22 Nisan 2019 Pazartesi - 05:14:52

SON DAKİKA

MURADİYE OSB'NİN DOSYASI BAKANLIĞA SUNULACAK

Siyaset

15 Ekim 2018 Pazartesi, 19:11:44 | 403 Okunma
Vali Mustafa Hakan Güvençer'in başkanlığında toplanan Islah Komisyonu, Muradiye Islah OSB'nin başvuru dosyasının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulmasına karar verdi

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapılan ilk Islah Komisyonu Toplantısında, Muradiye Islah OSB başvurusu değerlendirilerek başvuru dosyasının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulmasına oybirliği ile karar verildi.
Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen Islah Komisyonu Toplantısına Vali Güvençer’in yanı sıra, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Manisa Organize Sanayi Bölge Müdürü Funda Karaboran, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Nurettin Aytekin, Manisa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Erbil Kalmış ile Muradiye Sanayi Bölgesi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yıldız ve diğer ilgililer katıldı.
Yunusemre ilçesi hudutları dahilinde, Muradiye Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Muradiye Sanayi Bölgesi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yıldız tarafından imzalanan ve ekinde söz konusu bölgede faaliyet gösteren mülkiyet sahibi 77 firma ve kişiden alınan ıslak imzalı “Söz konusu alanın OSB olarak ıslah edilmesine yönelik taahhütnamesi” ile birlikte 31/05/2018 tarihinde Manisa Valiliğine Islah OSB olabilmek için başvuruda bulunulmuştu.
Muradiye Sanayi Alanının Islah OSB olması için yapılan başvurular sonrasında oluşturulan Islah Komisyonu, Vali Güvençer başkanlığında bir araya geldi. Komisyonda açılış konuşması yapan Vali Güvençer, “Uzun zamandır kendi çeperinde sorunlarla boğuşmakta olan Muradiye Sanayi Bölgemizi Manisa’mıza, Manisa merkezimize ikinci bir organize sanayi bölgesi olarak kavuşturmak için katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu işin en başından beri sekretaryasını yürüten, yönlendiriciliğini yapan, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüze, başta müdürümün şahsında çok teşekkür ediyorum. Ön hazırlık çalışmaları tamamlandı. Bu işin olabilirliği bir sonuca vardırıldı. Mevzuat gereği Valilik oluruyla teşekkül ettirilmiş komisyonca ilk toplantı yaptık. Bundan sonra komisyonun aldığı kararlar çerçevesinde yine Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüzün takibinde Bakanlığımız nezdinde çalışmalar devam edecek” dedi.
Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Bingöl, Muradiye Sanayi Bölgesinin alt yapı, genel durumu, Muradiye OSB başvuru süreci ve yapılan çalışmalar hakkında sunum eşliğinde bilgi verdi. Şube Müdürü Bingöl tarafından yapılan sunum sonrasında komisyon üyeleri söz alarak görüş ve düşüncelerini bildirdiler.
Düzensiz ve yoğun sanayileşmenin kontrol altına alınması, altyapı hizmetlerinin daha iyi yürütülmesi, çevre hassasiyetinden mahrum, alt yapısı yetersiz ve çarpık sanayi yapılanmalarının ıslah edilmesi bölge için elzem olduğundan, toplam 313,66 hektarlık Muradiye Sanayi Bölgesi için yapılan Islah OSB başvurusu, Islah Komisyonunca değerlendirilerek uygun görüldü ve başvuru dosyasının ekleri ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulmasına oy birliğiyle karar verildi. Haber Merkezi

Siyaset

15 Ekim 2018 Pazartesi, 19:11:44 | 403 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

EGEİD'İN HEDEFİ İHRACATI ARTIRMAK
GÜNDEM
Ege İhracatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayberk Aloğlu, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i ziyaret etti.
21.4.2019

48

BÜYÜKŞEHİR FETHİYE'YE TAKILDI 1-2
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyespor, TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta 32'inci hafta mücadelesinde Mümin Özkasap Stadı'nda karşılaştığı Fethiyespor'a 2-1 mağlup oldu.
21.4.2019

37

MANİSA'DA 'KİTAP KAFE' AÇILDI
GÜNDEM
Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığından 90 bin TL hibe kazanan 'Şehit Makbule'nin Torunları Okuyor' projesi kapsamında Manisa'da Kitap Kafe açıldı.
21.4.2019

47

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks