24 Eylül 2018 Pazartesi - 15:15:47

SON DAKİKA

MANİSA CHP'YE ‘BASKI' İDDİASI!

Siyaset

29 Haziran 2018 Cuma, 19:57:23 | 515 Okunma
Çarşamba günü seçim değerlendirmesi için basının karşısına geçen CHP İl Başkanı Semih Balaban, genel başkanlığa Muharrem İnce'nin gelmesi gerektiğini savundu…

BURHAN AKDEMİR
Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Daha önce yaptığı basın açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi Muharrem İnce’ye devretmesi gerektiğini savunan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, il örgütü olarak nihai kararlarını bugün yapılacak ilçe başkanları toplantısının ardından açıklayacaklarını bildirmişti. Ancak edinilen bilgilere göre ilçe başkanları toplantısı ertelendi. Toplantının ertelendiği bilgisi üyelere de mesajla iletildi. Toplantının ertelenmesi ile ilgili ise ciddi iddialar ortaya atıldı. İddialara göre CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kendisine yönelik tepkilerden çekindiği için CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan aracılığıyla toplantıyı erteletti.
Geçtiğimiz Çarşamba günü, 24 Haziran seçimlerini değerlendirmek üzere basın açıklaması yapan İl Başkanı Semih Balaban, toplantıda partinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, CHP’den daha fazla oy aldığını hatırlatarak genel başkanlık için İnce’ye destek vereceklerini açıkladı.
“CUMARTESİ AÇIKLAYACAĞI” DEMİŞTİ
Balaban, "Cumhuriyet Halk Partisi her ne kadar bu seçimde istediğini elde edemese de bir Muharrem İnce gerçeği ortaya çıktı. Hem Manisa'da hem Cumhuriyet Halk Partisi tabanında ve örgütlerinde hem de Türkiye'de bu seçimin en başarılı isimlerinden birincisi Muharrem İnce'dir. Ben her zaman açık oldum. 3-4 Şubat'taki kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermiş bir İl Başkanı olarak söylüyorum. Bundan sonra Muharrem İnce Türkiye'de umut olmaya devam edecektir. Görevi Muharrem İnce'ye kısa sürede devretmesini umuyoruz. Cumartesi günü ilçe başkanlarımızla toplantıdan sonra detaylı açıklamayı yapacağız." dedi.
TOPLANTI ERTELENDİ, ÜYELERE MESAJ ATILDI
Edinilen bilgilere göre daha önce bugün yapılacağı İl Başkanı Balaban tarafından açıklanan il danışma kurulu toplantısı, ileri bir tarihe ertelendi. Hatta konuyla ilgili olarak partili üyelere mesaj atıldı. Atılan mesajda şöyle denildi:
“Sayın üyemiz, Genel başkan Yardımcımız Sayın Bülent Tezcan’ın danışma kurulu toplantılarının yurt genelinde eşzamanlı olarak başlatılacağı talimatı üzerine il danışma kurulu toplantımız ileri bir tarihe ertelenmiştir”
İDDİALAR VAHİM
Toplantının ertelenmesi ile ilgili ilginç iddialar da ortaya atıldı. Özellikle milletvekili aday listesinin belirlenme sürecinde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in etkili olduğunu savunan parti tabanı listeye tepki göstermişti.
İddialar, Özel’in bu tepkilerden çekindiği, oy düşüşü nedeniyle partililerin huzursuz olduğu ve bu nedenle toplantıyı ertelettiği yönünde. Hatta Özel’in bu konuda CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan erteleme istediği de iddiaların diğer boyutu.


Siyaset

29 Haziran 2018 Cuma, 19:57:23 | 515 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ER MEYDANININ YİĞİTLERİ YUNTDAĞI'NDA BULUŞTU
SIYASET
Bu yıl üçüncü kez düzenlenen festivalde birinciliği Kırkpınar'da da başpehlivanlık unvanı bulunan Orhan Okulu aldı
23.9.2018

35

SOSYAL DOKU ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
SIYASET
MANİSA Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Akhisar ilçesi Sarıçalı Mahallesi'nde vatandaşlarla bire bir görüşmeler yapan Sosyal Doku ekibini ziyaret etti.
23.9.2018

25

ECZACILAR ODASI'NIN YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI
SIYASET
TEB 29. Bölge Manisa Eczacılar Odası, yeni hizmet binasında üyelerine hizmet verecek
23.9.2018

34

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks