21 Mart 2019 Perşembe - 18:55:57

SON DAKİKA

CHP'LİLER DAYANIŞMA YEMEĞİNDE BULUŞTU

Siyaset

1 Nisan 2018 Pazar, 20:51:53 | 424 Okunma
CHP Manisa Şehzadeler İlçe Başkanlığı, Teras 2 Restorant'ta dayanışma yemeği düzenledi

CHP Manisa Şehzadeler İlçe Başkanlığı, partililer için Teras 2 Restorant’ta dayanışma yemeği düzenledi. Yemeğe CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Manisa Milletvekilleri Tur Yıldız Biçer, Mazlum Nurlu, CHP İl başkanı Semih Balaban, CHP Şehzadeler İmçe Başkanı Zerrin İşnel, çeşitli sendikaların, sivil toplum örgütlerinin üyeleri ile partililer katıldı.
CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel yaptığı açılış konuşmasında, ilçe teşkilatı olarak gece-gündüz demeden yerel ve genel seçimler için çalışacaklarını dile getirdi. CHP’li İşnel yaptığı konuşmada, “Kim ne derse desin hem yerelde hem de genel iktidar yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz’’ dedi.
“KİMSE EGOLARIYLA SİYASET YAPMASIN’’
Yemekte konuşan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, partililere farklı bir çağrıda bulunarak, parti içerisinde kişisel hesaplar yapanların artık kişisel hesapları bırakarak, birlik ve beraberlik içerisinde 2019 seçimlerine çalışması gerektiğini dile getirdi. CHP İl Başkanı Balaban, “CHP olarak bizim tek şeye ihtiyacım var. Birliğimiz ve omuz omuza dayanışmaya ihtiyacımız var. AK Parti’nin gericiliğine, ırkçılığına, ülkeyi orta çağ karanlığına karşı omuz omuz dayanışmaya ihtiyaç var. Biz birliğimiz için yeri geldiğimizde canımızı veririz. Ancak öncelikle biz birliğimiz için dayanışma, saygı ve sevgi göstermek zorundayız. 2019 dönüm noktasıdır. Kimse egolarıyla siyaset yapmasın. Bütün egolarımızı bir tarafa bırakalım. Kimse üyesinden il başkanına yöneticisinden milletvekiline herkes kimse artık kişisel hesaplaşmayla siyaset yapmasın. Tek bir hesabı olsun. AK Parti’yi nasıl yıkarız hesabı olsun. Başka hesap tanımayacağız. Bizim yolumuz Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yoludur. 2019 yerel ve genel seçimlerinde bütün kişisel hesapların, egolarımızı ve kaprisleri bir kenara bırakarak partimizin her yerde gösterdiği adayların arkasında kenetlenmemiz lazım’’ dedi.
“MECLİSTE KADIN OLMAK ZOR’’
CHP Manisa Milletvekili Biçer ise yaptığı konuşmada, hem Türkiye’de hem de TBMM’de kadın siyasetçi olmanın zor olduğunu ifade etti. CHP’li Biçer, “Türkiye’de kadın olmak zor. Siyasette ise kadın olmak dahada zor. 2 gün içinde TBMM’de kadın tiyatroculara bile tahammül edemeyen, ‘Siz birez kenarda duru bakalım. Öyle sahnenin ortasında olunmaz’ diyen meclis başkanının olduğu bir Türkiye’de siyasette kadın olmak çok zor. Bu İsmail Kahraman’ın ilk vukuatı değil. Kahraman’ın geçmişini herkes çok iyi biliyor. Geçmişte de meclisteki kadın milletvekillerini susturan bir meclis başkanını olduğu bir yerde kadın milletvekili olarak büyük mücadele veriyoruz. Bu mücadelemizde tüm kadın milletvekillerimiz ve kadın sivil toplum örgütlerimizle birlikteyiz. Siyasetteki kadınlarımızda arkamızda’’ dedi.
“HEM YERELDE HEM GENELDE İKTİDAR OLACAĞIZ’’
CHP Manisa Milletvekili Nurlu ise, parti içerisindeki birlik ve beraberlik duygusu içerisinde CHP’nin hem yerelde hem de genelde iktidar olacağını ifade etti. CHP’li Nurlu, “Ülkemiz son yaşadığı referandum sonucunda toplumda umutları artıran Türkiye’mizi rahatlatan bir sonuç vermedi. 15 yıldır baskıcı yandaşcı, Cumhuriyetin temel değerleriyle sorunu lan bir AK Parti iktirarı ile karşı karşıyayız. Sanki ileri demokrasi maskesi adı altında sincice adım adım Cumhuriyet değerlerimizi ve yargı bağımsızlığımızı yok etmeye çalışan bir iktidar ile karşı karşıyayız. Son günlerde FETÖ ve terörle bizi ilişkilendirmeye çalışan bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Sanki Habur’da teröristleri davul zurnayla karşışalan sanki onlar değil. Terör örgütüyle anlaşmalar yapan sanki bunlar değilmiş gibi bizim partimizi terörle ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Böyle bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Yapılacak ilk seçimde bunların saltanatına son vereceğiz. Bunun içinde gece-gündüz demeden çalışacağız. Azimle gece-gündüz demeden birlik beraberlik içinde yapacağız çalışmayla hem yerelde hemde genelde iktidar olacağız’’ dedi.
Danayışma yemeğinin konuğu CHP Manisa Milletvekili Candan Yüceer ise, özellikle kadınların birlik ve beraberlik duygusu içerisinde partilerini iktidara taşıyacaklarını vurguladı.

Siyaset

1 Nisan 2018 Pazar, 20:51:53 | 424 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

CUMHURİYET'İN 100. YILINA 100 PROJE
GÜNDEM
Cumhur İttifakı Ak Parti Yunusemre Adayı Mehmet Çerçi projelerini tanıtacak
21.3.2019

14

BAŞKAN ÇELİK BELEDİYENİN ŞANTİYELERİNİ GEZDİ
GÜNDEM
Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik, belediye şantiyelerini ziyaret ederek, personeliyle bir araya geldi
21.3.2019

15

ZEYBEKCİ'DEN MANİSA BÜYÜKŞEHİR'E ÖVGÜ
GÜNDEM
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, arıtması ve kanalizasyonu olmayan 4.5 milyon kişilik Dikili'nin şehir çöplerini tabiata attığını, tıbbi atıklarını ise Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin topladığını söyledi
21.3.2019

29

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks