17 Kasım 2018 Cumartesi - 12:06:09

SON DAKİKA

SELÇUK ÖZDAĞ'DAN MANİDAR RETWEET

Siyaset

9 Temmuz 2018 Pazartesi, 19:50:59 | 201 Okunma
AK Parti'nin son seçimde Manisa'dan aday göstermediği eski milletvekili Selçuk Özdağ, Karar gazetesi köşe yazarı Yıldıray Oğur'un 701 sayılı KHK'yı eleştiren köşe yazısını sosyal medya hesabından paylaştı

AK Parti’den 24, 25 ve 26’nci dönemde milletvekilliği yapan, 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen Selçuk Özdağ’ın, sosyal medya hesabı twitter aracılığıyla yaptığı retweet kafaları karıştırdı. Karar gazetesi köşe yazarı Yıldıray Oğur’un 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yi eleştiren yazısını paylaşan Özdağ’ın paylaşımı şaşkınlığa neden oldu.
Yazar Oğur’un ‘Kanaat notuyla ihracınıza’ adlı köşesinde kararnameyle ilgili eleştirileri şöyle sıralandı:
“İki yıldır yürürlükte olan OHAL, devletin üst düzeyindeki isimlerin verdiği sözlere göre 18 Temmuz 2018 günü gece yarısına kadar kaldırılacak. Yani OHAL’in kalkmasına 10 gün var. Ama 10 gün kala artan operasyonlar, gözaltılar ve son yayımlanan 701 nolu KHK ile yapılan toplu ihraç, devletin bu süre dolmadan OHAL imkanlarından istifade için gaza bastığını gösteriyor. Bir Emniyet imamının MİT’e teslim ettiği söylenen SD kartta adı bulunduğu için daha önce açığa alınmış ama haklarında hukuki sürecin henüz başlamadığı dokuz bini aşkın polisin yarısını oluşturduğu bu 18 bin 632 ihracın gerekçelerini bilmiyoruz. Çünkü Resmi Gazete’de yayımlanan 467 sayfalık 701 nolu KHK’nın 43. sayfasındaki beş kişinin isimlerinin karşısında diğerlerinden farklı olarak gerekçe sütunu da vardı. Bu beş kişiden ikisinin gerekçesinin yanında Bylock/Emniyet/ Kurum Kanaati yazıyor. Yani haklarında verilmiş bir hukuki hükme atıf yok. “Kurum Kanaati” denen kriterin bir idari soruşturmaya mı yoksa söylendiği gibi gerçekten çalıştığı kurumdaki bir idarecinin kanaatine mi atıf yaptığını da bilmiyoruz. Ama herhalde gerekçesi en tuhaf olanı Mardin Artuklu’daki Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü’nde Kontrol İşletmeni olarak çalışan Ü. E. A.’nınki. Onun ihraç gerekçesi; “Kurum Kanaati/Sosyal Medya.” Yani kurumuna sorulmuş ve sosyal medya hesaplarına bakılıp işten ihracına karar verilmiş. En azından bu beş kişi, tüm Türkiye ile birlikte ihraç gerekçelerini biliyor. Devletin kanaat notuyla sadece sınıf geçirmediğini, işten ihraç edebildiğini de öğrendik. 10 gün sonra OHAL’in kalkacağını da biliyoruz. Daha ne olsun...”
Özdağ’ın, böylesine eleştirel bir yazıyı neden paylaştığı bilinmiyor ancak Yıldıray Oğur’un daha önceki yazılarında da AK Parti’ye olan olumsuz bakışı herkes tarafından biliniyor.

Siyaset

9 Temmuz 2018 Pazartesi, 19:50:59 | 201 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN MEVLÜT AKTAN; "SİZLERE İNANIYORUM"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Halil Onultmak Spor Tesisleri'nde dün yapılan antrenman öncesinde sahaya inerek futbolculara zorlu Menemen Belediyespor maçı öncesinde yaptığı konuşmayla moral verdi.
16.11.2018

57

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI BAŞLIYOR
SIYASET
Manisa İl Müftülüğü tarafından 17-25 Kasım 2018 tarihleri arası kutlanacak olan Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında çeşitli programlar düzenleyecek.
16.11.2018

46

DEVLET BAHÇELİ SELENDİ'YE SELAM GÖNDERDİ
SIYASET
Selendi'nin MHP'li Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar, Selendi İlçe Başkanı Mehmet Karabulut ve partililer MHP Genel Merkezi'nin ziyaret etti
16.11.2018

48

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks