20 Ekim 2018 Cumartesi - 00:43:41

SON DAKİKA

PERŞEMBE'DE KURALAR ÇEKİLDİ TEZGAHLAR BUGÜN AÇILIYOR

Siyaset

6 Haziran 2018 Çarşamba, 18:42:53 | 346 Okunma
Manisa'da yaklaşık 2,5 ay tezgâh açamayan pazarcı esnafı, sonunda muradına erdi. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu'nda esnafların yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı


BURHAN AKDEMİR
Kadıköy escort Manisa’nın kanayan yarası haline gelen Perşembe pazarı sorunu geçtiğimiz gülerde yerin tespit edilmesiyle birlikte son buldu. Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde mutabakat sağlandı ve Pazar esnafının yerleri, dün çekilen kura ile belirlendi. 449 pazarcı esnafı, 779 tezgahın yerinin belirlenmesi adına kura çekti. Esnaf, yerin belirlenmesi ve kuranın çekilmesiyle birlikte bugün yeri Perşembe pazarında ilk kez tezgah açacak.
Manisa sonunda Perşembe pazarına kavuşuyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde UKOME tarafından Avni Gemicioğlu Caddesi olarak belirlenen Perşembe pazarı için dün de kuralar çekildi. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimi noter huzurunda yapılırken, 779 tezgah, 449 pazarcı arasında paylaştırıldı.
Kura çekimi öncesi konuşan Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, pazarcı esnafının geçen 2,5 aylık süreçte seviyeli ve saygılı davrandıklarını belirtti. Şener, uzun süredir pazarın kurulamamasından dolayı ekmeğinden olan, sıkıntı çeken pazarcı esnaflarına birlik ve beraberliklerini bozmadıkları için teşekkür etti. Yanlış olanların yanlış olduğunu anlatmak, ikna etmek ve eksileri göstermek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Şener, “Görüşmeleri, anlaşma zemininde birlik beraberlik içerisinde yaptık. Geçmişte yaşanan sıkıntılara rağmen son zamanlarda 3 tane yer talebinde bulunan ve bugün kuralarını çekeceğimiz Avni Gemicioğlu Caddesi’ni talep eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e ve bu talebi değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum” dedi.
Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde kurulacak olan pazar yerinde geçici olduklarını kaydeden Şener, “Biz geçici olduğumuzun bilincindeyiz. Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu Eski Garaj Yeni Proje çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Belki seneye bu zamanlar yeni pazaryerinin değişim rüzgârları içerisinde hazırlığımızı yapmış olacağız.” ifadelerini kullandı.
Şener, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile görüştüklerini belirtip, Başkan Çelik’in Büyükşehir Belediyesiyle birlikte Alaybey Pazarı için protokol imzaladıklarını söyledi. Şener, şöyle devam etti: “Alaybey Kapalı Pazarı yerini, büyükşehir ve ilçe belediyemizle birlikte yapacağız. Bunun da tahmin ediyorum Ağustos ayında temelleri atılır. Esnafımız için hayırlısı olur”
Son olarak pazarcıların Avni Gemicioğlu Caddesi üzerine kuracakları pazaryerini, cadde üzerinde bulunan esnafların istemediklerini de hatırlatan Şener, “ Biz gittiğimiz her yere hareket, bereket kattık. Ben pazarcı esnafının ne kadar sağduyulu ne kadar saygılı olduğunun bilinci içerisindeyim. Bu kuraların herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Siyaset

6 Haziran 2018 Çarşamba, 18:42:53 | 346 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

DOLMUŞLAR DA ZAMLANDI
SIYASET
S.S. 155 Nolu Şehiriçi Denetimli Manisa Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, akaryakıt zamlarını gerekçe göstererek zam talebinde bulunmuştu
19.10.2018

25

BOZYAKA ÇERÇİ'NİN KOLTUĞUNA MI TALİP?
SIYASET
CHP'nin Manisa'daki 2 yöneticisinin istifa ettiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. İstifa eden iki isimden birinin belediye başkanlığı için aday adaylığını düşündüğü öne sürüldü
19.10.2018

41

SİZİ RAHATSIZ EDEN NE?
GÜNDEM
Eğitim Bir Sen Manisa Şubesi, Danıştay'ın öğrenci andının okullardan kaldırılmasına yönelik hükmü iptal etmesine tepki gösterdi… Ancak kamuoyu öğrenci andının tekrar okutulmasına gösterilen tepkiye anlam veremedi
19.10.2018

34

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks