24 Mart 2018 Cumartesi - 01:32:29

SON DAKİKA

EĞİTİM-İŞ'TEN KADIN ÖĞRETMENLERE ANLAMLI KAHVALTI

Siyaset

11 Mart 2018 Pazar, 20:05:46 | 193 Okunma
Manisa Eğitim-İş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, kadın öğretmenlere kahvaltı etkinliği düzenledi

Eğitim-İş Manisa Şubesi, Manisa Giritligil Otel’de, kadın öğretmenlere 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kahvaltısı düzenledi. Toplantıda konuşma gerçekleştiren Eğitim-İş Manisa Şubesi Başkanı Cem Ok, “Varlığıyla onur duyduğumuz kadınlarımız, yalnızca 8 Mart’ta olmak üzere senede bir gün değil, 365 gün anılmalı ve kutlanmalıdır” dedi.
SARE KURTULAN
Kadınlara uygulanan fiziksel ve ruhsal şiddete dikkat çeken Eğitim-İş Manisa Şubesi Başkanı Cem Ok, “Hiçbir bakış açısı kadını asla ötekileştiremez, şiddet gösteremez. Kadın varsa hayat vardır. Kadınlarımızla ne kadar gurur duysak azdır” şeklinde konuştu. Eğitim-İş’in tüm kadınları, hayatın her alanında en üst seviyeleri çıkartmayı hedeflediğinin altını çizen Ok, “Kadınlarımız asla bir diktatörün sözleri arasında değil, asla suskunluğun kenarında değil hayatın her alanında olmaya devam edecektir. Bu hakkı kadınlardan kimse alamaz. Asla üç adım arkada yürümeyecekler” dedi. Ok, etkinliğe katılan ve katılmayan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladığını dile getirdi.
Etkinliğe katılan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Türkan Başyiğit, 8 Mart’a özel olarak hazırladığı “Kadın” konulu sunumunu gerçekleştirdi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün bir kutlama günü değil, anma günü olduğunun altını çizen Başyiğit, “8 Mart aynı zamanda, kadınların günümüzde her konuda geldikleri noktanın değerlendirilmesi açısından da büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu. Başyiğit, tüm kadınların emekçi olduğuna vurgu yaparak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Siyaset

11 Mart 2018 Pazar, 20:05:46 | 193 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

CHP'Lİ BİÇER'DEN İDDİA "SAĞLIK MUHAFAZAKARLAŞIYOR"
SIYASET
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, AK Parti döneminde alternatif tıbbın hızla yayıldığını öne sürdü
23.3.2018

24

İYİ PARTİ'DEN FETHULLAH GÜLEN'İN KİTABI İDDİASI
SIYASET
Manisa'da, İYİ Parti Şehzadeler ilçe yöneticileri, kandil programı için gittikleri camide, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in 'Sonsuz Nur' isimli kitabını bulduklarını söyledi.
23.3.2018

19

PLANETARYUM VE BİLİM EVİ, 6 YILLIK BEKLEYİŞİN ARDINDAN AÇILDI
SIYASET
Manisa'da "251 Bin Dev Öğrenci" projesi kapsamında yapımına 2012 yılında başlanılan Planetaryum ve Bilim Evi, 6 yıl sonra tamamlanarak açıldı
23.3.2018

20

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks