22 Mart 2019 Cuma - 17:16:11

SON DAKİKA

PTT'DE TEHDİT EYLEMİ

Siyaset

22 Mart 2018 Perşembe, 20:00:10 | 646 Okunma
Memur Sen'e bağlı sendika başkanları ve sendika üyeleri, PTT önünde eylem yaptı… Birlik Haber-Sen 5 No'lu Şube Başkanı Temel Çildaş, PTT Başmüdürü tarafından tehdit edildiğini öne sürdü

Neslihan AKÖZGÜR
Memur Sen Manisa İl Temsilciliği, merkez PTT önünde PTT Manisa Başmüdürlüğü İşletme Müdürünün Birlik Haber-Sen 5 No’lu Şube Başkanı Temel Çildaş’ın üzerine yürüdüğü iddiasıyla basın açıklaması yaptı. Çildaş, PTT Başmüdürünün kendisine yönelik, “Hakkında soruşturma açarım. Sen gününü görürsün” dediğini savundu
Memur Sen Manisa İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, bir süredir PTT Manisa Başmüdürlüğü’nde yönetimin; kurumsal bütünlüğü, çalışma barışını ve iş birliğini zedeleyen, keyfi tutumlarla, hukuksuz uygulamalarla PTT çalışanlarını huzursuz eden, moral ve motivasyonunu olumsuz etkileyen ve bu yolla 177 yıllık köklü bir tarihe sahip kuruma olan güveni sarsan yaklaşımların olduğunu söyledi.
Keyfiyete dayalı haksız uygulamalara asla sessiz ve seyirci kalmayacaklarını belirten İrğat, “PTT Manisa Başmüdürü, yetkiyi şahsi bir güç sanarak karakteristik yapısını devletin kurallarının üstüne koyarak fütursuz bir yönetim sergilemektedir. Kanun tanımaz uygulamalar, dediğim dedik tavırlar, ‘Ben yaptım oldu’ mantalitesine dayalı, hak ve hukuku ayaklar altına alan yaklaşımlar personeli tedirgin etmekte, çalışma barışına zarar vermektedir. Bu durum karşısında kurum bünyesinde bulunan 300’e yakın üyesinin tedirginliğini, huzursuzluğunu dile getiren ve haklarını savunan Birlik Haber-Sen 5 No'lu Şube Başkanımız Temel Çildaş, Yönetim tarafından hedef kişi olarak belirlenerek, yıldırma politikaları ile kurumda istenmeyen adam ilan edilme çabası içerisine girilmiş; Sendika Başkanımız nezdinde kurumdaki hak arama mücadelesi ve sendikal çalışmalar sekteye uğratılmaya, değersizleştirilmeye çalışılmıştır” şeklinde konuştu.

Siyaset

22 Mart 2018 Perşembe, 20:00:10 | 646 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

GÖRDES'TE CUMHUR İTTİFAKI BAHARI
SIYASET
Gördesliler, Cumhur İttifakı adaylarına büyük ilgi gösterirken, Şehit Makbule Hanım Meydanı doldu ve taştı.
22.3.2019

23

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ÜRETİCİLER İÇİN 1 MİLYAR 432 MİLYON TL'LİK ÖDEME AÇIKLAMASI
SIYASET
MANİSA'ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün saat 18.00'den sonra üreticilere 1 milyar 432 milyon TL tutarında ödeme yapılacağını açıkladı.
22.3.2019

32

ÇELİK "BİZ,  SEÇİM VAR DİYE SOKAĞA ÇIKAN ADAM DEĞİLİZ"
SIYASET
Şehzadeler halkının ‘Gönüllerin Başkanı' olarak andığı Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik, Sancaklı Yörükler Derneği ziyaretinde çarpıcı açıklamalar yaptı.
22.3.2019

31

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks