17 Aralık 2018 Pazartesi - 13:42:31

SON DAKİKA

MCBÜ'LÜ AKADEMİSYENLER KONFERANSA KATILDI

Siyaset

8 Mart 2018 Perşembe, 20:04:47 | 479 Okunma
Manisa Celal Bayar Üniversitesi, ‘Avrasya Yükseköğretim Zirvesi' ve ‘Türk-Arap Yükseköğretim Kongresi'nde temsil edildi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi,İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen “III. EURIE Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE 2018)” ve İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesinde gerçekleştirilen“Türk-Arap Yükseköğretim Kongresi (TACHE 2018)”ne katıldı. TACHE 2018Konferansında; Türk ve Arap Üniversiteleri arasında personel ve öğrenci hareketliliklerinin canlandırılması, bilimsel çalışmaların artırılması üzerinde paneller ve iş birliği çalıştayları düzenlendi. 4. Sanayi Devrimi olarak da adlandırılan Endüstri 4.0’e yönelik tüm akademik ve bilimsel çalışmalarda birlikte hareket edilmesi hususlarına değinildi.
Avrasya Üniversiteler Birliği-EURAS ve DEİK- Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu iş birliği ile düzenlenen “Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi”ne 70’den fazla ülkeden 2 bin 500’ün üzerinde rektör, rektör yardımcısı, akademisyen ve uluslararası eğitim sektöründen uzmanlar katıldı.
Yurt dışından ve yurt içinden üniversiteler başta olmak üzere, yükseköğretim sektöründen kurumların 200 tanıtım standı ve 2500 katılımcı ile yer aldığı bu zirvede; uluslararasılaşma başta olmak üzere yükseköğretim yönetimi konularında paneller, seminerler, yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirildi.112 konuşmacının yer aldığı zirvede, 42 panel ve seminer gerçekleştirildi. Zirvede ayrıca, Türkiye’den 30'a yakın devlet ve vakıf üniversitesi ile Rusya, Çin, Amerika, Birleşik Krallık, Ukrayna, Azerbaycan, İran, Irak, Malezya, İspanya, Almanya, Fransa ve KKTC’nin ülke bazında standları yer aldı. Üniversitemiz; YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in de yükseköğretim ve uluslararasılaşma konularında konuşma yaptıkları kongrede, tanınırlığını ve uluslararasılaşma hususunda bağlantılarını artırma imkanı buldu.
Manisa Celal Bayar Üniversitesini temsilen MCBÜ Uluslararası İlişkiler Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sühal Şemşit ve Uzm. İpek Yeniay'ın katıldığı Zirvede; Avusturya, Malezya, İtalya, Fas, Yemen, Lübnan, Ürdün gibi pek çok ülke üniversiteleri ile çeşitli iş birlikleri yapılması konusunda görüşmeler yapıldı.
Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi, Türk üniversitelerinindünyaya açılmasını daha etkin bir hale getirmek ve Türkiye’deki üniversitelerin dünyanın çeşitli üniversiteleri ile farklı alanlarda iş birliği yapmasına zemin hazırlamak amacıyla organize ediliyor. Basın servisi

Siyaset

8 Mart 2018 Perşembe, 20:04:47 | 479 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

PARA ALAN ŞOFÖR KARTINI OKUTMAZSA KARTI İPTAL OLACAK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü Mustafa Çetin, toplu taşıma araç şoförlerine verdiği eğitimde önemli uyarılarda bulundu.
16.12.2018

76

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER OCAK AYINDA YOLLARDA
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa'ya gelen 10 adet 18 metrelik elektrikli otobüsü, park halinde bulunduğu şarj istasyonunda inceledi
16.12.2018

86

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER İÇİN ASFALT MESAİSİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevsim şartları el verdiği ölçüde il genelindeki yollarda yol bakım ve onarım çalışmalarına hızla devam ediyor
16.12.2018

84

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks