16 Temmuz 2018 Pazartesi - 03:35:48

SON DAKİKA

GÖRDESLİ ÖĞRENCİLER SARIKAMIŞ'A GİDİYOR

Siyaset

29 Aralık 2017 Cuma, 18:30:51 | 278 Okunma
Gördesli öğrenciler "Gördesli Şehit Makbule Hanımın Torunları Sarıkamış Şehitlerine Yürüyor" projesi kapsamında Sarıkamış'a giderek şehitleri anacak.

Gördes Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Gördes Anadolu Lisesi tarafından "Gördesli Şehit Makbule Hanımın Torunları Sarıkamış Şehitlerine Yürüyor" projesi geliştirildi. Gördes Kaymakamlığı, Gördes Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da desteklenen proje kapsamında Gördesli öğrenciler Sarıkamış'a giderek şehitleri anacak. Projede Sarıkamış harekatının 103. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 05 Ocak 2018 Cuma günü Anadolu İmam Hatip Lisesi, Anadolu Lisesi ve İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nden katılacak olan 46 genç Sarıkamış’a hareket edecek. 5 Ocak’ta başlayıp 8 Ocak pazartesi günü sona erecek olan proje ile aynı zamanda Milli Mücadele döneminde önemli roller üstlenen Erzurum, Sivas ve Ankara illerindeki kültürel ve tarihi değerler de gençlere tanıtılacak. Gördes Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil Erden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Atalarımızın kahramanlıklarını gelecek nesillere aktarmak ve şanlı tarihimize sahip çıkmak adına büyük bir katkı sağlayacağınıza inandığımız bu projede bizlerden desteğini esirgemeyen Kaymakamımız Fatih Ayaz’a, Belediye Başkanımız Muhammet Akyol’a ve İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk’e teşekkürlerimizi sunuyoruz”
Kaymakam Ayaz ve Başkan Akyol Sarıkamış şehitlerini rahmet ve minnetle andıklarını ifade ederek; böylesine önemli bir projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söyledi. İHA

Siyaset

29 Aralık 2017 Cuma, 18:30:51 | 278 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MİNNETLER YÖRESİ KİRAZ FESTİVALİ'NİN 2.'Sİ YAPILDI
GÜNDEM
Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.
15.7.2018

29

SAĞLIK SEN'DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
GÜNDEM
Sağlık Sen Manisa Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Mustafa Irgatoğlu'nun tek listesi oylandı
15.7.2018

26

ALDIĞI GİRİŞİMCİLİK BELGESİYLE ECZANE AÇTI
GÜNDEM
MAGİDER Genel Sekreteri ve Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Saygı Şahinol dernekte verilen girişimcilik kursundan aldığı belge ile kardeşi Fatih Saygı ile birlikte eczane açtı.
15.7.2018

27

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks