22 Mayıs 2018 Salı - 05:23:48

SON DAKİKA

BÜYÜK BAŞKAN İMZASINI YİNE ATTI

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Ocak 2018 Çarşamba | 272 Okunma


Uzun süredir Manisa’nın gündemini meşgul eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün Manisa’nın aort damarı olarak nitelendirdiği ve Manisa’nın özellikle sabah ve akşam trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak Öğretmenevi Kavşağı projesi Pazartesi sabahı saat 06.00 da açıldı. Burada büyük başkan Cengiz Ergün’e değinmeden geçemeyeceğim . Başkanın yapılan işlerde ne kadar titiz olduğunu en iyi bilenlerdenim. Müteahhitlikten gelmiş olmanın verdiği bilgi birikimi ve tecrübesiyle her projeyi en ufak ayrıntısına kadar sahada inceliyor ve gördüğü aksaklıkların hemen düzeltilmesi talimatını veriyor. Öğretmenevi kavşağı açılana kadar da kaç defa denetlemeye gittiğini ben bile sayamadım. Hele açılışa son 2 gün kala Cumartesi ve Pazar devamlı kontrole gitti. Pazar akşamından Pazartesi kavşağın açılma saati olan sabah 06.00 ya kadar uyumadığını ve çalışan ekiplerinden devamlı bilgi ve fotoğraf aldığını da öğrendim. Ancak saat 08.00 de uyumaya fırsat bulduğunu Manisa Büyükşehir Belediyesi televizyonunda yaptığı programda kendi söyledi. Kısacası büyük başkan Manisa’ya olan hizmet sevdasından Manisa ile yatıp, Manisa ile kalkıyor hatta Öğretmen evi kavşağında olduğu gibi bazen hiç yatmıyor ve uyumuyor. Her ne kadar gecikmeden dolayı bir takım kesimler tarafından eleştiri yapılsa da çıkan tabloya ve Büyükşehir Belediyesi’nin basın biriminin havadan çektiği ve basına servis ettiği gündüz ve gece kavşak fotoğraflarına baktığınızda yapılan işin ne kadar büyük bir iş olduğunu ve olayın sadece basit bir kavşaktan ibaret olmadığını çok daha iyi anlamış olursunuz. Ne diyeyim cefa çekmeden sefa olmaz.

Büyük başkan Manisa Büyükşehir Belediyesi televizyonunda ki programda da kavşağın gecikme sebeplerini ayrıntılarıyla anlattı ve yapılan eleştirilere de cevap verdi. Bunların ayrıntısına girmeyeceğim çünkü başkanın cevapları hem gazetemiz Olay’da hem de diğer gazetelerde haber olarak yer aldı. Anlaşılan büyük başkan Manisa trafiğini rahatlatmayı kafasına koymuş Devlet Hastanesi kavşağına da akıllı sinyalizasyon sistemini getirecek ve elektrikli otobüslerin gelmesiyle de Manisa trafiği daha da rahatlayacak. Vallahi sizi bilmem ama ben böyle başkana şapka çıkartırım. Tüm ekibinizle birlikte elinize, emeğinize , yüreğinize sağlık. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa’ya yine imzanı attı.

 

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Ocak 2018 Çarşamba | 272 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MAZLUM NURLU LİSTE DIŞI
SIYASET
CHP'nin şu anki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin CHP Genel Başkan adaylığı döneminde en büyük destekçisi olan Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu listeye giremedi
21.5.2018

30

LİSTE KIYIMINDAN BİÇER DE NASİBİNİ ALDI
SIYASET
Özellikle asker zehirlenmelerindeki aktifliğiyle Türkiye'nin gündemine oturan CHP'li Tur Yıldız Biçer, listeye giremedi
21.5.2018

192

CHP'Lİ KADINLARDAN LİSTE TEPKİSİ
SIYASET
CHP'de liste kavgaları erken başladı. Partili kadınlar ilk 3'te kadın adayın olmamasına tepki gösterdi
21.5.2018

40

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks