22 Ocak 2018 Pazartesi - 05:17:04

SON DAKİKA

ÖZDAĞ MANİSA'YA HAVALİMANI İSTEDİ

Siyaset

13 Aralık 2017 Çarşamba, 20:26:04 | 135 Okunma
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa'ya havalimanı istedi.

Özdağ, “Manisa tarım ve sanayi de öncü bir şehir olmasıyla, alternatif meyveciliğiyle, yaklaşık 60 Bin öğrencisi ve eğitim durumuyla, kültür ve medeniyetiyle, Mesir Festivali gibi Uluslararası bir organizasyonuyla, turizmiyle havalimanını hak ediyor” dedi.
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ vatandaşlardan ve işadamlarından Manisa’ya bir havalimanı yapılması konusunda taleplerin kendisine ulaştığını kaydederek Ulaştırma, Haberleşme ve Havacılık Bakanlığının talebi ihtiyaçlar silsilesi arasına aldığı taktirde konuyla ilgili gerekli çalışmalara hız vereceklerini belirtti.
Manisa’nın 1,5 Milyonluk bir kent olduğunu kaydeden Özdağ, “Manisa coğrafi açıdan da Balıkesir ve Kütahya ile de sınır. Şu anda Manisalılar olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanını kullanıyoruz. Manisa tarım kenti olduğu gibi aynı zamanda sanayi kenti. Manisa’da bulunan Organize Sanayi Bölgesi bilindiği üzere Dünya’da en çok yatırım yapılabilir yerler arasında gösterilmişti. Ayrıca şehre son dönemde 7 tane daha yeni Organize Sanayi Bölgesi kazandırdık. Akhisar’da 2, Soma’da 1, Salihli’de 2, Turgutlu’da 2 olmak üzere. Bunların dışında yeni OSB’ler kazandırmak için çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.
Manisa’nın her geçen gün büyüyen ve gelişen bir kent olduğunu da kaydeden Özdağ, “Böylesine önem ve hassasiyet arz eden bir kente acil havalimanı yapılması gerektiğine inanıyoruz. Şu anda halihazırda bir havalimanı da aslında var. Bu Havalimanı Manisa Akhisar- Gölmarmara yolu üzerinde askeri bir Havalimanı. Burası arazisi çok uygun olduğu için askeri olarak kullanılmaya devam edilebileceği gibi sivil uçakların da iniş ve kalkış yapabileceği bir duruma getirilebilir. Vatandaşlarımızın da bizlere bu konuda talepleri var ve bizler bu talebin yerine getirilmesi için çalışma yapacağız. Bu talepleri önce Manisa Milletvekili arkadaşlarımızla ardından da Ulaştırma, Haberleşme Bakanımızla görüşeceğim. Bu doğrultuda STK temsilcileriyle de Sayın Bakanımızı buluşturmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Manisa’nın kültürel, kırsal ve kongre turizmi açısından da çok elverişli bir konuma sahip bulunduğunu kaydeden Özdağ, “Manisa Sardes antik kenti ve ilk paranın basıldığı yer, İncil’de geçen 7 kilisenin 3’ü’nün bulunması, Akhisar, Salihli, Alaşehir, Kula ve Manisa merkezde bulunan tarihi, antik ve turizm yerlerini bulunduran kent olmasıyla da çok önemli bir şehir. Bu özellikler nedeniyle de şayet Havayolları yolculuğu başlatılırsa bölgede yerli ve yabancı turizmin de canlanacağına inanıyoruz” dedi. Haber Merkezi

Siyaset

13 Aralık 2017 Çarşamba, 20:26:04 | 135 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

ŞEHİT MADENCİLERE YAKILAN AĞITLAR KİTAP OLDU
GÜNDEM
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Soma faciası sonrasında şehit olan maden işçilerinin yakınları tarafından yazılan mektupların 'Yeryüzünden mektuplar' ismiyle kitap haline getirildiğini söyledi
21.1.2018

39

AK PARTİ'DE MÜRACAATLAR BAŞLADI
GÜNDEM
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli 10 Şubat tarihinde yapılacak olan AK Parti Manisa İl Başkanlığı kongresinde görev almak isteyen yönetici adayları için müracaatların alınmaya başlandığını açıkladı.
21.1.2018

102

BAŞKAN ÇELİK, ÖZTEN VE YÖNETİMİNİ ZİYARET ETTİ
GÜNDEM
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ve yönetimini ziyaret etti.
21.1.2018

38

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks