21 Mart 2019 Perşembe - 18:54:56

SON DAKİKA

CHP'Lİ ÖZEL: "SOSYAL YARDIMLAR İKİ KATINA ÇIKACAK"

Siyaset

22 Haziran 2018 Cuma, 19:00:55 | 415 Okunma
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığında sosyal yardımlar iki katına çıkacak, söz veriyoruz.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığında sosyal yardımlar iki katına çıkacak, söz veriyoruz. Asgari ücret 2 bin 200 TL olacak. Emekli maaşlarının tamamı temmuz maaşından geçerli olmak üzere en az bin 500 TL olacak. 870 TL’ye emekli maaşı olmayacak. Aile maaşı getireceğiz. Geliri olmayan ailede kadının hesabına her ay bin TL yatacak” dedi.
MUHALEFETTEYKEN TAŞERONA KADRO VEREN TEK PARTİYİZ
CHP’li Özel, 24 Haziran seçim çalışmaları çerçevesinde dün akşam Ahmetli ilçesinin Gökkaya beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Özel, “CHP’nin her verdiği vaade, iktidar partisi önce ‘Yapamazsınız’ dedi, sonra kopya çekip, ‘Biz de yapacağız’ dedi. Muhalefetteyken taşerona kadro veren tek partiyiz biz. Muhalefetteyken asgari ücrete zam yapan tek genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu. Emekliye ikramiye veren tek muhalefet partisi, CHP” dedi.
ÜZÜM KESİLMEDEN TABAN FİYAT İLAN EDİLECEK
Özel, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çılgın projeleri var, projenin içinde dozer var, harç var, çimento var, yandaşı zengin etmek var, rant dağıtmak var. CHP’nin projelerinde insan var, sevgi var, umut var, huzur var. AKP ne yapacakmış? İstanbul’a kanal kazacağız, etrafını zenginlere satacağız diyorlar. CHP’nin projesi Gökkaya’daki çiftçinin boğazından ne geçecek, ona bakıyoruz. CHP’nin çılgın projesi çiftçiyi borçtan kurtarmak. Atatürk ‘Çiftçi milletin efendisidir diyor’. Kasaba giremeyen efendi mi olur? Tarlaya el koyacaklar mı diye korkan efendi mi olur? CHP iktidarında çiftçinin borçlarının tamamının faizlerini bir sefere mahsus affedeceğiz. CHP iktidarında üzüme, buğdaya, pamuğa, tütüne, zeytine, fındığa ve çaya devlet prim verecek, bu primleri 1 yıl önceden ilan edeceğiz. Bağlarda bağbozumu başlamadan, üzümler kesilmeden, zeytin toplanmadan, buğday biçilmeden önce taban fiyat ilan edilecek. Taban fiyatın altına geldiğinde, ürün o taban fiyattan devlet tarafından alınacak. Gökkaya’daki çiftçinin traktörüne 3 TL’ye mazot dolduracağız” ifadesini kullandı.
SOSYAL YARDIMLAR İKİ KATINA ÇIKACAK
Özel, “Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığında sosyal yardımlar iki katına çıkacak, söz veriyoruz. Asgari ücret 2 bin 200 TL olacak. Emekli maaşlarının tamamı temmuz maaşından geçerli olmak üzere en az bin 500 TL olacak. 870 TL’ye emekli maaşı olmayacak. Aile maaşı getireceğiz. Geliri olmayan ailede kadının hesabına her ay bin TL yatacak. Ayrıca su parası, elektrik parası ve yakacak parası vereceğiz. Engellin, gencin, askerin varsa onlara ayrıca para yatacak. Aile maaşı kadının yüzünü güldürecek. CHP, baba evidir. Baba evine başı sıkışan, işi bozulan geri gelir, baba evinde kimseye küsülmez, kapılar kapanmaz, kapılar sonuna kadar açıktır. Onlar ayrıştırdı, biz birleştireceğiz. Onlar kutuplaştırdı, biz kucaklaşacağız, onlar şeytanlaştırdı, biz kardeşleştireceğiz, onlar fakirleştirdi, biz zenginleştireceğiz. Onların ne yaptığıyla ilgilenmeyeceğiz. Hep birlikte baba evinde toplanıyoruz tekrar” diye konuştu. Özel, şunları kaydetti:
KOMŞULARIN KAPISINI ÇALIN
“Keşke bu pazar Muharrem İnce seçilse ama iki tur da olabilir. Bu pazara kadar sizlerden ricam, komşuların kapısını çalın, bir kahvesini için. Önce oy vermeye ikna edin sonra CHP’ye ve İnce’ye oy vermeye ikna edin. Kafası karışık olanı sen ikna edersin, komşuluk hatrın var. Bizim göremediğimizi sen görürsün.” Basın servisi

Siyaset

22 Haziran 2018 Cuma, 19:00:55 | 415 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

CUMHURİYET'İN 100. YILINA 100 PROJE
GÜNDEM
Cumhur İttifakı Ak Parti Yunusemre Adayı Mehmet Çerçi projelerini tanıtacak
21.3.2019

14

BAŞKAN ÇELİK BELEDİYENİN ŞANTİYELERİNİ GEZDİ
GÜNDEM
Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik, belediye şantiyelerini ziyaret ederek, personeliyle bir araya geldi
21.3.2019

15

ZEYBEKCİ'DEN MANİSA BÜYÜKŞEHİR'E ÖVGÜ
GÜNDEM
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, arıtması ve kanalizasyonu olmayan 4.5 milyon kişilik Dikili'nin şehir çöplerini tabiata attığını, tıbbi atıklarını ise Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin topladığını söyledi
21.3.2019

29

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks