30 Mart 2020 Pazartesi - 09:37:35

SON DAKİKA

KARMA 2

DENİZ TÜRKKAN

23 Kasım 2018 Cuma | 2371 Okunma


Merhaba bu hafta yağmur eşliğinde biraz farklı bir yazı yazmak geldi içimden. Malum yağmur bir de güzel yağıyorsa duygusallaştırıyor insanı.

Hayat süprizler ,beklendik ve beklenmedik her şeyle dolu. Şunu anlıyorum ki kızgınlıklarım beklentilerimin artmasındanmış. Yaşıyoruz, öğreniyoruz belki de hatırlıyoruz. Eğer yaşadıklarımızdan bir şeyler öğrenemiyorsak aynı döngüye tekrar giriyoruz. Aynı ilişkileri yaşıyoruz farklı insanlarla ya da aynı olaylar dönüyor film gibi fark ettiniz mi? Çünkü öğretmeye çalışıyor hayat bizlere öğrenmemiz gerekenleri. Karma sonunda bu yola sokuyor bizi.
Önce yaptıklarıma bakıyorum artık, sonra etrafımdaki insanlara ve çevreme... Ne yapmaktayım , ne için, kim için ve nasıl yapıyorum. Ben artık ne ekersem onu biçtiğimi biliyorum.
Bir hikaye anlatmak istiyorum size;
Bir bebek varmış doğmak için sıradaymış, aslında olduğu yerden ayrılmak da istemiyormuş, niye yeni bir eve gerek varmış ? Oradaki bir meleğe çok bağlıymış. Onunla vedalaşmaya gelmiş sıra. Melek ona demiş ki ; sakın ağlama, ben dünya da senin yanında olacağım aslında. Bebek sevinmiş; ‘Yani seni görecek miyim?’demiş. ‘Evet ama farklı bir şekilde’ demiş ve devam etmiş; ‘Ne zaman birinin sana kötü davrandığını düşünsen o kişi benim çünkü sana bir şeyler öğretmek için geleceğim. Ben senin farkına varman gereken şeyler için dikkatini çekeceğim.’
Yani anlayacağınız canımı sıkan bir kişi ya da olayla karşılaştığımda fark etmek için önce izliyorum anlamıyorsam zamana bırakıyorum. İyi bir Karma yaşamak istiyorum. Bunu yaşamayı seçiyorum.

Bu güne kadar yaşadığım her neyse olduğu gibi evet onlar benim deyip yüzümü geleceğe çevirip anı yaşamayı seçiyorum. Ailem ile zamanın tadını çıkarmayı seçiyorum. Arkadaşlarım ve dostlarımı kalpten sevmeyi seçiyorum. Hayvanlara, insanlara, doğaya iyi davranmayı seçiyorum. Daha bir sürü şey seçiyorum. Peki sizin seçimleriniz neler? Nasıl, kimlerle yaşamayı seçiyorsunuz. Nelere kabul verip neleri hayatınızdan çıkarıyorsunuz? Ama unutmayın ki her seçiminiz Karma yaratıyor. Zor mu? Aslında ne yaşayacaksak zaten karşılaşıyoruz. O yüzden akışa bırakmalıyız bazı şeyleri.

Karma için söylenmiş sözlerle baş başa bırakıyorum sizleri:

“Kural çok basit. Hayatta yaşadığınız her deneyim siz onu tamamen doğru ve uygun bir şekilde deneyimleyene kadar tekrar eder.”

“Bir sevgi tohumu ektiğinde, büyüyen, çiçek açan senden başkası değildir.”

“İnsanların sana nasıl davrandığı kendi karmalarıdır, senin karmanı belirleyen ise onlara verdiğin cevaptır.

Sağlıkla kalın, hoşçakalın.

deniz.turkkan@hotmail.com

DENİZ TÜRKKAN

23 Kasım 2018 Cuma | 2371 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks