarında BESOT tarafından işletmesi yapılan sosyal tesislerin Kurban Bayramı'ndaki çalışma programıyla ilgili kamuoyunu bilgilenirdi.
19.8.2018

12

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks