24 Ocak 2019 Perşembe - 05:08:32

SON DAKİKA

HİZMETE KÖSTEK OLMAYIN!

Siyaset

11 Nisan 2018 Çarşamba, 19:45:31 | 397 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde AK Parti grubunun hizmeti engellemeye yönelik tutumu üzerine açıklama yapan MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, AK Partililerin tavrını ‘İttifaka vurulan en ağır darbe' olarak niteledi

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde AK Parti grubunun hizmeti engellemeye yönelik tutumu üzerine yazılı açıklama yaptı. AK Parti’nin Manisa yerelinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına zıt bir tavır sergilediğini ifade eden Öztürk, “Manisa ve Manisalılara lâyık güzel hizmetleri çok görüp baltalayan, kişisel ve partisel hesapları ile destek değil köstek olmaya çalışan AK Parti Grubunu ise akılcı düşünmeye davet ediyorum” dedi.
Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Nisan Ayı Meclis Toplantısı’na AK Parti’nin hizmete engel olaya yönelik siyasi tutumları damga vurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, hizmet noktasında borçlanma yetkisine karşı çıkan AK Parti grubu, kendi vekilleri olan Selçuk Özdağ’ın “Biz her şeye destek verdik, ne istediniz de vermedik?” dediği sözlerini de masaya vurarak dinlemedi.
MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, AK Partilileri ittifaka darbe yapmakla suçladı. AK Parti grubunun meclis toplantısında tiyatral bir gösteri yaptığının altını çizen Öztürk, “Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerini engellemek için tüm gücüyle uğraşan, hatta kendi vekillerinin sözüne dahi itina etmeyen bir üslupla, başına buyruk halleriyle sergilemiş oldukları tavırları, yerelde de sağlanılmaya çalışılan MHP ve AK Parti İttifakına bilinçli bir şekilde vurulmuş ağır bir darbedir.” dedi.
“ÇİRKİN OYUNLAR OYNANIYOR”
MHP’nin canla başla ittifaka sahip çıkmasına rağmen AK Parti’nin aynı tavrı göstermediğini dile getiren Öztürk, mecliste çoğunluğu alan AK Parti grubunun çirkin oyunlar oynadığına dikkat çekti.
Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı hizmetlere istinaden söz konusu maddelerin, komisyon kuruluna gidişine dahi onay vermeyen AK Parti Grubu, süreci baltalayıp, kendi parti birlik ve bütünlüğüne de zararlı bir tavır sergilemektedir. Milletimize yapılacak hizmetlerin engellenmesi ve hukuka aykırı bir tarzla reddedilmesi, ülkemizin gelecek seçimlerde yaşayabileceği sorunların küçük bir göstergesi olmakla birlikte bu durum AK Parti Grubunun liderlerine olan tutarsız tutumlarının da bir göstergesidir.”
“BU NE PERHİZ NE LAHANA TURŞUSU?”
AK Parti’nin, Manisa yerelinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına zıt bir tavır sergilediğini ifade eden Öztürk, “Sayın Cumhurbaşkanı ittifak sebebiyle karşılıklı iyi niyet, hoşgörü ve olumlu yaklaşımlardan bahsederken ‘bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?’ hesabı Manisa’daki AK Parti Grubu tam tersi bir zihniyetle hareket etmiştir. Adeta MHP’ye zıt bir cephe almış yapılması planlanmış tüm girişimlerimizi yok edebilmek adına, aykırı kararlarını bir marifet misali belirtmiştir. Oysaki MHP Manisa, daima akılcı ve sağduyulu, saygın tavrını korumuş, Liderinin sözün den bir milim ayrılmadan, Cumhur İttifakı’na hiçbir zarar gelmemesi adına, sükûnetle çelik yumruğunu kadife eldiveninin içinde koruyup, masaya indirmemiştir.” dedi.
“GÖLGE ETMEYİN YETER”
Bir yarış yada bahsin içinde olunmadığını, hizmetin söz konusu olduğunu aktaran Öztürk, son olarak şunları söyledi: “Bu konu, millete hizmet sözü ile yanıp tutuşan bir Büyükşehir Belediye Başkanının bahsettiği hizmetler için, gerekli kararların ivedilikle çıkarılması gereğidir. Bu, koltuk, seçim ve makam hayali güdenlerin anlayamayacağı kadar çıkarsız ve bir o kadar da ağır bir sorumluluktur.
Bu sorumluluğun yükünü omuzlarında şerefle taşıyan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün Beyefendi'ye Cenabı Allah’tan kolaylıklar dilerken, Manisa ve Manisalılara lâyık güzel hizmetleri çok görüp baltalayan, kişisel ve partisel hesapları ile destek değil köstek olmaya çalışan AK Parti Grubunu ise akılcı düşünmeye davet ederek hizmetlerimize gölge etmeyin başka ihsan istemez diyoruz.” Haber Merkezi

Siyaset

11 Nisan 2018 Çarşamba, 19:45:31 | 397 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

81

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

66

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

57

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks