16 Temmuz 2018 Pazartesi - 03:41:17

SON DAKİKA

BÜYÜK BAŞKAN İMZASINI YİNE ATTI

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Ocak 2018 Çarşamba | 317 Okunma


Uzun süredir Manisa’nın gündemini meşgul eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün Manisa’nın aort damarı olarak nitelendirdiği ve Manisa’nın özellikle sabah ve akşam trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak Öğretmenevi Kavşağı projesi Pazartesi sabahı saat 06.00 da açıldı. Burada büyük başkan Cengiz Ergün’e değinmeden geçemeyeceğim . Başkanın yapılan işlerde ne kadar titiz olduğunu en iyi bilenlerdenim. Müteahhitlikten gelmiş olmanın verdiği bilgi birikimi ve tecrübesiyle her projeyi en ufak ayrıntısına kadar sahada inceliyor ve gördüğü aksaklıkların hemen düzeltilmesi talimatını veriyor. Öğretmenevi kavşağı açılana kadar da kaç defa denetlemeye gittiğini ben bile sayamadım. Hele açılışa son 2 gün kala Cumartesi ve Pazar devamlı kontrole gitti. Pazar akşamından Pazartesi kavşağın açılma saati olan sabah 06.00 ya kadar uyumadığını ve çalışan ekiplerinden devamlı bilgi ve fotoğraf aldığını da öğrendim. Ancak saat 08.00 de uyumaya fırsat bulduğunu Manisa Büyükşehir Belediyesi televizyonunda yaptığı programda kendi söyledi. Kısacası büyük başkan Manisa’ya olan hizmet sevdasından Manisa ile yatıp, Manisa ile kalkıyor hatta Öğretmen evi kavşağında olduğu gibi bazen hiç yatmıyor ve uyumuyor. Her ne kadar gecikmeden dolayı bir takım kesimler tarafından eleştiri yapılsa da çıkan tabloya ve Büyükşehir Belediyesi’nin basın biriminin havadan çektiği ve basına servis ettiği gündüz ve gece kavşak fotoğraflarına baktığınızda yapılan işin ne kadar büyük bir iş olduğunu ve olayın sadece basit bir kavşaktan ibaret olmadığını çok daha iyi anlamış olursunuz. Ne diyeyim cefa çekmeden sefa olmaz.

Büyük başkan Manisa Büyükşehir Belediyesi televizyonunda ki programda da kavşağın gecikme sebeplerini ayrıntılarıyla anlattı ve yapılan eleştirilere de cevap verdi. Bunların ayrıntısına girmeyeceğim çünkü başkanın cevapları hem gazetemiz Olay’da hem de diğer gazetelerde haber olarak yer aldı. Anlaşılan büyük başkan Manisa trafiğini rahatlatmayı kafasına koymuş Devlet Hastanesi kavşağına da akıllı sinyalizasyon sistemini getirecek ve elektrikli otobüslerin gelmesiyle de Manisa trafiği daha da rahatlayacak. Vallahi sizi bilmem ama ben böyle başkana şapka çıkartırım. Tüm ekibinizle birlikte elinize, emeğinize , yüreğinize sağlık. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa’ya yine imzanı attı.

 

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Ocak 2018 Çarşamba | 317 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MİNNETLER YÖRESİ KİRAZ FESTİVALİ'NİN 2.'Sİ YAPILDI
GÜNDEM
Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.
15.7.2018

31

SAĞLIK SEN'DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
GÜNDEM
Sağlık Sen Manisa Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Mustafa Irgatoğlu'nun tek listesi oylandı
15.7.2018

28

ALDIĞI GİRİŞİMCİLİK BELGESİYLE ECZANE AÇTI
GÜNDEM
MAGİDER Genel Sekreteri ve Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Saygı Şahinol dernekte verilen girişimcilik kursundan aldığı belge ile kardeşi Fatih Saygı ile birlikte eczane açtı.
15.7.2018

29

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks