21 Mayıs 2019 Salı - 13:50:00

SON DAKİKA

AHMET ÖZÖVGÜ İLE ANILARI TAZELEDİK

ERTUĞRUL AYTAÇ

3 Haziran 2018 Pazar | 832 Okunma


Mübarek Ramazan ayının yarısını geride bıraktık bile. ANAP iktidarının bir döneminde Manisa İl Başkanlığı yapan, altın ve pırlanta piyasasının ustası Ahmet Özövgü ile Karşıyaka Mavişehir’deki evinde buluştuk. Özövgü’nün hazırladığı iftar sofrasında orucumu açtım. Ahmet Özövgü ile telefonlarda görüşüyorduk artık. Çünkü kendisi Manisa’dan ayrıldı, İzmir’e geldi. Mesleğine Kemeraltı’nda devam ederken, Alsancak’taki dükkanda da pırlanta meraklısı hanımlara hizmet veriyor. Uzun süredir beni Karşıyaka Mavişehir’deki oturduğu evine davet eden Ahmet Özövgü’ye telefon açtım. Ahmet “İftarı sende açmak istiyorum” dedim. “Tamam” dedi. Ahmet Özövgü mutfakta da maharetlidir. Çeşit çeşit yemekler yapar. Salatası da meşhurdur. Evine gittim. Özövgü önlüğü takmış, iftar sofrası için hazırlık yapıyor. Balkona geçtim. Oturdum, denizi seyrediyorum. İftar vaktinin gelmesini beklerken Ahmet Özövgü sofrayı bir donattı. Baktım, Ahmet’in yemek kültürü de var. Köfteleri ızgarada pişirip önüme koydu. Birlikte orucumuzu bozup kendimize gelince Dilşeker Mahallesi’nde beraber büyüğümüz Murat Bakkal’ın oğlu ANAP’ın iktidarında Manisa’da güçlü bir il başkanlığı yapan Ahmet Özövgü ile anılarımızı tazeledik. Özövgü ANAP il başkanı iken Tugay Komutanı ile yaptığı tartışma gündeme damgasını vurmuş, Başbakan Mesut Yılmaz, il başkanı Ahmet Özövgü’yü dik duruşundan dolayı tebrik etmiş ve Özövgü bir anda Türkiye gündemine oturmuştu. Beraber Ankara’ya gittiğimizde Başbakan Mesut Yılmaz, Ahmet Özövgü ve benimle özel görüşme yapardı. Ahmet Özövgü’ye bugünleri hatırlattım. ANAP il başkanlığı yapan Cengiz Erciyesli’yi aradık. Sümer Oral’ı aradık. Güzel bir ramazan gecesini geride bıraktık.

ERTUĞRUL AYTAÇ

3 Haziran 2018 Pazar | 832 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MECLİS'TE BELEDİYELER BİRLİĞİ UZLAŞMASI
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısı ikinci oturumunda, Türkiye Belediyeler Birliği'nde görev alacak isimler belirlendi
20.5.2019

258

MASKİ'NİN BÜTÇE BAŞARISI TESCİLLENDİ
SIYASET
MASKİ Genel Müdürlüğü'nün 2019 yılı I. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın ikinci birleşiminde, MASKİ'nin bütçe gerçekleşme oranları da açıklandı.
20.5.2019

256

1919 KİŞİ AYNI ANDA ATABARI OYNADI
SIYASET
Manisa'da, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte 1919 kişi aynı anda Atabarı oynadı.
20.5.2019

246

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks