16 Temmuz 2018 Pazartesi - 15:38:10

SON DAKİKA

PTT'DE TEHDİT EYLEMİ

Siyaset

22 Mart 2018 Perşembe, 20:00:10 | 358 Okunma
Memur Sen'e bağlı sendika başkanları ve sendika üyeleri, PTT önünde eylem yaptı… Birlik Haber-Sen 5 No'lu Şube Başkanı Temel Çildaş, PTT Başmüdürü tarafından tehdit edildiğini öne sürdü

Neslihan AKÖZGÜR
Memur Sen Manisa İl Temsilciliği, merkez PTT önünde PTT Manisa Başmüdürlüğü İşletme Müdürünün Birlik Haber-Sen 5 No’lu Şube Başkanı Temel Çildaş’ın üzerine yürüdüğü iddiasıyla basın açıklaması yaptı. Çildaş, PTT Başmüdürünün kendisine yönelik, “Hakkında soruşturma açarım. Sen gününü görürsün” dediğini savundu
Memur Sen Manisa İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, bir süredir PTT Manisa Başmüdürlüğü’nde yönetimin; kurumsal bütünlüğü, çalışma barışını ve iş birliğini zedeleyen, keyfi tutumlarla, hukuksuz uygulamalarla PTT çalışanlarını huzursuz eden, moral ve motivasyonunu olumsuz etkileyen ve bu yolla 177 yıllık köklü bir tarihe sahip kuruma olan güveni sarsan yaklaşımların olduğunu söyledi.
Keyfiyete dayalı haksız uygulamalara asla sessiz ve seyirci kalmayacaklarını belirten İrğat, “PTT Manisa Başmüdürü, yetkiyi şahsi bir güç sanarak karakteristik yapısını devletin kurallarının üstüne koyarak fütursuz bir yönetim sergilemektedir. Kanun tanımaz uygulamalar, dediğim dedik tavırlar, ‘Ben yaptım oldu’ mantalitesine dayalı, hak ve hukuku ayaklar altına alan yaklaşımlar personeli tedirgin etmekte, çalışma barışına zarar vermektedir. Bu durum karşısında kurum bünyesinde bulunan 300’e yakın üyesinin tedirginliğini, huzursuzluğunu dile getiren ve haklarını savunan Birlik Haber-Sen 5 No'lu Şube Başkanımız Temel Çildaş, Yönetim tarafından hedef kişi olarak belirlenerek, yıldırma politikaları ile kurumda istenmeyen adam ilan edilme çabası içerisine girilmiş; Sendika Başkanımız nezdinde kurumdaki hak arama mücadelesi ve sendikal çalışmalar sekteye uğratılmaya, değersizleştirilmeye çalışılmıştır” şeklinde konuştu.

Siyaset

22 Mart 2018 Perşembe, 20:00:10 | 358 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MİNNETLER YÖRESİ KİRAZ FESTİVALİ'NİN 2.'Sİ YAPILDI
GÜNDEM
Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.
15.7.2018

36

SAĞLIK SEN'DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
GÜNDEM
Sağlık Sen Manisa Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Mustafa Irgatoğlu'nun tek listesi oylandı
15.7.2018

34

ALDIĞI GİRİŞİMCİLİK BELGESİYLE ECZANE AÇTI
GÜNDEM
MAGİDER Genel Sekreteri ve Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Saygı Şahinol dernekte verilen girişimcilik kursundan aldığı belge ile kardeşi Fatih Saygı ile birlikte eczane açtı.
15.7.2018

37

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks