23 Mart 2019 Cumartesi - 12:04:41

SON DAKİKA

DİKKAT 01 OCAK 2018 TARİHİNDEN İTİBAREN SIFIR İŞGAL UYGULAMASI BAŞLIYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Aralık 2017 Çarşamba | 623 Okunma


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’le Büyükşehir Belediyesi televizyonunda ki programa çıkmadan önce görüştüğümü daha önce yazmıştım. Başkan hem programdan önce hem de programda sıfır işgaliye uygulamasının başlayacağını bana da söyledi. Şimdi gelelim detaylara ,

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren 18 metre ve üzerindeki genişliğe sahip ana arterlerdeki caddelerin, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde mutabakatla alınan karar doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nin görev, yetki ve sorumluluğunda olacak .Bu kararla Seyfettin Bey Caddesi, devamında Mustafa Kemal Paşa Caddesi, 8 Eylül Caddesi, Doğu Caddesi, İzmir Caddesi (Karaköy) ve Cumhuriyet Caddesi’nin (Dış Mahalle) Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçecek. Bu açıklamayı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa Büyükşehir belediyesi televizyonunda yaptı. Daha sonra da haber olarak basına yansıdı. Manisa Büyükşehir Belediyesi televizyonu, sokağa çıkarak kaldırım işgalleri hakkında vatandaşların fikir ve görüşlerini almış, 50 ‘ye yakın vatandaşla röportaj yapılmış, Röportaja katılanların yüzde 89’u işgaliyeye tamamen karşı olduğunu, yüzde 9’u ise 60 santimetreye kadar işgaliye olabileceğini, yüzde 2’si ise işgaliyenin devam etmesi gerektiğini dile getirmiş. Röportajları ben de izledim. Bakalım geçmişte ne olmuştu? Manisa Belediyesi döneminde yani 3 buçuk sene öncesine kadar mevcut ana arterlerde sıfır işgaliye uygulamasını ve kontrolünü yapıyordu. Sevgi yollarında ise 60 santimetre uygulaması vardı. Bu dönemde uygulama yüzde 95 başarılı olmuştu. Büyükşehir Belediyesi sonrasında cadde, sokak ve parkların kontrolü, mecliste alınan kararla tamamen ilçe belediyelerinin sorumluluğuna verildi. Şimdi, 1 Ocak 2018 itibariyle; 18 metre ve üzerindeki bu ana caddeler Büyükşehir Belediyesinin kontrolüne geçiyor. Bu caddelerdeki kontrolü Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı yapacak. Vatandaşların isteği ve fikirleri doğrultusunda uygulamayı yapmak belediyenin görevi, sonuçta bu uygulamayı beğenmeyen veya tepki veren esnafımız da olacaktır. Ancak empati yapıp vatandaşın yerine kendilerini koymaları gerekir. Sonuçta esnafımızın da eşi, çocuğu ailesi var. O kaldırımlardan engelli vatandaşlarımız, çocuklarımız ailelerimiz geçemiyor ve caddeye inmek durumunda kalıyor. Bu durum vatandaşın lehine ,esnafımızın aleyhine gibi görünebilir ama hiç öyle değil geçmişte dükkanların önünün açılmasından ve görünürlüğün artmasından dolayı işinin daha artığını söyleyen çok sayıda esnafımız var. Eminim ki Manisa’mızın duyarlı esnafı bu konuda da duyarlılığını gösterecektir bundan hiç şüphem yok.

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Aralık 2017 Çarşamba | 623 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KESKİN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin'in vefat eden babaannesi Ayşe Keskin'in cenaze törenine katıldı. Başkan Ergün, Keskin ailesine başsağlığı diledi.
22.3.2019

176

CHP'Lİ İNCE SARUHANLI'DA MİTİNG YAPTI
GÜNDEM
CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) geçen 24 Haziran'daki seçimde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaptığı konuşmada, "Belediye başkanlığı seçimleri bir beka problemi olamaz" dedi.
22.3.2019

166

ÇİFTÇİYE 1 MİLYAR 432 MİLYON LİRA DESTEK ÖDEMESİ
GÜNDEM
Manisa'nın Akhisar ilçesinde basın toplantısı düzenleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, müjdeli haberi verdi
22.3.2019

165

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks