26 Eylül 2018 Çarşamba - 04:14:51

SON DAKİKA

KARTLI SAYAÇLA EKONOMİK AVANTAJ SAĞLAYIN

Siyaset

5 Nisan 2018 Perşembe, 19:54:38 | 260 Okunma
MASKİ Genel Müdürlüğü, kartlı sayaçların abonelere sağladığı ekonomik faydaları gözler önüne serdi

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde başarıyla uygulanan elektronik kartlı sayaç sistemiyle vatandaşlara bütçe anlamında büyük kolaylık sağlıyor. Bu bağlamda MASKİ, kartlı sistemin sağladığı avantajlarla ilgili konuya açıklık getirdi. MASKİ tarafından yapılan açıklamada ”3516 sayılı Yasa ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 18 Mayıs 2015 tarihli MASKİ Genel Kurulu 2. Birleşiminde alınan karar gereğince 10 yıllık damga süresini dolduran sayaçlarda kartlı sayaç uygulamasına gidilmiştir. Ekonomik ömrünü dolduran sayaçların değişim bedeli montaj dahil 265 TL’dir. Mekanik sayaçlarda ise vatandaşların ödemek zorunda olduğu depozito bedeli meskende 120 TL, ticarethanede 300 TL’dir. 93 TL’lik sayaç ve montaj ücreti de dahil edildiğinde vatandaşlar evleri için 213 TL, iş yerleri için ise 393 TL’lik bütçe ayırıyorlar. Yönetmelik gereği depozito bedeline faiz uygulanmadığı göz önüne alınırsa abonelerin depozitosu yıllar geçtikçe enflasyon karşısında eriyor. Kartlı sayacın 18 eşit taksitte ödeme kolaylığı da eklenince aboneler bütçelerini sarsmadan kartlı sayaca geçebiliyorlar.
KADEME SİSTEMİ YOK
Abonelerin mekanik sayaçlarda 2. veya 3. kademeye geçtiklerinde ödemek zorunda kaldıkları ücret artışları kartlı sayaçlarda kaldırıldı. Aboneler ne kadar su tüketirlerse tüketsinler aynı tarifeden ücretlendirilmektedir. Bunun dışında kartlı sayaç kullanan aboneler, yüzde 10’luk indirim sayesinde her 10 ayda, 1 aylık su ihtiyacını herhangi bir ücret vermeden karşılamaktadır. Faturaların geç ödenmesinden kaynaklanan gecikme faizleri de kartlı sayaç uygulaması ile son buldu. Mülk sahibi ile kiracı arasındaki anlaşmazlıklar ortadan kalktı. Günün her saati yükleme yapma imkanı sunulan sistem ile arıza durumları hariç, sayaçta yüklü su kalmasa bile mesai sonrası, hafta sonu, resmi ve dini bayramlarda su kesintisi yaşamıyor” ifadeleri kullanıldı.
SUMATİK İLE VAKİTTEN TASARRUF
Yapılan açıklamada şöyle devam edildi: “İşlem başına alınan 1 TL’lik ücret anlaşmalı şirket tarafından tahsil edilmektedir. Fatura tahsilatları noktasında kullanılan ‘SUMATİK’ cihazlarında yapılan işlem için kesilen ücretin en az olduğu il Manisa’dır. Bu hizmeti veren firma, giderlerini karşılayabilmek için sadece Manisa’da ve ilçelerinde işlem başına 1 TL işlem ücreti almaktadır. Vatandaşların en kolay şekilde ulaşabilecekleri yerlerdeki tahsilat vezneleri, KİOSKLAR, MASKİ Pratikler ve MANULAŞ işbirliği ile oluşturulan ödeme noktalarında yükleme yapılabilmektedir. İş yoğunluğu nedeniyle veznelere gelemeyen vatandaşlar SUMATİK’leri tercih edip vakitten tasarruf etmektedirler.”

Siyaset

5 Nisan 2018 Perşembe, 19:54:38 | 260 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

EMEKLİ MAAŞINI DOLANDIRICILARA KAPTIRDI
SIYASET
Manisa'da yaşayan emekli Seyfettin Yıldız, telefonda kendisini ilçe jandarma komutanı ve muhtar olarak tanıtan zanlılar tarafından dolandırıldı
25.9.2018

66

BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN ANNESİ KAZA GEÇİRDİ
SIYASET
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin annesi Nuran Pakdemirli'nin (80) içinde bulunduğu araç Manisa'da trafik kazası yaptı
25.9.2018

69

KAYMAKAM KANSIZ'IN İLK ZİYARETİ VALİ'YE
SIYASET
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer yeni atanan Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız'ı kabul etti.
25.9.2018

76

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks