19 Ekim 2018 Cuma - 10:07:51

SON DAKİKA

BÜYÜK BAŞKAN ZİRVEDE... MANİSALILAR YİNE CENGİZ ERGÜN DEDİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

30 Temmuz 2017 Pazar | 748 Okunma
Perşembe Günü ORC araştırma şirketinin Türkiye genelinde yapmış olduğu araştırma basına servis edildi ve ertesi günde medya kuruluşlarında haber olarak yer aldı. Diğer iller beni pek ilgilendirmiyor ben Manisama bakarım. ORC Araştırma şirketi bu çalışmayı 12-26 Temmuz tarihleri arasında 30 Büyükşehir'de toplam 26 bin 800 kişi ile yüzyüze ve bilgisayar destekli telefon görüşmesiyle gerçekleştirmiş. Sorulan soru ise Büyükşehir Belediyesi Hizmetlerinden ve Büyükşehir Belediye Başkanınızdan memnun musunuz ? Manisalıların yüzde 51,7 ‘si Büyükşehir'in hizmetlerinden ve büyük başkan'dan memnun olduklarını dile getirmiş.
Cengiz başkanın bugüne kadar yaptıkları zaten ortada geçmişte Manisa merkezinde yaptığı alt yapı ve üst yapı çalışmaları Atatürk Kent Park , Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, 560 Araçlık Tam Otomatik Otopark, Gıda Bankaları, Maski ,Oda ve Dernekler İkiz Kuleleri, Manisa Oto Terminali, Tarihi yapıların Restorasyonları, Bülent Koşmaz Parkı, Tarık Almış Spor Salonu gibi projeleri hayata geçiren Başkan Cengiz Ergün bu projeleri şimdide ilçelere uyguluyor. Bir de siyasi oyunlarla ve itirazlarla hizmetlerin önü kesilmese ve zaman kaybedilmese daha neler olacak neler. Manisa Prıme, Eski Garaj yapılacak inşallah, Öğretmenevi kavşağı Eylül ,Ekim gibi bitecek, Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi bitti açılışa gün sayıyor. Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisinde sona gelindi. Bütün bu yapılanları üst üste koyduğumuzda Büyük Başkanın başarısı zaten tescillenmiş oluyor.
ORC'nin yaptığı araştırmanın diğer bir sorusu, bu Pazar Yerel seçim olsa, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir? Bu soruya Manisalılar yüzde 38,3 ile en yüksek oyu Milliyetçi Hareket Partisi olarak yanıtlamış. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Türkiye Genelinde oy oranına bakarsak yüzde 11-17 çıtasında seyrediyor. Demek ki Cengiz başkanın ismi ile Manisa'da Milliyetçi Hareket Partisi zirvede yer alıyor.
Güneş balçıkla sıvanmaz ,meyve veren ağaç taşlanır. Son günlerde bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü misali yapılan hizmetleri bir mihrak kanalıyla engelleme sevdasına kapılanlara şunu söylemek isterim. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa ve Türkiye de marka belediye başkanlığının zirvesinde boşu boşuna kimse kürek çekmesin ve boşu boşuna hayallere kapılmasın Cengiz Ergün için ortaya atılan hiçbir iddia üzerine yapışmaz .Manisa olarak 45 yıllık meslek yaşantımda birbirini sevmeyen insanların çoğunluğu karşısında üzülüyorum. 2 ‘ci dönemini sürdüren Cengiz Ergün toplumun büyük teveccühünü kazanmış durumdadır. İlçeleri bir dolaşsınlar benim yazdıklarımda abartı olmadığını göreceklerdir. Rakipleri bile bunu kabullenmiş ki Cengiz Başkan'ın ne zaman ben yokum diyeceği zamanı kolluyorlar.

ERTUĞRUL AYTAÇ

30 Temmuz 2017 Pazar | 748 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KAPTAN ATTI, TRİBÜNLER AYAĞA KALKTI
SPOR
Mutlak galibiyet parolasıyla çıktığı Şanlıurfaspor'u 3-0 farklı mağlup etmeyi başaran Manisa Büyükşehir Belediyespor'da Kaptan Ufukhan Bayraktar'ın 16. dakikada attığı muhteşem gol tribünleri ayağa kaldırdı.
18.10.2018

83

MANİSA'DA TARİHİ BİNA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI
SIYASET
Şehzadeler Belediyesi tarafından, Akıncılar Mahallesinde yapılan Çocuk Kültür Sanat Merkezi çalışmaları kapsamında tarihi bina eski ihtişamına kavuştu
18.10.2018

78

MHP'Lİ AKÇAY'DAN GİZLİ TANIK ELEŞTİRİSİ
SIYASET
MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY TBMM'de yaptığı konuşmada mahkemelerdeki gizli tanık uygulamasını eleştirdi. Akçay "Hukuku gizli tanık tasallutundan mutlaka kurtarmalıyız" dedi
18.10.2018

70

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks