23 Şubat 2019 Cumartesi - 16:49:25

SON DAKİKA

MANİSA CHP'YE ‘BASKI' İDDİASI!

Siyaset

29 Haziran 2018 Cuma, 19:57:23 | 722 Okunma
Çarşamba günü seçim değerlendirmesi için basının karşısına geçen CHP İl Başkanı Semih Balaban, genel başkanlığa Muharrem İnce'nin gelmesi gerektiğini savundu…

BURHAN AKDEMİR
Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Daha önce yaptığı basın açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi Muharrem İnce’ye devretmesi gerektiğini savunan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, il örgütü olarak nihai kararlarını bugün yapılacak ilçe başkanları toplantısının ardından açıklayacaklarını bildirmişti. Ancak edinilen bilgilere göre ilçe başkanları toplantısı ertelendi. Toplantının ertelendiği bilgisi üyelere de mesajla iletildi. Toplantının ertelenmesi ile ilgili ise ciddi iddialar ortaya atıldı. İddialara göre CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kendisine yönelik tepkilerden çekindiği için CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan aracılığıyla toplantıyı erteletti.
Geçtiğimiz Çarşamba günü, 24 Haziran seçimlerini değerlendirmek üzere basın açıklaması yapan İl Başkanı Semih Balaban, toplantıda partinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, CHP’den daha fazla oy aldığını hatırlatarak genel başkanlık için İnce’ye destek vereceklerini açıkladı.
“CUMARTESİ AÇIKLAYACAĞI” DEMİŞTİ
Balaban, "Cumhuriyet Halk Partisi her ne kadar bu seçimde istediğini elde edemese de bir Muharrem İnce gerçeği ortaya çıktı. Hem Manisa'da hem Cumhuriyet Halk Partisi tabanında ve örgütlerinde hem de Türkiye'de bu seçimin en başarılı isimlerinden birincisi Muharrem İnce'dir. Ben her zaman açık oldum. 3-4 Şubat'taki kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermiş bir İl Başkanı olarak söylüyorum. Bundan sonra Muharrem İnce Türkiye'de umut olmaya devam edecektir. Görevi Muharrem İnce'ye kısa sürede devretmesini umuyoruz. Cumartesi günü ilçe başkanlarımızla toplantıdan sonra detaylı açıklamayı yapacağız." dedi.
TOPLANTI ERTELENDİ, ÜYELERE MESAJ ATILDI
Edinilen bilgilere göre daha önce bugün yapılacağı İl Başkanı Balaban tarafından açıklanan il danışma kurulu toplantısı, ileri bir tarihe ertelendi. Hatta konuyla ilgili olarak partili üyelere mesaj atıldı. Atılan mesajda şöyle denildi:
“Sayın üyemiz, Genel başkan Yardımcımız Sayın Bülent Tezcan’ın danışma kurulu toplantılarının yurt genelinde eşzamanlı olarak başlatılacağı talimatı üzerine il danışma kurulu toplantımız ileri bir tarihe ertelenmiştir”
İDDİALAR VAHİM
Toplantının ertelenmesi ile ilgili ilginç iddialar da ortaya atıldı. Özellikle milletvekili aday listesinin belirlenme sürecinde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in etkili olduğunu savunan parti tabanı listeye tepki göstermişti.
İddialar, Özel’in bu tepkilerden çekindiği, oy düşüşü nedeniyle partililerin huzursuz olduğu ve bu nedenle toplantıyı ertelettiği yönünde. Hatta Özel’in bu konuda CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan erteleme istediği de iddiaların diğer boyutu.


Siyaset

29 Haziran 2018 Cuma, 19:57:23 | 722 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TİCARET BAKANI MANİSA'YA GELİYOR
GÜNDEM
Manisalı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bugün babaocağı Demirci'de olacak… Bakan Pekcan daha sonra Manisa'da Anemon Otel'de geniş katılımlı bir toplantıda iş dünyası ile bir araya gelecek
22.2.2019

85

"AFFETMEM!"
GÜNDEM
Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, AK Parti'den kopan isimlerin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili konuştu, net mesajlar verdi
22.2.2019

213

MANİSALI ŞOFÖR FATMA DESTEK BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa'nın tek kadın şoförü olan Özel Halk Otobüsü şoförü Fatma Güngör, Kaptanlar Kulübü Ayın Kaptan Şoförü Ödülleri Şehiriçi kategorisinde tek kadın şoför olarak yarışıyor.
22.2.2019

53

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks