19 Ağustos 2018 Pazar - 19:54:54

SON DAKİKA

SALİHLİ MERKEZİN KADERİ DEĞİŞİYOR

Siyaset

6 Şubat 2018 Salı, 20:55:12 | 287 Okunma
Başkan Ergün, ilçenin yıllardır kanayan yarası olan yağmursuyu sorununu çözüme kavuşturmak için verdikleri sözü tuttuklarını vurguladı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli ilçesine düzenlediği ziyaret kapsamında ilçe merkezinde 25 milyon TL yatırım ile yürütülen 25 kilometrelik yağmursuyu hattı çalışmalarını da inceledi. Başkan Ergün, ilçenin yıllardır kanayan yarası olan yağmursuyu sorununu çözüme kavuşturmak için verdikleri sözü tuttuklarını vurguladı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli’de hayata geçirilen yatırım ve hizmetleri incelemek üzere ilçeyi ziyaret etti. Başkan Ergün’ün ilçe ziyareti kapsamında duraklarından biri de ilçe merkezinde yürütülen yağmursuyu hattı çalışmaları oldu. Şüheda Caddesi’nde yürütülen çalışmaları inceleyen Başkan Ergün’e; MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Yılmaz Gençoğlu ve Mustafa Genç, Salihli Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Kaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Balaban, Büyükşehir ve MASKİ daire başkanları, Meclis üyeleri, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Salihli Ülkü Ocakları Başkanı Musa Şentürk eşlik etti.

25 milyon TL yatırım ile 25 kilometrelik yağmursuyu hattı
İlçe merkezinde yağışlı havalarda yaşanan taşkın manzaralarına son verecek olan yatırımda menfez imalatlarının yarısı geride bırakıldı. Atatürk, Menderes, Garaj, Gürsel ve Şüheda caddelerindeki imalatlar noktalandı. 25 milyon TL yatırım ile 25 kilometrelik hat döşeme çalışması yapılan ilçede genel imalatların ise yüzde 22’si tamamlandı.

Yılların sorununa son veriliyor
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, ilçe merkezinde yaşanan yağmursuyu sıkıntısına son verilmesi için yapılan yatırımın önemine değinerek, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, ilçemizde uzun yıllardır yaşanan yağmursuyu sıkıntısını çözmek için kolları sıvadı. İlçe merkezine 25 kilometre uzunluğunda döşenen hatta çalışma tamamlandığında Salihlimiz’de çok önemli bir sorun daha çözüme kavuşmuş olacak. Biz de Salihli Belediyesi olarak elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Yapılan yatırımın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Söz verdik, sözümüzü yerine getiriyoruz
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, il genelinde olduğu gibi Salihli’de de önemli projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, “İlçe merkezinde yağışlı havalarda meydana gelen taşkın manzaralarına son vermek için önemli bir projeyi hayata geçirdik. Hemşerilerimizin yaşadığı taşkın derdine ket vurmak için 25 milyon TL yatırımla 25 kilometrelik yağmursuyu hattı döşeme işimiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Çalışmalarımız tamamlandığında ilçe merkezinde hem can ham de mal güvenliği tam anlamıyla sağlanmış olacak. Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra hemşerilerimizi maruz kaldıkları yağmursuyu derdinden kurtarmak için söz verdik ve bu sözümüzü de yerine getiriyoruz. Yılların kanayan yarasına son verecek olmanın da haklı gururunu yaşıyoruz. Çalışmaların Salihlili hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” açıklamasını yaptı.

Siyaset

6 Şubat 2018 Salı, 20:55:12 | 287 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KIRKAĞAÇ'TA KAVUN HASADI BAŞLADI
GÜNDEM
Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde coğrafi işaretleme alan ve patentli olarak yetiştirilen Kırkağaç kavununda hasat başladı
19.8.2018

11

İNŞAATÇILARDAN ‘STOK' İDDİASI
GÜNDEM
Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz, dolardaki artışı fırsat bilen bazı firmaların inşaat malzemelerini stoklayıp satmadığını belirterek, bu firmaların denetlenmesini istedi
19.8.2018

12

BAYRAMDA DA HİZMETLER SÜRECEK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli noktalarında BESOT tarafından işletmesi yapılan sosyal tesislerin Kurban Bayramı'ndaki çalışma programıyla ilgili kamuoyunu bilgilenirdi.
19.8.2018

12

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks