13 Kasım 2018 Salı - 01:17:45

SON DAKİKA

ÖRNEK AMBULANS ŞOFÖRÜNE PLAKET

Siyaset

9 Ocak 2018 Salı, 20:40:34 | 375 Okunma
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde hem engelli hem de yaşlı olan Muzaffer Tumlu isimli vatandaşı sırtında taşıyan ambulans şoförüne teşekkür belgesi verildi

Burhan AKDEMİR
Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki devlet hastanesinde tedavisi tamamlandıktan sonra ambulansla Şehzadeler ilçesine bağlı Selimşahlar Mahallesi'ndeki evine sevk edilen engelli ve yaşlı adamın evine giden yolun bozuk olması nedeniyle hastayı sırtında taşıyarak insanlık dersi veren ambulans şoförü Çetin Karamanlar, Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat tarafından plaketle ödüllendirildi. Manisa İl Sağlık Müdürlüğü de Çetin Karamanlar’a verdiği insanlık dersinden dolayı teşekkür belgesi takdim etti.
Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde insanlık dersi veren ambulans şoförü hem engelli hem de yaşlı olan Muzaffer Tumlu isimli vatandaşı sırtında taşıyarak evine ulaşmasını sağladı. Çetin Karamanlar’ın örnek davranışı sonrası Sağlık Sen Manisa Şubesi plaketle ambulans şoförünü ödüllendirdi.
"İNSANLIK DERSİ VERDİ"
Sağlık Sen Manisa Şubesinde düzenlenen törenle, ambulans şoförü ve Sağlık Sen’in de Saruhanlı ilçe temsilcisi olan Çetin Karamanlar’a plaket takdim eden Memur Sen Manisa İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, “Bu insanlık örneği vesilesiyle bir kez daha görmüş olduk ki sağlık çalışanları görevini yerine getirirken kutsal bir mesleği icra ettiklerini, yaşam hakkının kutsallığını, sağlık hakkının kutsallığını bilerek bu görevi icra ettiklerini görmüş olduk. Sağlık çalışanlarının aynı zamanda hangi şartlarda, zor şartlar altında da olsa fedakarca çalışmaktan hiç çekinmeden, yüksünmeden bu görevi yerine getirdiklerine de şahitlik etmiş olduk. Biz bütün vatandaşlarımızın sağlık hizmeti almaya ihtiyacı olan her insanın bu ihtiyacını gidermek üzere koşuşturan bu anlamda fedakarlıktan hiçbir zaman çekinmeyen, görevi kutsal bir görev olarak bilen, verdiğimiz emeğin de kıymetinin aslında herhangi bir şeyle ölçülemeyeceğinin de farkında olan bir grubuz. Dolayısıyla sağlık çalışanlarının meslekleri bu tür olaylarla karşılaşmakla geçebiliyor ve biz çalışanlarımızın gösterdiği tavırdan mutluluk duyuyoruz. Çetin Bey bizim Saruhanlı Sağlık Sen İlçe Başkanımız. Saruhanlı Devlet Hastanesinde ambulans şoförü olarak görev yaparken bir hastamızı evine kadar sırtında taşımaktan çekinmemiş, bu fedakarlığı, bu insanlık örneğini bugünün bu çağın en çok unutulan, hatırdan çıkan insanlık örneğini ortaya koymuş bir değer ortaya koymuş. Dolayısıyla biz de hem sağlık çalışanları adına hem Sağlık Sen adına hem sağlık sistemi adına göstermiş olduğu bu örnek davranıştan dolayı kendisine şükranlarımızı sunmak üzere, bugünün anısına kendisine plaket takdim ediyoruz. Kendisini tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyoruz. Her zaman bu şekilde güzel hizmetler yapmasını umuyoruz. Plaketi kendisine şeref ve gururla veriyorum” dedi.
KAHRAMAN ŞOFÖRDEN 'ŞİDDETE HAYIR' ÇAĞRISI
Plaketi alan ambulans şoförü Çetin Karamanlar ise Memur Sen İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat’a teşekkür ederek sağlık çalışanlarının büyük bir özveriyle çalıştığını ancak buna rağmen şiddet olaylarının artarak devam etmesinin tedirginliğini yaşadıklarını ifade ederek, “Sağlık çalışanları olarak değişik zamanlarda farklı şekillerde şiddet olaylarına maruz kaldık. Sağlıktaki şiddete hayır diyoruz. Sağlık çalışanlarına yapılan darp, fiili ve sözlü tacizlerin yeterince cezalandırılmadığı kanısındayız. Bu konudaki yaptırımların daha stabil hale getirilmesi açısından bakanlıktan destek bekliyoruz. Bununla ilgili düzenlemelerin çıkarılmasını bekliyoruz” diye konuştu.
Sağlık Sen’in ardından Manisa İl Sağlık Müdürlüğü de Çetin Karamanlar’a verdiği insanlık dersinden dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

Siyaset

9 Ocak 2018 Salı, 20:40:34 | 375 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

SUDAN SAĞLANAN GELİR YATIRIM OLARAK GERİ DÖNDÜ
GÜNDEM
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran kartlı su sayaçlarının hem indirim hem de yatırım için kaynak sağladığını dile getirdi
12.11.2018

50

KILAVUZLAR BARAJI'NIN YÜZDE 88'İ TAMAMLANDI
GÜNDEM
Manisa'nın Demirci ilçesinde bin 540 dekar araziye can suyu verecek olan Kılavuzlar Barajı'nın yüzde 88'nin tamamlandığı bildirildi.
12.11.2018

33

SARIGÖL DEVLET HASTANESİNE YENİ GÖRÜNÜM
GÜNDEM
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sarıgöl Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan düzenleme çalışması hem personel hem de vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.
12.11.2018

43

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks