19 Aralık 2018 Çarşamba - 18:38:02

SON DAKİKA

KIBRIS TURU

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Kasım 2017 Çarşamba | 511 OkunmaGeçen hafta Kıbrıs’taydım. Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler ile birlikte. Belediyeler kanunda yer alan bazı hassas hükümlerin belediye meclis üyeleri ve ilgili daire müdürlerine bilgilendirme toplantısına katıldım. Girne Merit Otel’deki seminerde Yunus Emre Belediye Başkan Yardımcıları, bazı daire müdürleri, AK Parti, MHP ve CHP meclis üyeleri de vardı. Mihder Genel Başkanı inşaat mühendisi ve belediye başkanlığı yapan Mehmet Dönmez ve konuşmacılar Şehzadeler ve Yunus Emre Belediyesi’nden gelen heyete doyurucu bilgiler sundular. Sabah toplantısına katılamadım. Ancak katılımcılarla öğle yemeğinde buluşunca her parti temsilcisi meclis üyeleri faydalı bir toplantı olduğunu söylediler.

Kıbrıs’a kaçıncı kez gittiğimi hatırlamayamıyorum. En son Sümer Oral, Zafer Ünal ve Halim Sezici ve eşlerimizle Girme Cratos Otel’de kalmıştık. Bu arada hemen yazayım. Zafer Ünal başkanım Salı günü Ege Üniversitesi Kalp Cerrahi Bölümü’nde sağlık kontrolünden geçti. Diş doktoru Remzi Örümlü, Zafer başkanın sağlık durumunun mükemmel olduğunu bana iletti. Geçmiş olsun diyor, Zafer başkanın en kısa zamanda aramızda görmeyi dört gözle bekliyorum.

Kıbrıs, Akdeniz’de Sicilya ve Sardunya adalarından sonra üçüncü büyük adadır. Tarihi çileler ile doludur. Buradaki yurttaşlarımız 1956-1963 yıllarında Rum toplumu ile çıkan anlaşmazlık sonunda katliamlara maruz kalmış, 1974 yılında şanlı ordumuzun müdahelesi ile huzura kavuşmuştur. O günleri genç bir gazeteci olarak heyecanla takip etmiştim. Kıbrıs ülkemizin güvenliği ile ilgili önemi büyük stratejik bir adadır. Kıbrıs çıkartmasında şehit olan komutan ve Mehmetçiklerin mezarlarının bulunduğu yerleri ziyaret ettik. Panaromik Girne turunda kahraman askerlerimizin ne zor şartlar altında çıkartma yaparak yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağladıklarının bilgileri bir kez daha hafızamda canlandı. Barbarlar Müzesi’nde rehberimizin anlattıklarında insanın gözlerinin dolmaması mümkün değil. 15 Kasım 1983 yılında Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilan edildi. Adada iki ayrı toplumun devleti var. Uzun süredir Kıbrıs sorunu devam ediyor. Gezi süresinde Şehzadeler Belediyesi Mali Hizmetlere bakan Bayram Akkaya katılımcıların ve başta ben olmak üzere her sorunu saniyesinde çözdü. Bu kadar pratik sorunları çözen müdür her belediyeye lazım.Kıbrıs gezisinde Ahmet Songüler, Atilla Efendioğlu, Akif Özer, Şerif Gül’le birlikte hareket ettik. Hüseyin Erkenci gezide eşini de getirince kendisi ile siyaset konuşamadık. Bugünlük bu kadar, yarın devam.

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Kasım 2017 Çarşamba | 511 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN ERGÜN HASTALARA ‘GEÇMİŞ OLSUN' DEDİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci'de Devlet Hastanesi diyaliz bölümünde tedavi gören hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu
18.12.2018

151

GÖZ BOYAMADIK HİZMET YAPTIK!
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü'nün çalışmalarını yerinde incelemek üzere Demirci'ye gitti…
18.12.2018

158

MHP'Lİ AKÇAY MALİYECİLERİN SORUNLARINI ANLATTI
SIYASET
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay mecliste maliye çalışanlarının sorunlarını ve beklentilerini gündeme getirdi.
18.12.2018

157

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks