26 Eylül 2018 Çarşamba - 15:36:04

SON DAKİKA

ÇEŞME"DE BAYRAM YAPTIM

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Eylül 2017 Cuma | 582 Okunma
Yılın son uzun tatili de tamamlandı. Artık darısı 2018 yılına. Bir bayramı daha geride bıraktık diyeceğim ama artık bayramların adı tatil oldu. Nerde o eski bayramlar demenin alemi yok. Teknoloji ilerledi. Bir mesaj ile bayramlaşma sorunu çözülüyor. Biraz daha emek harcamak isteyen telefonun tuşlarına sarılıp yakınlarının bayramını kutluyor. Şartlar bizleri bayramlarda bu hale getirdi. O yüzden nerde o eski bayramlar deyip ahkam kesmeye gerek yok.
Bu yazın büyük bir bölümünü Çeşme'de geçirdim. Ara sıra Manisa'ya geldim. Yazılarımı toparladım, sonra yine Günkentte bulunan yazlığımda soluğu aldım. Kısacası yaz sezonunda Çeşme'nin rüzgarıyla serinledim. Kadim dostum Levent Gönül'ün oğlu Mert'in işlettiği Rooms Otel olmasa belki de bu kadar uzun Çeşme'de kalmazdım. Bir kısım Manisalılar ile orada bir araya gelmek bana büyük bir keyif verdi. Zafer Ünal başkanım ve Levent Gönül ile yaptığımız sohbetlerde zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.
Bayramda da Çeşme'de eşim Nermin hanımla birlikte yazlığımdaydım. Arefe günü oğlum Gökhan, gelinim Gözde ve torun Ertuğrul ile birlikte geldi. Bayramın ilk gününü onlarla geçirdim. Sonrasında Gökhan Manisa'ya hareket etti. İkinci günde ise büyük oğlum Gökmen, gelinim Pınar, torunlar Asrın ve Aras geldi. Onlardan kısa bir süre sonra da kızım Sinem, damadım Serdar, torunlarım Ecem ve Zeynep yazlığın kapısından girdiler. Akşama doğru ise Sosyete dürümcüsü Mehmet eşi Semra hanım ile birlikte geldiler. Hep birlikte Kale plajında bulunan restoran da yerimizi aldık. Masa kalabalık olunca keyfi de başka oluyor. Oğlum Gökmen, damadım Serdar ve sosyete dürümcüsü Mehmet ile uzun uzun sohbet ettik. Bayramın keyfini çıkardım açıkçası.
İstanbul basını bir alem. Allem ettiler kalem ettiler yazılarıyla tatili 10 güne çıkarttılar. Sonrasında da turizmciler bayram ediyor, otellerde yer kalmadı. Herkes halinden memnun haberlerini gündeme taşıdılar. Ben de arefe ve bayramın ilk günü Çeşme'de bu yazılanların ne kadar karşılığı olduğunu görmek istedim. Çeşme'nin bir çok ünlü oteli öyle yazıldığı gibi dolu değildi. Sokakların ise kuru kalabalık olduğunu gördüm. Yani millet tatilin değil, cebinin derdine düşmüş gibi geldi bana. Siz bakmayın öyle magazin programların da eğlenen ünlülere, Çeşme'de bayram öyle anlatıldığı gibi, ekranlarda görüldüğü gibi değildi.
Yaz sezonu bayramla birlikte Çeşme'de de kapandı. Ama Çeşme'de Eylül bir başka oluyor diyorlar. Ben de biraz daha Çeşme'de kalmaya karar verdim. Bakalım Eylül'de Çeşme nasıl oluyormuş, yaşayıp görelim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Eylül 2017 Cuma | 582 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

EMEKLİ MAAŞINI DOLANDIRICILARA KAPTIRDI
SIYASET
Manisa'da yaşayan emekli Seyfettin Yıldız, telefonda kendisini ilçe jandarma komutanı ve muhtar olarak tanıtan zanlılar tarafından dolandırıldı
25.9.2018

120

BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN ANNESİ KAZA GEÇİRDİ
SIYASET
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin annesi Nuran Pakdemirli'nin (80) içinde bulunduğu araç Manisa'da trafik kazası yaptı
25.9.2018

132

KAYMAKAM KANSIZ'IN İLK ZİYARETİ VALİ'YE
SIYASET
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer yeni atanan Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız'ı kabul etti.
25.9.2018

132

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks