22 Mart 2019 Cuma - 17:25:47

SON DAKİKA

MANİSA CENGİZ ERGÜN'DEN MEMNUN

Siyaset

4 Nisan 2018 Çarşamba, 18:38:18 | 387 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi Web TV'de yayınlanan Ana Haber Bülteni'ne katılarak açıklamalarda bulundu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Web TV’de yayınlanan Ana Haber Bülteni’ne konuk olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Ergün, bir anket şirketinin 30 büyükşehir arasında yapılan anket çalışmasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin birinci olduğunu söyledi. Başkan Ergün, “Bizim için gurur verici bir sonuç. 30 Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan ankette yüzde 64.2 memnuniyet oranıyla birinci olmak bizim için büyük bir mutluluk. Bu sadece şahıs olarak Cengiz Ergün’ün başarısı değil. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan 6 bin 615 personelimizle kazanılmış başarı. Emeği geçenlere, hizmet edenlere Allah razı olsun diyorum. Teşekkür ediyorum. Bu başarı onların başarısıdır. Cengiz Ergün’ün tek başına başarısı değildir. Görevi aldığımız 2009 yılından bu yana her zaman birinci önceliğimiz vatandaşa hizmet oldu, projeler üretmek oldu. Manisa Belediyesi’nde Merkez’de yaptığımız hizmetleri, 2014 yılında bütün ilçelerimizde yapacağımızın sözlerini vermiştik. İlk defa kurulan Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’nin bugün sahada bu noktaya gelmesi mutlu ediyor. Yaptığımız hizmetlerin karşılığında vatandaştan bir Allah razı olsun sözcüğü alabiliyorsanız bu bizim için yeterli. Dün böyle oldu bundan sonra da böyle olacak. Bizlere bu makamda bu güzelliği yaşattıkları için vatandaşımıza verdiği destek için de teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın” dedi.
“BİZDE PROJELERİN BİRİ BİTER, DİĞERİ BAŞLAR”
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde projelerin bitmeyeceğinin altını çizen Başkan Ergün, “Projeler bizde biter mi? Biri biter, biri başlar. İl genelinde 17 ilçemizde yaptığımız çalışmalarla hizmetlere devam ediyoruz. Alt yapıdan üst yapıya, MABEM binalarına, gıda bankalarımıza, gençlik merkezlerimize, prestij bulvarlarımız, arıtma tesislerimiz, su depolarının yenilenmesi gibi bir çok hizmet sahada devam ediyor. Tabi ki hiç kimse sihirbaz değil. Bir anda her şey düzelmez. Alan büyük. Ulaşım noktasında da en ücra noktalara ulaşan bir otobüs filosu ve dönüşümle sağlanan güzellikle insanlarımızı fazlasıyla mutlu ediyor. Bunların karşılığı da anketlerde çıkıyor. İlk defa gelen bir birincilik değil. 2015 yılında bütçe performansları kriterinde Türkiye birincisi olduk. 2016 yılında da dört kriteri sekiz kritere çıkartarak bizim birincilliğimizi ikinciliği attılar. 2017’nin sonuçlarını da bu yıl göreceğiz. Büyük ihtimalle birinciliği kaptırmayız. 2016 yılında da en fazla alt yapı yatırımı yapan belediye seçildik. Hep başarı, hep birincilikler var. Biz doğru bildiğimiz yönde hareket etmeye devam ediyoruz. Bu da böyle devam edecek” diye konuştu.
“VATANDAŞ NEYİN NE OLDUĞUNU İYİ GÖRÜYOR, GÖZLEMLİYOR”
Yapılan işleri, hizmetleri vatandaşların çok iyi gözlemlediğine vurgu yapan Başkan Ergün, bu konularda Manisa insanının çok farklı olduğunu kaydetti. Kültür seviyesi çok yüksek olan bir seçmene sahip olduklarını aktaran Başkan Ergün, “Geçmiş yıllarda, gençliğimden bugüne kadar Türkiye’nin genel politikalarına Manisa’nın vermiş olduğu değişimler, partilere göre dönüşümler her zaman öncü olmuştu. Manisa gerçekten ulusal noktada en öncü kriterlerde hep yerini almıştır. O açıdan bilinçli bir seçmenimiz var. Doğruyu gören bir seçmenimiz var. İstediği noktada siyasi, ama doğruyu gördüğü zaman siyasi olmayan bir noktada oylarını sandığa her zaman yanıştan bir seçmen olarak kendini kanıtlamıştır. Bu da çok daha doğru düşünebilen, çok daha iyiyi görebilen, yanlışı doğrudan ayırabilen, kültür seviyesi yüksek olan bir seçmene sahibiz.” ifadelerini kullandı. Basın servisi


Siyaset

4 Nisan 2018 Çarşamba, 18:38:18 | 387 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

GÖRDES'TE CUMHUR İTTİFAKI BAHARI
SIYASET
Gördesliler, Cumhur İttifakı adaylarına büyük ilgi gösterirken, Şehit Makbule Hanım Meydanı doldu ve taştı.
22.3.2019

23

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ÜRETİCİLER İÇİN 1 MİLYAR 432 MİLYON TL'LİK ÖDEME AÇIKLAMASI
SIYASET
MANİSA'ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün saat 18.00'den sonra üreticilere 1 milyar 432 milyon TL tutarında ödeme yapılacağını açıkladı.
22.3.2019

32

ÇELİK "BİZ,  SEÇİM VAR DİYE SOKAĞA ÇIKAN ADAM DEĞİLİZ"
SIYASET
Şehzadeler halkının ‘Gönüllerin Başkanı' olarak andığı Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik, Sancaklı Yörükler Derneği ziyaretinde çarpıcı açıklamalar yaptı.
22.3.2019

31

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks