26 Nisan 2018 Perşembe - 08:47:34

SON DAKİKA

REKTÖR ÇELEBİ CEZAYİR'DE ZİYARETLERDE BULUNDU

Siyaset

28 Aralık 2017 Perşembe, 19:42:13 | 293 Okunma
Cezayir Büyükelçisi Mehmet Poroy'un sempozyuma Türkiye'den gelen misafirler onuruna verdiği yemeğe katıldı ve bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Kemal Çelebi, “Farklı Bakış Açıları ile Cezayir’deki Türk-Osmanlı Dönemi ve Mirası Sempozyumu” için Cezayir’de bulunduğu tarihlerde, Cezayir Büyükelçisi Mehmet Poroy’un sempozyuma Türkiye’den gelen misafirler onuruna verdiği yemeğe katıldı ve bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Prof. Dr. A. Kemal Çelebi; Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Alger 2 Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Fatima Zerdaoui’nin de katıldığı yemekte, Büyükelçi Mehmet Poroy ve Cezayir Milli Arşiv Genel Müdürü Prof. Dr. Abdel Madjd Chikhi’ye MCBÜ’nün plâketini ve hediyelerini takdim etti.
MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, ertesi günü Alger 2 Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Fatima Zerdaoui’yi makamında ziyaret etti. Prof. Fatima Zerdaoui, Prof. Dr. A. Kemal Çelebi’yi konuk etmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, nazik ziyaret için teşekkür etti. Prof. Zerdaoui, Alger 2 Üniversitesi ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında süregelen işbirliğinin daha da güçlendirilmesi için elinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti. Alger 2 Üniversitesi Rektörlüğüne yeni atanan Prof. Dr. Fatima Zerdaoui’yi tebrik eden Prof. Çelebi, MCBÜ’nün plaketini takdim ederek yeni görevinde başarılar diledi. Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Alger 2 Üniversitesi’nden 2 lisans ve 3 yüksek lisans öğrencisinin eğitimlerini Manisa Celal Bayar Üniversitesinde sürdürdüğüne dikkat çekerek, kendisinin de Alger 2 Üniversitesi ile olan işbirliğinin daha da geliştirilmesinden çok mutlu olacağını söyledi.
Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Alger 2 Üniversitesi Rektörlüğü ziyareti sırasında, eski Rektör Prof. Dr. Hamidi Khamissi ile de görüştü. Alger 2 Üniversitesi Rektörlüğü görevinden, Arap Üniversiteleri Birliği Başkanlığı görevine atanan Prof. Dr. Hamidi Khamissi’yi tebrik ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Prof. Khamissi de Prof. Dr. A. Kemal Çelebi’yi Ürdün’e davet ederek, Ürdün’deki yeni görevi boyunca Arap Üniversiteleri ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasındaki işbirliğinin artırılması için elinden gelen her türlü desteği vereceğini ve Manisa Celal Bayar Üniversitesinin gönüllü tanıtım elçiliğini yapacağını dile getirdi.
Prof. Çelebi ve Prof. Kovancılar, restorasyonunu TİKA’nın üstlendiği Osmanlı mirası Keçiova Camii’ni de Alger 2 Üniversitesi Türkoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Chakip Benafri eşliğinde ziyaret ederek, incelemelerde bulundular. Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, TİKA’nın böyle önemli bir mirasın restorasyonunu üstlenmesinden mutluluk duyduğunu ifade ederek, dünyanın pek çok yerinde bulunan tarihi miraslarımıza aynı şekilde sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Basın servisi

Siyaset

28 Aralık 2017 Perşembe, 19:42:13 | 293 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

57. ALAY'A 103. YILINDA VEFA
GÜNDEM
Çanakkale Kara Savaşları'nın 103. yılı dolayısıyla Manisa'da "57. Alay Vefa Yürüyüşü" gerçekleştirildi
25.4.2018

59

MTSO VE MTB ORTAK MECLİS TOPLANTISI YAPACAK
GÜNDEM
Son seçiminde güven tazeleyen Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin galibi olup başkanlık koltuğunu alan Mehmet Yılmaz'ı ziyaret etti
25.4.2018

48

İSTİFALAR İÇİN SON GÜN BUGÜN
GÜNDEM
Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmek üzere sandığa gidecek. Aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri ise, görevlerinden istifa etmek zorunda
25.4.2018

90

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks