21 Şubat 2019 Perşembe - 12:43:35

SON DAKİKA

ESKİ YÖNETİM ÖZGÜR ÖZEL'E ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Siyaset

5 Ekim 2015 Pazartesi, 11:16:24 | 1221 Okunma
CUMA gününden bu yana çalkalanan partide, bu kez de eski yönetimden 7 kişi ve partililer basın açıklaması yaptı. CHP'lilerin hedefinde Grup Başkanvekili Özgür Özel vardı.
14 kişinin istifa etmesiyle düşen CHP Manisa İl Örgütü'nde CHP Genel Merkezi tarafından Mustafa Ada tekrar il başkanı olarak atarak, yeni yönetim oluşturuldu. Ancak atanan yeni yönetim de suların durulmasını sağlayamadı. Oluşturulan yeni yönetimde, eski yönetimden isimleri bulunmayan 7 kişi ve bazı partililer yaşanan olaya tepki göstermek amacıyla İl Teşkilatı binasının önünde basın açıklaması yaptı. Düşen yönetimde yer alan eski İl Başkan Yardımcısı Sait Özkan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in yönetimi böldüğünü ileri sürerek, istifaların da Özgür Özel'den kaynaklı olduğunu savundu.


Basın açıklamasına eski yönetimde il başkan yardımcılığı yapan Sait Özkan, eski yönetimde yer alan ancak yeni yönetimde isimleri bulunmayan Atilla Tetik, Atilla Enger, Niyazi Yıldız, Necati Gülsuyu, Ramis Balkan ve Sadice Koç'un yanı sıra yaklaşık 30 partili katıldı.
Toplanan partililer adına açıklamayı eski yönetimde il başkan yardımcılığı yapan Sait Özkan yaptı. CHP'li Özkan yaptığı açıklamada, basın açıklamasını parti binasında yapmak istediklerini ancak İl Başkanı Mustafa Ada'nın buna müsaade etmediğini ve partinin tüm kapılarının kilitletildiğini iddia etti.
ÖZGÜR ÖZEL KAYNAKLI MI?
1 Kasım seçimlerine kısa bir zaman kala parti yönetiminde böyle değişikliğin yapılmasına bir anlam veremediklerini belirten CHP'li Sait Özkan, eski yönetimden 14 kişinin zorla istifa ettirildiğinin altını çizdi. Özkan yaptığı açıklamada, "CHP Manisa il yönetiminden il başkanımız dahil 14 arkadaşımız istifa ettirilmiş ve il yönetimi düşürülmüştür. Yine istifa edenlerin yer aldığı, istifa etmeyenlerin alınmadığı yeni bir yönetim atanmıştır. Yapılan işlem siyasi ahlaka parti hukukuna ve parti geleneklerine yakışmamıştır. CHP delegelerinin seçtiği il yöneticilerini istifa ettirerek yönetimin düşürülmesini sağlayan, örgütün iradesini hiçe sayan sayın Özgür Özel seçim sürecinde yanlışlarına ne yazık ki devam ediyor'' diye konuştu.
İSTİFALAR DA ONUN YÜZÜNDEN
Düşen yönetimde yer alan eski İl Başkan Yardımcısı Sait Özkan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in yönetimi böldüğünü ileri sürerek, istifaların da Özgür Özel'den kaynaklı olduğunu savundu.
CHP'li Özkan, düşürülen il yönetiminin düşürülme nedenini yapılan toplantılara devamsızlık ve yetersizlik olarak gösterildiğini ifade ederek, "Böyle bir şey olmamıştır. Devamsızlık ve yetersizlik geçerli bir neden değildir" diyerek kabul etmedi. Özkan, "Maalesef seçim sathında partinin bu saatte kapalı olması, bizim bu basın açıklamasını il başkanlığında toplantı salonunda yapmak gibi bir talebimiz vardı. Üzülerek il başkanı buna müsaade etmedikleri gibi ‘böyle bir basın açıklaması yapılması durumunda disipline sevk ederim' şeklinde ifadesi mevcuttur" diye konuştu.
TURGUTLU YÖNETİMİ KONUSUNDA TÜZÜK YOK SAYILDI
CHP tüzüğünün yok sayılarak, Manisa'da en yüksek oy artışını sağlayan Turgutlu ilçe yönetiminden operasyonların başladığını savunan Özkan, Yunusemre ilçe yönetiminin istifa ettirilmesiyle devam ettiğini ileri sürdü. Özkan, "Şimdi ise il yöneticileri istifaya zorlanarak düşmesi sağlanmıştır. Özgür Özel, yıllardır bir arada çalışan, hüzünde, neşede bir arada olan Manisa örgütünü adeta birbirine düşman haline getirmeye çalışmaktadır. 1 Kasım seçimleri yaklaşırken, örgütlerle bu şekilde oynanmasına hiç birimiz anlam veremiyoruz" diye konuştu.
Yapılan uygulamanın partiye zarar verdiğini söyleyen Özkan, yapılanların CHP'ye fayda sağlamayacağını kaydetti.
KENDİ ÇIKARLARI İÇİN PARTİ ÖRGÜTÜNÜ DİZAYN EDEMEZ
CHP'li Özkan, Özgür Özel'i eleştirerek, "Özgür Özel, son genel seçimde, bir önceki seçime göre oyunu üçe katlayan Turgutlu ilçe yönetimini deyim yerindeyse karıştırarak CHP Manisa örgütündeki huzursuzluğun fitilini ateşlemiştir. Görmekteyiz ki geçmiş dönemlerde yaşadığımız parti içi anti demokratik yönetim uygulamaları, üyelerin teveccühü ile önseçimde ilk sıraya gelmiş Özgür Özel tarafından hortlatılmıştır. Unutulmamalıdır ki bu partide asıl olan CHP üyeleridir. 2009 yerel seçimlerinde aday olduktan 6 ay sonra partiye üye olan Özgür Özel uzun yıllar bu partiye emek vermiş CHP üyelerini yok sayarak kendi çıkarları doğrultusunda parti örgütünü dizayn edemez, buna izin vermeyeceğiz. Bilinmelidir ki partiye gönül vermekle aday olmak çok farklı kavramlardır'' dedi.
İstifa eden il yöneticilerine seslenen Özkan, "Sizler Manisa'nın tüm ilçelerinden gelen 600 il delegesinin oyları ile seçildiniz. Sizler, ne yapacağınızı dikte eden kişilere değil, Manisa örgütüne ve 600 il delegesine karşı sorumlusunuz. İstifa eden arkadaşlarımız, kendilerinin başarısız olduğunu, yöneticiliği beceremediklerini mertçe söylesinler, kendilerini seçen delegelerden özür dilesinler. Bizler baskılara direnen ve istifa etmeyen il yöneticileri, başarılı olduğumuzu, yerel seçim hezimetinden sonra Manisa'da 3 vekil çıkararak ve kaybettiğimiz gücümüzü yeniden toplayarak göstermiş olduk" şeklinde konuştu.

Siyaset

5 Ekim 2015 Pazartesi, 11:16:24 | 1221 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

DEV YAYIN BALIĞI GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI
GÜNDEM
MANİSA'nın Salihli ilçesindeki Demirköprü Baraj Gölü'nde, 2,5 metre uzunluğunda ve 100 kilo ağırlığında yayın balığı yakalandı.
20.2.2019

65

YOLCU OTOBÜSÜ ALEV ALDI
GÜNDEM
Manisa'da bir yolcu otobüsü seyir halindeyken alev alarak yanmaya başladı. Otobüste bulunan 29 yolcuyu tahliye eden sürücünün dikkati, olası bir faciayı önledi.
20.2.2019

61

CUMHURBAŞKANINI AĞIRLIYORUZ
SIYASET
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın adaylarını tanıtmak ve Manisalılara seslenmek üzere yarın Manisa'ya gelecek
20.2.2019

52

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks