22 Ocak 2018 Pazartesi - 05:19:40

SON DAKİKA

KIRKAĞAÇ'TA DAMIZLIK KOÇ DAĞITILDI

Siyaset

22 Aralık 2017 Cuma, 18:13:44 | 99 Okunma
Kırkağaç İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından "Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi" kapsamında ilçedeki 8 üreticiye merinos ırkı damızlık koç dağıtımı yapıldı.

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetiştiricilerin elinde bulunan koyun ve keçi sürülerine yüksek vasıflı erkek damızlıkların katılımıyla kan değişimi sağlanarak, işletmelerin mevcut verimliliğinin artırılması amacıyla uygulanan "Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi" kapsamında Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 8 adet merinos ırkı damızlık koç dağıtımı yapıldı. Dağıtım töreninde konuşan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Cihan Doğan, “Bakanlığımızca hayata geçirilen 'Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi' kapsamında işletmelerin verimliliğinin artırılması, Kırkağaç'ta küçükbaş hayvancılığının daha ileri seviyelere taşınması amacıyla 8 üreticiye merinos ırkı damızlık koç dağıtımı yaptık. Proje kapsamında dağıtılan damızlık koç bedelinin yüzde 75'i Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, yüzde 25'i ise, üretici tarafından karşılanmıştır. Söz konusu damızlık koçlar proje süresi olan 2 yıl boyunca Kırkağaç İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz tarafından kontrol edilecektir” dedi. İHA

Siyaset

22 Aralık 2017 Cuma, 18:13:44 | 99 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

ŞEHİT MADENCİLERE YAKILAN AĞITLAR KİTAP OLDU
GÜNDEM
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Soma faciası sonrasında şehit olan maden işçilerinin yakınları tarafından yazılan mektupların 'Yeryüzünden mektuplar' ismiyle kitap haline getirildiğini söyledi
21.1.2018

39

AK PARTİ'DE MÜRACAATLAR BAŞLADI
GÜNDEM
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli 10 Şubat tarihinde yapılacak olan AK Parti Manisa İl Başkanlığı kongresinde görev almak isteyen yönetici adayları için müracaatların alınmaya başlandığını açıkladı.
21.1.2018

102

BAŞKAN ÇELİK, ÖZTEN VE YÖNETİMİNİ ZİYARET ETTİ
GÜNDEM
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ve yönetimini ziyaret etti.
21.1.2018

38

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks