21 Mayıs 2019 Salı - 13:42:18

SON DAKİKA

BAŞKAN AKTAN; "ŞAMPİYONLUKTAN BAŞKA DÜŞÜNCEMİZ YOK"

Spor

9 Ağustos 2017 Çarşamba, 19:27:07 | 1100 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mevlüt Aktan, Afyon kampında yeni sezon öncesi önemli açıklamalarda bulundu.
Transfer döneminde ince eleyip sık dokuduklarını ifade eden Başkan Aktan; "Bu sene şampiyon olmaktan başka seçeneğimiz yok" dedi.
Sözlerine Afyon kampını değerlendirerek başlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mevlüt Aktan; "Yaklaşık 20 gündür Afyon'dayız. 2 etaplık bir kamp dönemimiz oldu. İlk etabı daha çok kondisyon ağırlık geçti. İkinci etapta ise yaptığımız hazırlık maçları ile yeni sezona hazır bir şekilde girmek istiyoruz. Genel anlamıyla kampımız çok iyi geçiyor. Takım olarak verimli bir kamp dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Afyon'da ki tesisler ve hava durumu da gayet güzel" dedi
"KALİTELİ BİR KADRO KURDUK"
Transfer dönemi öncesi çizdikleri yol haritasından bahseden Başkan Aktan; "Sezonun bitmesi ve kongre sürecinden sonra bu sezon için hocamızla görüşüp belli bir plan ve program dahilinde çalışmaya başladık. Takım mühendisliği anlamında takımımıza nasıl bir futbol oynatmamız hakkında hocalarımızla görüştük. Yoğun bir çalışma yaptık. Bu çalışmalar sonucunda çok değerli isimleri takımımıza kazandırdık. Transferlerimizi yaparken çok seçici davrandık. İnce eleyip sık dokuduk. Kulübümüzü bu sene bir üst lige taşımak istiyoruz. Plan, programlarımız sonucunda 12 tane transfer yaptık. Bu transferleri yaparken de geçen sene ki iskelet kadromuzu da koruduk. Sonuç olarak kaliteli bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum" dedi.
"GELECEK SEZONU DÜŞÜNEREK DE TRANSFER YAPTIK"
Gelecek sezonu düşünerek de transfer yaptıklarını ifade eden Başkan Aktan; "Transfer planlamasını yaparken biz bu sene üst lige çıkacağımızı düşünerek adımlarımızı attık. Allah bir ceza sakatlık vermezse de bu sene tek hedefimiz şampiyon olmak. Bu hedefe de ulaşacağımı düşünüyorum. Transferlerimizi de gelecek seneyi düşünerek yaptık. Bu yüzden üst liglerde süre almış kaliteli isimleri takımımıza kazandırdık. Takım mühendisliğini bu şekilde yaptık. Tabi kaliteli isimleri takımlara kazandırmak isterken de transferde zor süreçler yaşandı. Ama bu zorlukları aşıp istediğimiz oyuncuları transfer ettik. Tabi kaliteli isimler takımıza geldikçe Manisa Büyükşehir Belediyespor'un marka değeri de artmış oldu. Gerçekten futbol camiasında çok değerli bir konumuz ve imajımız var. Gelen arkadaşlarımızda bunu bilerek kulübümüze geldiler. Transfer döneminde geçen seneye göre fedakarlıkta yaptık. Kısacası çok kaliteli bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum. İnşallah takım kalitemizi saha içi sonuçlarına da yansıtıp bu sene şampiyonluğa ulaşırız" dedi
"CENGİZ ERGÜN'ÜN OLDUĞU YERDE HESAPSIZLIK OLMAZ"
Manisa Büyükşehir Belediyespor'un transfere çok para harcadığı iddialarına da cevap veren Başkan Aktan; "Transferlerden bahsederken şunu net söyleyeyim biz öyle afaki rakamlara futbolcular almıyoruz. Geçen senede böyle bir algı oluşturuldu ama bu çok yanlış bir algı. Geçen sene ortalama 3 Milyon TL civarı bir bütçe kullanıldı. Bu sene geçen seneki rakamın biraz üstüne çıkacağız gibi görünüyor. Ama bir gerçek var ki Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün olduğu yerde kesinlikle hesapsız ve fazla bir para harcanmaz" dedi.
"TRANSFER YAPMAK İÇİN TRANSFER YAPMAYIZ"
Son olarak transfer etmek istedikleri oyuncular ile ilgili konuşan Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mevlüt Aktan; " Transferi noktaladık diyemeyiz. 12 tane isim aldık. Eğer yaptığımız transferler ayarında isimler bulabilirsek bir stoper ve bir santrafor olmak üzere iki tane daha takviye yapmayı düşünüyoruz. Ama kulübümüze yakışan ve kaliteli isimler olması lazım. Yoksa transfer yapmak için transfer yapmayız" diyerek sözlerine son verdi.


Spor

9 Ağustos 2017 Çarşamba, 19:27:07 | 1100 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MECLİS'TE BELEDİYELER BİRLİĞİ UZLAŞMASI
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısı ikinci oturumunda, Türkiye Belediyeler Birliği'nde görev alacak isimler belirlendi
20.5.2019

255

MASKİ'NİN BÜTÇE BAŞARISI TESCİLLENDİ
SIYASET
MASKİ Genel Müdürlüğü'nün 2019 yılı I. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın ikinci birleşiminde, MASKİ'nin bütçe gerçekleşme oranları da açıklandı.
20.5.2019

253

1919 KİŞİ AYNI ANDA ATABARI OYNADI
SIYASET
Manisa'da, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte 1919 kişi aynı anda Atabarı oynadı.
20.5.2019

244

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks