17 Temmuz 2018 Salı - 06:50:27

SON DAKİKA

MANİSA CHP'YE ‘BASKI' İDDİASI!

Siyaset

29 Haziran 2018 Cuma, 19:57:23 | 383 Okunma
Çarşamba günü seçim değerlendirmesi için basının karşısına geçen CHP İl Başkanı Semih Balaban, genel başkanlığa Muharrem İnce'nin gelmesi gerektiğini savundu…

BURHAN AKDEMİR
Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Daha önce yaptığı basın açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi Muharrem İnce’ye devretmesi gerektiğini savunan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, il örgütü olarak nihai kararlarını bugün yapılacak ilçe başkanları toplantısının ardından açıklayacaklarını bildirmişti. Ancak edinilen bilgilere göre ilçe başkanları toplantısı ertelendi. Toplantının ertelendiği bilgisi üyelere de mesajla iletildi. Toplantının ertelenmesi ile ilgili ise ciddi iddialar ortaya atıldı. İddialara göre CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kendisine yönelik tepkilerden çekindiği için CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan aracılığıyla toplantıyı erteletti.
Geçtiğimiz Çarşamba günü, 24 Haziran seçimlerini değerlendirmek üzere basın açıklaması yapan İl Başkanı Semih Balaban, toplantıda partinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, CHP’den daha fazla oy aldığını hatırlatarak genel başkanlık için İnce’ye destek vereceklerini açıkladı.
“CUMARTESİ AÇIKLAYACAĞI” DEMİŞTİ
Balaban, "Cumhuriyet Halk Partisi her ne kadar bu seçimde istediğini elde edemese de bir Muharrem İnce gerçeği ortaya çıktı. Hem Manisa'da hem Cumhuriyet Halk Partisi tabanında ve örgütlerinde hem de Türkiye'de bu seçimin en başarılı isimlerinden birincisi Muharrem İnce'dir. Ben her zaman açık oldum. 3-4 Şubat'taki kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermiş bir İl Başkanı olarak söylüyorum. Bundan sonra Muharrem İnce Türkiye'de umut olmaya devam edecektir. Görevi Muharrem İnce'ye kısa sürede devretmesini umuyoruz. Cumartesi günü ilçe başkanlarımızla toplantıdan sonra detaylı açıklamayı yapacağız." dedi.
TOPLANTI ERTELENDİ, ÜYELERE MESAJ ATILDI
Edinilen bilgilere göre daha önce bugün yapılacağı İl Başkanı Balaban tarafından açıklanan il danışma kurulu toplantısı, ileri bir tarihe ertelendi. Hatta konuyla ilgili olarak partili üyelere mesaj atıldı. Atılan mesajda şöyle denildi:
“Sayın üyemiz, Genel başkan Yardımcımız Sayın Bülent Tezcan’ın danışma kurulu toplantılarının yurt genelinde eşzamanlı olarak başlatılacağı talimatı üzerine il danışma kurulu toplantımız ileri bir tarihe ertelenmiştir”
İDDİALAR VAHİM
Toplantının ertelenmesi ile ilgili ilginç iddialar da ortaya atıldı. Özellikle milletvekili aday listesinin belirlenme sürecinde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in etkili olduğunu savunan parti tabanı listeye tepki göstermişti.
İddialar, Özel’in bu tepkilerden çekindiği, oy düşüşü nedeniyle partililerin huzursuz olduğu ve bu nedenle toplantıyı ertelettiği yönünde. Hatta Özel’in bu konuda CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan erteleme istediği de iddiaların diğer boyutu.


Siyaset

29 Haziran 2018 Cuma, 19:57:23 | 383 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MUHALEFETTEN ‘ETİK OLMAYAN' SATIŞ İZNİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Meclisi Temmuz ayı 2. oturumunda AK Parti grubunun şartlı olarak verdiği satış izni tartışmalara yol açtı
16.7.2018

38

TARİHİ MEZARLIĞA ATILAN KİTAPLAR TEPKİ ÇEKTİ
GÜNDEM
Manisa'nın Kırkağaç ilçesindeki Bakır Mahallesi'nde bulunan mahalle mezarlığında, tarihi kabirlerin üzerine birçoğu içinde duaların bulunduğu dini kitapların atılması vatandaşların tepkisine yol açtı.
16.7.2018

54

TOKİ, SEVİNÇTEN AĞLATTI
GÜNDEM
Manisa'da hayata geçirilen 1503 konut için kura çekimleri başladı. Noter huzurunda çekilen kuralarda isimlerini duyan ve ev sahibi olma hayali kuranlar, gözyaşlarına boğuldu.
16.7.2018

78

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks