17 Aralık 2018 Pazartesi - 12:40:45

SON DAKİKA

EĞİTİM-İŞ'TEN KADIN ÖĞRETMENLERE ANLAMLI KAHVALTI

Siyaset

11 Mart 2018 Pazar, 20:05:46 | 418 Okunma
Manisa Eğitim-İş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, kadın öğretmenlere kahvaltı etkinliği düzenledi

Eğitim-İş Manisa Şubesi, Manisa Giritligil Otel’de, kadın öğretmenlere 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kahvaltısı düzenledi. Toplantıda konuşma gerçekleştiren Eğitim-İş Manisa Şubesi Başkanı Cem Ok, “Varlığıyla onur duyduğumuz kadınlarımız, yalnızca 8 Mart’ta olmak üzere senede bir gün değil, 365 gün anılmalı ve kutlanmalıdır” dedi.
SARE KURTULAN
Kadınlara uygulanan fiziksel ve ruhsal şiddete dikkat çeken Eğitim-İş Manisa Şubesi Başkanı Cem Ok, “Hiçbir bakış açısı kadını asla ötekileştiremez, şiddet gösteremez. Kadın varsa hayat vardır. Kadınlarımızla ne kadar gurur duysak azdır” şeklinde konuştu. Eğitim-İş’in tüm kadınları, hayatın her alanında en üst seviyeleri çıkartmayı hedeflediğinin altını çizen Ok, “Kadınlarımız asla bir diktatörün sözleri arasında değil, asla suskunluğun kenarında değil hayatın her alanında olmaya devam edecektir. Bu hakkı kadınlardan kimse alamaz. Asla üç adım arkada yürümeyecekler” dedi. Ok, etkinliğe katılan ve katılmayan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladığını dile getirdi.
Etkinliğe katılan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Türkan Başyiğit, 8 Mart’a özel olarak hazırladığı “Kadın” konulu sunumunu gerçekleştirdi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün bir kutlama günü değil, anma günü olduğunun altını çizen Başyiğit, “8 Mart aynı zamanda, kadınların günümüzde her konuda geldikleri noktanın değerlendirilmesi açısından da büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu. Başyiğit, tüm kadınların emekçi olduğuna vurgu yaparak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Siyaset

11 Mart 2018 Pazar, 20:05:46 | 418 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

PARA ALAN ŞOFÖR KARTINI OKUTMAZSA KARTI İPTAL OLACAK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü Mustafa Çetin, toplu taşıma araç şoförlerine verdiği eğitimde önemli uyarılarda bulundu.
16.12.2018

74

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER OCAK AYINDA YOLLARDA
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa'ya gelen 10 adet 18 metrelik elektrikli otobüsü, park halinde bulunduğu şarj istasyonunda inceledi
16.12.2018

84

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER İÇİN ASFALT MESAİSİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevsim şartları el verdiği ölçüde il genelindeki yollarda yol bakım ve onarım çalışmalarına hızla devam ediyor
16.12.2018

81

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks