20 Şubat 2019 Çarşamba - 00:04:46

SON DAKİKA

BU ZAFER EKİP ÇALIŞMASININ ESERİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

26 Mart 2018 Pazartesi | 536 Okunma


Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın Pazar günü kongresi yapıldı. Divan başkanlığını Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter’in yaptığı kongrede 26 yıllık mevcut başkan Yusuf Enli uzun süre yardımcılığını yapan Salih Karaağaç karşısında hezimete uğradı. 1216 delegenin oy kullandığı 1201 geçerli oyun, 15 geçersiz oyun kullanıldığı seçimde 808 oy alan Salih Karaağaç şoförler ve otomobilcilerin yeni başkanı oldu. Yani Salih Karaağaç oyların yüzde 67,5’nu alarak büyük bir başarı gösterdi. Yeni Başkan Salih Karaağaç’ı ilk kutlayanların arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün oldu. Kaybettiği seçimde Yusuf Enli 368 oy alabildi.

Bir yıl öncesinden Salih Karaağaç’ın aday olmayı düşündüğünde Fevzi Açıkel, “Başkan bir araya gelelim. Salih abi ile ilgili bir düşüncemiz var” demişti. Hep beraber Sofra Levent’in oraya gittik. Adaylığı üzerine uzun bir görüşme yaptık. Kendilerine iktidarda olanın avantajı fazla olur. Yusuf Enli de kolay kolay devrilmez” demiştim. Fevzi Açıkel “Başkan çok çalışacağız. Bu seçimi kazanacağız. Salih abiyi başkan yapacağız” demişti. Kongre sürecine kadar Fevzi Açıkel’in organizesinde Sofra Levent’le buluşarak çalışmalar hakkında değerlendirmeler yaptık. Bir akşamki buluşmamızda Salih Karaağaç’ın tansiyonu düşünce panik yaşadık. Yeni seçilen başkanın ambulansla hastaneye kaldırdık. Fevzi Açıkel’e “Sağlık önemli” dedim. Cumartesi akşamı Fevzi Açıkel hem sağlık durumumu sordu hem de kongrenin de Pazar günü Saray Düğün Salonu’nda yapılacağını hatırlattı. Fevzi Açıkel’e “Durum ne?” dedim. Bana “Seçimi açık ara kazanacağız, rahat ol” dedi. Kongreleri bilirim, son anlarda çeşitli pazarlıkların da yapıldığına tanıklık etmiş biriyim. Onun için sonuçları merakla bekledim. Fevzi Açıkel Pazar akşamı aradı. Sesinden kazandıkları anlaşılıyordu. Fevzi Açıkel “Başkan ben sana ne dedim? Açık ara seçimi kazanacağız. Salih abi 808 oy aldı, Yusuf Enli 368” dedi. Gerçekten Salih Karaağaç’ın zaferi muhteşem olmuş.

Dün yeni başkan Salih Karağaç ve Fevzi Açıkel ameliyat sonrası istirahat ettiğim evimde bana ziyarette bulundular. Beni mutlu ettiler. Kazanmak güzel şey. Her şeyin başı çalışmak. Bir yıllık süre içinde bunu çok iyi yapmışlar. Bir süre sohbet ettik. Kongrenin havasını bana teneffüs ettirdiler. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı’na seçilen Salih Karaağaç ve yönetimine başarılar dilerim. Yolları açık olsun.

ERTUĞRUL AYTAÇ

26 Mart 2018 Pazartesi | 536 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN ÇERÇİ'DEN OLAY'A ZİYARET
SIYASET
Cumhur İttifakı Yunusemre Belediye Başkan Adayı Mehmet Çerçi, Manisa Olay Gazetesi ve www.manisakulishaber.com'u ziyaret etti
19.2.2019

41

31 MART'IN ADAYLARI BELLİ OLDU
SIYASET
31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçim öncesi YSK'nın açıkladığı takvim doğrultusunda dün belediye başkan adayları ve meclis üyesi aday listeleri İl Seçim Kurulu'na teslim edildi…
19.2.2019

116

ULAŞIM GÜZERGAHLARINDA YENİ DÜZENLEME
GÜNDEM
Elektrikli otobüslerin seferlere başlayacak olması nedeniyle UKOME tarafından güzergahlarda değişiklik yapıldı
19.2.2019

35

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks