24 Ocak 2019 Perşembe - 03:06:53

SON DAKİKA

MHP'Lİ AKÇAY : "PKK'NIN DAVULUNU ÇALIYORLAR"

Siyaset

10 Haziran 2018 Pazar, 16:22:01 | 294 Okunma
24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Kırkağaç'a giden MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY "Biz vatan ve millet sevdalısıyız.

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili Erkan Akçay seçim çalışmalarına Kırkağaç'ta devam etti. Kıkağaç MHP İlçe başkanı Halil Boğaz ve partilerin karşıladığı Akçay esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Kırkağaçlıların gösterdikleri ilgi ve destekten memnun olduklarını ifade eden Akçay Kırkağaç Ziraat Odasını da ziyaret etti. Akçay daha sonra MHP ilçe teşkilatıyla birlikte düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Kırkağaçlıların geniş bir katılım gösterdiği iftar sonrasında bir konuşma yapan Akçay "Bugün iftar soframızı bereketlendirdiniz. Hoş geldiniz. " dedi. Uzun süre Kırkağaçlılarla sohbet eden Akçay ve beraberindeki heyet daha sonra Karakurt Mahallesini ziyaret etti.
Karakurt Mahallesinde Kırkağaçlıların yoğun ilgi gösterdiği bir toplantı gerçekleştiren Akçay burada 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Akçay konuşmasında Cumhur İttifakı hakkında bilgi verirken güçlü Türkiye için MHP’nin güçlü bir şekilde mecliste yer alması gerektiğini söyledi.
Konuşmasında 24 Haziran seçimleriyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin tamamlanacağına dikkat çeken Akçay “Yeni hükümet sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için Cumhurbaşkanı seçiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğiz.” dedi. Akçay, Cumhur İttifakının milli bekanın korunması için gerekli bir uzlaşma zemini olduğunu belirtti. MHP’li Akçay “Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin dirliği için hep beraber olmalıydık. Geleceğimiz üzerinde karanlık senaryolar hazırlanırken Cumhuriyetimize sahip çıkmalı, sorumluluk almalıydık. Mevzu bahis olan milletimizin bekasıyken ayrılığa ve dağınıklığa meydan veremezdik. Bu nedenle mimarı bizzat Türk milleti olan Cumhur İttifakının parçasıyız. Cumhur İttifakı, Cumhuriyetimizin geleceği, milli bekamızın zırhıdır.” dedi.
Milletvekili genel seçimi neticesinde MHP’nin güçlü bir şekilde TBMM’de yerini alacağının altını çizen Akçay “MHP geleceğin Türkiye’sinde mutlaka söz sahibi olacaktır. MHP milletimizin gönlündedir. Milliyetçi Hareket Partisi milli mukavemet düşüncesiyle hak bildiği yolda 49 yıldır sürdürdüğü siyaset duruşuna devam etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi hak bildiği yolda devam edecektir. MHP Türk siyasi hayatının onurlu amiral gemisidir; bu konumunu da muhafaza edecektir. İhanete karşı iman, ihtilafa karşı milli irade diyoruz. Biz vatan ve millet sevdalısıyız. Siyasetin rüzgarına göre yelkenimizi çevirmeyiz. Özümüz de birdir, sözümüz de birdir. Milliyetçi Hareket Partisi dürüst çizgisiyle, ilkeli, tutarlı, ahlaklı duruşu ve mücadelesiyle milli gönüllerde taht kurmuştur.” dedi.
Cumhur İttifakı'nın milli ve yerli bir ittifak olduğunu, karşılarındaki ittifakın ise yıkmaya, bozmaya, eskiye dönmeye talip olduğunu dile getiren Akçay, "Kaosa oynuyorlar, sokaklara oynuyorlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin yaptığı bütün hamlelere karşı çıkıyorlar, bu bir yıkım ittifakıdır. Seçimlerde milletimiz yapım ittifakına itibar edecektir." dedi.
“PKK’NIN DAVULUNU ÇALIYORLAR”
Son günlerde kamuoyunda gündemde olan Kandil operasyonunu da değerlendiren Akçay “Şer ittifakı hep bir ağızdan TSK’nın Irak’ın kuzeyinde yürüttüğü terörle mücadele harekatını eleştiriyor. PKK, Amerika, Avrupa bundan rahatsız peki ey CHP sen neden rahatsızsın. Afrin operasyonundan da rahatsız oldunuz neden kim adına. Türkiye bir beka mücadelesi, güvenlik harekatı yapıyor. Bu beyler ABD'nin, PKK'nın, FETÖ'nün davulunu çalıyor, onların sözcülüğünü yapıyor, yazıklar olsun.” dedi. Haber merkezi

Siyaset

10 Haziran 2018 Pazar, 16:22:01 | 294 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

74

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

59

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

50

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks