30 Mart 2020 Pazartesi - 09:27:04

SON DAKİKA

BOĞAZ ÇAKRASI

DENİZ TÜRKKAN

8 Haziran 2018 Cuma | 2902 Okunma


Bu hafta çakralar ile ilgili yazımın beşinci bölümündeyiz. Bedenimizde ki boğaz çukuruna denk gelen Boğaz Çakrası’ nı inceleyeceğiz.

Bu çakranın yeteneği dürüstlük olarak bilinir. Boğaz, boyun, ağız, ses telleri, tiroid, paratiroid, dişler, dil, kollar bu çakranın etkisi altındadır. Kronik boğaz ağrıları, baş ağrıları, kronik yorgunluk, astım, guatr, motivasyon eksikliği çakranın dengeli çalışmamasından kaynaklanır. Ciltte ki sorunlar ve saçların parlaklığında da etkilidir.

Kendimizi dış dünyaya ifade etmemizi sağlayan çakradır. O yüzden sesin titreşimi çok önemlidir. Hatta bazı kelimelerin frekansı dilden dile bile değişir. Titreşimin kalitesini yaşadığımız duygular da etkiler. Sevgi ile söylenmiş bir söz ile nefret sözcüğü farklı frekanslara sahiptir. Öyle ki su molekülleri bile bu titreşimden etkilenir. (Bknz.Dr.Emoto deneyleri)Dedikodu, kötü söz, söylemek ya da duygularımızı ifade etmemiz için oluşacak titreşimi önlemek boğaz çakrasının neden olacağı hastalıkları tetikler.

Çakra dengede ise doymuş, merkezleşmiş, şimdiyi yaşayabilen, zamanını iyi kullanan, sanatkar, meditasyon seslerini fark eden, spritüel konuları kolay kavrayan insanlara dönüşüyoruz.İyi sanatçıların, güzel sesli konuşmacıların, halkla ilişkiler uzmanlarının reklamcılık ile uğraşanların ve yazarların boğaz çakrası dengededir.

   Boğazımız da oluşan düğümler, duygusal çözülmelerin belirtileri aslında. O yüzden ağlamak, şarkı söylemek, en önemlisi kendimizi ifade etmek beşinci çakramız için çok önemli. İstemediğimiz şeylere hayır diyememek, karşı gelememek, isteklerimizi söyleyememek, bu çakra ile ilgili çok ciddi sorunlara neden olabilir. Son yıllarda artan tiroid hastalıkları kalitesiz iletişimin sonuçları arasında olabilir mi?

Sadece kendimizi ifade etmekle iş bitmiyor. Konuşmalarımıza sevgi de katmak gerekiyor. Çünkü sevginin titreşimi çok yüksek. O yüzden ‘Seni Seviyorum , Teşekkür Ederim , Beni Affet , Özür dilerim’sihirli sözler olarak biliniyor.

Bu çakrayı düzenlemenin yollarından bir başkası insanları suçlamaktan vazgeçmek. Çünkü herkes algısı kadar dünyayı yaşıyor. Geçmişte yaşadıkları, atalarından gelen bilgiler, yetiştirenlerin doğruları kişilerin benliğine dönüşüyor. Önemli olan kendimizle yüzleşmek. Etki alanımızda olan kendi bakış açımızı dönüştürebilmek. Bir başkası kendi istemediği sürece bunu yapmayacak. Yani şifa yine kendimizde.

Boğaz çakrasının rengi mavidir. Mavi bir gökyüzü, turkuaz bir deniz hayal etmek iyi geliyor. Kokuları: Lavanta, papatya, ekinezyadır. Aquamarin, kalsedon ve turkuaz taşları boğaz çakramızı dengelemektedir.

Olumlamaları:

-Kendimi özgürce ifade etmekten mutluyum.

-İnsanlarla iletişimim mükemmel.

-Duymayı seviyorum.

-Kendime güveniyorum ve bunu etrafıma yayıyorum.

-Kendimle iletişimim sağlıklı.

-Mutluyum çünkü kendimi özgürce ifade edebiliyorum.

-Karşımdaki insanlarla mükemmel bir şekilde iletişim kurabiliyorum

-Hem çevremdeki insanlarla hem de kendimle sağlıklı iletişim kurabiliyorum

-Kendime olan güvenimi etrafıma da yansıtıyorum

-Duymak çok güzel

Yüksek tonlarda ve hareketli müziklerin de boğaz çakrası için uyarıcı özelliği bulunmaktadır. Ayrıca kendinizi ifade etmek istediğiniz biri varsa onun karşınızda olduğunu düşünerek hissettiğiniz her şeyi söyleyebilirsiniz. Konuşma bittiğinde rahatlamış ve enerjinizin değiştiğinin hissedeceksiniz. Aynanın karşısında kendiniz ile yapacağınız samimi bir yüzleşme bakın sizde neler değiştirecek. Kendimizi ifade edemedikten sonra var olduğumuzu hissetmek zor dur. Biz varız. Sağlıkla kalın.

DENİZ TÜRKKAN

8 Haziran 2018 Cuma | 2902 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks