24 Ocak 2019 Perşembe - 06:13:16

SON DAKİKA

SİYASİ OLARAK ALGI YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR

Siyaset

4 Nisan 2018 Çarşamba, 18:39:29 | 345 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, WEB TV ekranlarında yayınlanan Ana Haber Bülteni'ne konuk oldu.

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, WEB TV ekranlarında yayınlanan Ana Haber Bülteni’ne konuk olarak önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Ergün, yaptığı acıkmalarla, Manisa’ya kazandırılacak olan dev projelere yapılan eleştirileri yanıtladı. Sosyal hayata yapılan yatırımlarla diğer alt yapı ve üst yapı yatırımlarının hepsinin yapılması gerektiğini belirten Başkan Ergün, “Eski Garaj Yeni Projeyi yüksek maliyetli yapıyorsunuz gibi söylemler oluyor. Ama bugün Manisa merkezinde 400 bin insan yaşıyor. Vatandaşlarımızın sosyal olarak vakit geçirebilecekleri, otopark sorunlarını giderecek projeleri üretmek zorundasınız. Bütün 400 bin nüfus, kültür sitesindeki 500 kişilik salona kalmış durumda. Bin 200 kişilik, 800 kişilik ve 600 kişilik salonları da yapmak zorundasınız. Bunları görmemezlikten geliyorsunuz, müzeyi görmemezlikten geliyorsunuz. Ondan sonra sadece 500 milyona belediye binası yapıyorsunuz gibi söylemlerle siyasi olarak algılar yaratılmaya çalışılıyor. Sonucunu hep beraber göreceğiz. Bitince anlaşılıyor her şey. Yapıncaya kadar hep eleştiri olacaktır” dedi.

BELEDİYEYE GELİR OLARAK GERİ DÖNECEK

Neden otel yapılıyor gibi söylemlerin de bulunduğunu dile getiren Başkan Ergün, “Orada 14 bin 500 metrekarelik alışveriş merkezi ve ofisler yapılıyor. Bunlar sadece ölü yatırım olarak mı yapılıyor. Bunlar belediyeye gelir olarak da dönecek. Ticari olarak olaya baktığımız zaman o bölgeye yatırmış olduğumuz paranın belki iki misli gelir elde edeceğiz. Nasıl ki adliyenin arkasındaki arsayı 45 milyon liraya alıp 80 milyon liraya kanuni çerçevede sattıysak, buraları da yarın işletme kira geliri elde edebileceğimiz bir potansiyele ya da iyi fiyat geldiği zaman satışına gidebileceğimiz noktalara da gidebiliriz” diye konuştu.

HER ZAMAN ÖNCÜ OLDUK

Belediyeciliğin sadece alt yapı yatırımlarından ibaret olmadığını ifade eden Başkan Ergün, “İnsanlar Manisa’da yaşıyorlar. Bugün 15-20 sene öncesi yapılan iki tane otel var Manisa’da. Daha iyi bir konseptte, daha üst segmentte bir oteli Manisa’ya kazandırmış olmak suç mu? Nereden baktığınıza bağlı. Manisa’ya her ay 5 bin askerimiz gelecek. Artık gelenler iki buçuk ay kalacaklar burada. Onlar yemin ettikten sonra da çarşıya çıkabilecek noktada değişim oldu. Daha önce 28 günlük bir sürede yemin edip gidiyorlardı. Şimdi oraya gelecek binlerce askerin aileleri de var. Manisa’da yatacak yer kalmıyor o zamanlarda. İnsanlar İzmir’e gidiyor. Taksicisi faydalanıyor, esnafı faydalanıyor. Herkes bu işten kazanç sağlıyor. Şehir yaşıyor. Şehre katma değer yaratılıyor. Olaya böyle de bakmak lazım. Mesele otel meselesi değil, yaşayan bir şehir oluşturmak. Daha canlı bir hale getirebilmek. O zaman Konya’da neden Hilton yapıldı. Neden İzmir’de İstanbul’da bu büyük oteller yapıldı. O zaman onlar da yapılmasın. Diyebilirler ki belediye ilk defa yapıyor bunu. Evet, biz ilklerin belediyesiyiz. Bir her zaman öncü olduk. Büyükşehir noktasında da bugüne kadar yaptıklarımızla hep birinci olduk. Bu da bir ilktir. Bunun da semeresini inşallah yakın zamanda göreceğiz” dedi.

NERESİ DOĞRU NERESİ YANLIŞ VATANDAŞIMIZ KARAR VERSİN

Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisine de değinen Başkan Ergün, “Tesisle ilgili seçimden önce yaptıkları açıklamalarla özel şirkete yaptıracaklarını açıklamışlardı. Biz kamu olarak bütün gelirlerimizi kamuya kazandırma noktasında bir yatırım yaptık. Hesabını yaptık. 29 sene boyunca insanlarımızın ton başına çöp bedelini yatırımı yapacak olan firmaya vermemek üzere böyle bir yola gittik. Şimdi yaptığımız ihale ile işletmeyi yapan firma bize para ödüyor. Artık neresi yanlış neresi doğru vatandaşımız karar versin” ifadelerini kullandı. Basın servisi

Siyaset

4 Nisan 2018 Çarşamba, 18:39:29 | 345 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

85

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

71

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

59

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks