16 Temmuz 2018 Pazartesi - 03:33:15

SON DAKİKA

TBMM'DE GERGİN ANLAR

Siyaset

12 Aralık 2017 Salı, 20:25:42 | 280 Okunma
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in TBMM'de AK Partili vekile "Ben senin ne mal olduğunu biliyorum" sözleri tansiyonu yükseltti

Meclis'te Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık ve yüksek yargı kurumlarının bütçe görüşmelerinde tartışma yaşandı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partili arkadaşı Musa Çam’a söz verilmeyince AK Partili Alim Tunç’a “Ben senin ne mal olduğunu biliyorum” dedi. Bunun üzerine tansiyon yükseldi, vekiller birbirine girdi.
Görüşmeler sırasında sataşma üzerine söz isteyen CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’a söz verilmedi. AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç da Çam’a, laf attı. Özgür Özel, Tunç'a “Senin ne mal olduğunu biliyorum, seninle irtibatımı kestim” karşılığı verdi. Tunç yerinden fırladı ve Özel'e doğru koşmaya başladı. AK Partili Tunç'u CHP'li Ali Şeker tuttu. Araya giren vekiller kavga çıkmasını önledi. Oturumu yöneten Başkanvekili, “5 dakika ara veriyorum” diyerek çalışmaya ara verdi.
Verilen ara sırasında da gerilim devam etti. AK Partili Nazım Maviş, CHP'li vekillerin üzerine yürüdü. CHP'li Barış Yarkadaş, “Eşkıya mısınız?” diye bağırdı. Maviş iterek yürümeye devam edince Yarkadaş, “Ne bu ya, çık dışarı, gel…”karşılığını verdi.
YERE İNDİRİN
CHP'li Ali Şeker ve Veli Ağbaba'nın bütçe görüşmelerini kamera ile çekmesi de tartışmalara neden oldu. Başkanvekili Ahmet Aydın, tripotu kastederek, “Sayın Şeker, o ayaklı materyali kaldıracaktınız, çalışma düzenine hepimiz uymak zorundayız” diye uyardı. Aydın, ayaklı materyalin kaldırılmasında ısrarcı olunca tartışma çıktı. CHP'li Özel “Hayır, kaldırmıyoruz” diye talebe karşı çıktı. Aydın, Meclisin yayın hakkının TBMM'ye ait olduğunu söyledi. CHP'liler yayında ısrarlı olunca oturuma ara verildi.

Siyaset

12 Aralık 2017 Salı, 20:25:42 | 280 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MİNNETLER YÖRESİ KİRAZ FESTİVALİ'NİN 2.'Sİ YAPILDI
GÜNDEM
Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.
15.7.2018

29

SAĞLIK SEN'DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
GÜNDEM
Sağlık Sen Manisa Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Mustafa Irgatoğlu'nun tek listesi oylandı
15.7.2018

26

ALDIĞI GİRİŞİMCİLİK BELGESİYLE ECZANE AÇTI
GÜNDEM
MAGİDER Genel Sekreteri ve Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Saygı Şahinol dernekte verilen girişimcilik kursundan aldığı belge ile kardeşi Fatih Saygı ile birlikte eczane açtı.
15.7.2018

27

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks