21 Ağustos 2018 Salı - 02:58:02

SON DAKİKA

VALİ GÜVENÇER DEMİRCİLİ MUHTARLARI DİNLEDİ

Siyaset

6 Nisan 2018 Cuma, 20:02:21 | 216 Okunma
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer Demirci'de Muhtarlar Toplantısının ikincisini yaparak muhtarların istek, öneri ve şikayetlerini dinledi

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, muhtarlarla yaptığı toplantılar kapsamında bu kez de Demircili muhtarlarla bir araya geldi. Demirci Kaymakamlığı ev sahipliğinde ve İl Mahalli İdareler Müdürlüğü koordinesinde yapılan toplantıya Vali Güvençer’in yanı sıra Demirci Kaymakamı Mutlu Akyol, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Büyükşehir Belediyesi temsilcileri, il ve ilçe daire müdürleri ve Demirci mahalle muhtarları katıldı.
Toplantıda konuşan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, büyük bir ülke olduğumuzu, büyüklüğümüz mesabesinde büyük hedeflerimiz ve bu büyük hedefler çerçevesinde büyük işlerimiz, sorunlarımız olduğunu belirterek ülke içinde ve dışındaki sorunlarla baş etmek durumunda olan merkezi hükümetin, silahlı kuvvetlerin, diplomasinin üzerine düşenleri başarıyla yaptıklarını söyledi. Vali Güvençer, bu başarıda muhtarların, kamu hizmetkarlarının, kamu otoritelerinin payı olduğunu ifade ederek, “Yaşayan insanlarımızın derdini, tasasını yüklenen, bir şeyler yapmak için çaba sarf eden, çare bulmak için arayıp soran, bulup buluşturan, değerli muhtar arkadaşlarım ve onlarla birlikte bu vatandaşa hizmet yürütmek durumunda olan değerli kurum amirlerimiz, yerel yöneticilerimiz birbirimizin kıymetini bilmek, birbirimizle çok daha fazla dayanışmak durumundayız. Görüyoruz ki, gördük ki, ülke karşılaştığı her türlü sorunun altından kalkabilecek güce sahip” dedi.
Geçen yıl yapılan Muhtarlar Toplantısının ardından genel olarak bakıldığında Demirci’nin genel gidişatı ve kamu hizmetlerinin yürütülmesi manasında teşekkür edecek çok şey gördüğünü söyleyen Vali Güvençer, “Bir yıl boşa geçmedi, bir yılda Demirci’de çok şeyler yapıldı, bu yapılanlar önümüzdeki, seneler için de hepimize daha fazla ümit verdi. Eksiklikler de el birliğiyle elbette tamamlanacak” diye konuştu.
Toplantıda, Demirci Kaymakamı Mutlu Akyol bir önceki toplantıda muhtarlar tarafından dile getirilen sorunlar ve taleplerle ilgili alınan mesafeye ilişkin sunum yaptı. Kaymakam Akyol, bir önceki toplantıda gündeme gelen sorunların birçoğunun çözümlendiğini, çözümlenememiş az sayıdaki sorun üzerinde çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
Daha sonra Demirci mahalle muhtarları söz alarak geçen yıl dile getirdikleri taleplerinin karşılanması nedeniyle teşekkürlerini ifade ederken, bu yıl yeni ihtiyaçlarıyla ilgili taleplerini gündeme getirdiler.
Muhtarların sorularına yanıt vermek için söz alan Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk yapılan değerlendirme toplantılarının çok faydalı olduğuna değinerek “Mesafe alabildiğimiz ve alamadığımız her konuyu burada ortaya sermiş oluyoruz” dedi. Başkan Selçuk, vatandaşa hizmet doğrultusunda ortaya çıkan sorunların da çözülmesi için çalışmalara devam ettiklerini belirtti.
İl ve İlçe Müdürlerinin muhtarların sorularını yanıtlamalarından sonra toplantı sona erdi. Basın servisi

Siyaset

6 Nisan 2018 Cuma, 20:02:21 | 216 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KIRKAĞAÇ'TA KAVUN HASADI BAŞLADI
GÜNDEM
Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde coğrafi işaretleme alan ve patentli olarak yetiştirilen Kırkağaç kavununda hasat başladı
19.8.2018

64

İNŞAATÇILARDAN ‘STOK' İDDİASI
GÜNDEM
Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz, dolardaki artışı fırsat bilen bazı firmaların inşaat malzemelerini stoklayıp satmadığını belirterek, bu firmaların denetlenmesini istedi
19.8.2018

61

BAYRAMDA DA HİZMETLER SÜRECEK
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli noktalarında BESOT tarafından işletmesi yapılan sosyal tesislerin Kurban Bayramı'ndaki çalışma programıyla ilgili kamuoyunu bilgilenirdi.
19.8.2018

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks