24 Ocak 2019 Perşembe - 03:08:02

SON DAKİKA

SİZİN HAKKINIZI YİYENE OY VERMEYİN!

Siyaset

8 Haziran 2018 Cuma, 19:50:30 | 294 Okunma
Manisa'ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa Kamyoncular Kooperatifi'nde kamyoncu esnafına hitap etti… Kılıçdaroğlu kamyonculara çağrıda bulundu

Bir dizi ziyaretler için Manisa’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa Kamyoncular Kooperatifi'nde kamyoncu esnafına hitap etti. Kamyoncu esnafının oldukça yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, "Her talep yerine gelir mi? Hayır. Onu da söylemek lazım. Talep yerine getirilmiyorsa sizi ikna edecek açıklama yapılması gerekiyor. Sizin taleplerinizi yerine getirmiyorlar ama bu düzenden kim memnun? İşsizi var. 17 milyon resmi rakamlara göre. 17 milyon fakir var. Çiftçi memnun değil, emekli memnun değil, kamyon şoförü memnun değil, sanayici memnun değil. Memnun olan kim? Rantiye sınıfı. Devlete borç verip faiz elde edenler. Hiç onlardan şikayet duydunuz mu? Bilmiyorsunuz. Son 15 yılda, hani diyorlar ya Londra'da faiz lobisi var, bu faiz lobisine ödenen para 151 milyar dolar. Sizin ödediğiniz vergilerle. Fakir fukaranın ödediği belgelerle 151 milyar dolar faiz ödediler. İçeriye ödenen faiz miktarı 687 milyar lira. Kime çalışıyoruz hep beraber? Bu faiz lobilerine çalışıyoruz. Ne dış gücü kardeşim? Parayı isteyen kim? Sensin. Borç isteyen kim? Sensin. Dolar isteyen kim? Sensin. Gidip yalvarıp yakarıp 'Bana para ver' diyen kim? Sensin. Memleketi borç batağına sokan sensin. Ne dış gücü. Türkiye'nin bundan kurtulması lazım. Dolar yükselmiyor. Dolar yerinde duruyor. Düşen Türk Lirası. Her şeyi dolara bağlamışlar. Köprüden dolarla geçiyorsunuz. Bu memlekette Türk Lirası yok mu? Her şeyi dolara endekslemişler. Dünyanın en pahalı geçişini size mecbur kıldırıyorlar. Buyurun İstanbul'a gidiyorsunuz. İlla o köprüden geçeceksiniz. Neden? Köprüyü yapan müteahhide garanti vermişler. 'Ben o köprüden geçmeyeceğim. Aşağıdaki köprü daha ucuz oradan geçeceğim' diyorsunuz. 'Hayır' diyorlar. Oradan geçmeyeceksin. En pahalı yoldan geçeceksin. Biz garanti verdik. Bu kamyon şoförü bu yol parasını ödeyecek. Sizin buna isyan etmeniz lazım. 'Ben bu parayı ödemem' demeniz lazım. 'Kim bu yol parasını düşürürse ben oyumu ona vereceğim' demeniz lazım. Bakın o zaman ne kadar güçlü olursunuz. 'Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçişte kim yüzde 10, yüzde 20, yüzde 30 indirim yapacaksa biz oyumuzu ona vereceğiz' diyeceksiniz. Herkes de Kemal Kılıçdaroğlu da değil kimse kurusa bakmasın" dedi.
"SANDIĞA GİDERKEN İYİ DÜŞÜNÜN"
Kendi akraba ve arkadaşları arasında da kamyonculuk yapanlar olduğunu ve yaşanan sıkıntıların hepsini bildiğini anlatan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
"Benim de arkadaşlarım var kamyon şoförlüğü yapan. Sabah akşam dert yanıyorlar bana. Kamyon şoförlüğü kolay değil. Benim isteğim şu; sandığa giderken düşünün. Oyunuzu ona göre kullanın. Sizin hakkınızı savunmuyorlarsa demokratik hakkınızı kullanın. Kılıçdaroğlu geldi plaka sınırlaması sözü verdi. Kılıçdaroğlu geldi köprü geçişlerini çok makul düzeye indireceğim dedi. Ben öyle iş verene teminat vermem. Kimse kusura bakmasın. Alacağım o sözleşmeyi yeniden bakacağım. Sen bu köprüyü kaça yaptın? Bu fiyat gerçek bir fiyat mıdır? Bu köprünün bedelini kamyon şoförü mü ödeyecek? Kamyon şoförü vergi öder. Mazota para öder. Dünyanın en pahalı mazotunu kullanıyorsunuz. Vergi ödüyorsunuz. Sosyal Güvenlik primi ödüyorsunuz. Köprü geçişinde niye bu parayı alıyorlar sizden? Vergi ödediniz. Köprü yapıyorsan vergiyi de yap. Hem vergi ödeyecek hem de köprü geçiş parası ödeyecek. Hem ceza ödeyecek. Üstelik tek vergi de ödemiyorsunuz. Gelir vergisi, motorlu taşıtlar, damga vergisi ne varsa bir sürü vergiyi de ödüyorsunuz. Bütün bunları biliyorum. Sizden isteğim önümüzde seçimler var sandığa düşünerek gidin. Kendi çıkarlarınızı koruyarak, çoluk çocuğunuzu hakkını koruyarak gidin. Plaka sınırlaması kim getirmiyorsa, 'Kusura bakma arkadaş ben sana oyumu vermem' deyin. Kanun hükmünde kararname çıkarma yetkileri var. İsterlerse bugün öğleden sonra bir kararnameyle bu haftanın tamamını teslim edebilirler. Ama ben size söz veriyorum. Muharrem İnce o koltuğa oturduğu zaman yine geleceğim. Yine sizinle konuşacağım. Plaka sınırlaması getiriyor muyuz, getirmiyor muyuz? Bir yere yazın bunu."
Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından Manisa’nın Saruhanlı ilçesine geçti.

Siyaset

8 Haziran 2018 Cuma, 19:50:30 | 294 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 ZAM
GÜNDEM
Yunusemre Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
23.1.2019

74

YAVUZ KURT'TAN GSS BORÇLULARINA ÇAĞRI
GÜNDEM
7159 sayılı yasa ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları 28 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.
23.1.2019

59

BAŞKAN ERGÜN 2023 HEDEFİNİ AÇIKLADI
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 hedeflerinin 500 mahallenin altyapısını sağlıklı hale getirmek olduğunu söyledi
23.1.2019

50

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks