19 Ekim 2018 Cuma - 09:43:01

SON DAKİKA

KILIÇDAROĞLU KOLTUĞU SAĞLAMLAŞTIRDI

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Temmuz 2017 Salı | 568 Okunma
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu referandumdan ‘Evet' çıkması sonrası parti içi muhalefetin genel başkanlığını sorgulamaya kalktığı anda milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması ile başlattığı ‘Adalet istiyoruz' yürüyüşü Maltepe'deki muhteşem mitingi ile rahat bir nefes aldı. CHP Genel Başkanlığı koltuğunu da kaya gibi sağlamlaştırdı.
‘Adalet' yürüyüşü kimin projesi ise kutlamak gerekiyor. Çünkü ülke siyasetini ve gündemini bugüne kadar başarı ile Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belirliyordu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son yıllarda ilk defa ülke gündemine damgasını vurdu. İktidar partisi ve genel başkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ne kadar tepki gösterse de atı alan üstüdarı çoktan geçti. Adalet yürüyüşünde Manisa CHP milletvekili Grup Başkanvekili Özgür Özel de siyasi karizmasını taçlandırdı. Özgür Özel CHP'nin istikbali parlak gözüken, çalışkanlığı ile dikkat çeken bir siyasetçi konumunu sürdürüyor. ‘Adalet' toplumun her ferdi için lazım. Geçmiş dönemlerde de gördük. Muhalefet hep ‘Adalet' diye feryat eder. İktidara gelince bir süre sonra adalet duygularında gevşeme meydana gelir. Bunu rahmetli Bülent Ecevit'in 1973 ve diğer koalisyonlardaki başbakanlık döneminde bizzat yaşamış görmüş biriyim. Adalet için iktidara gelen partilerin dönemlerinde de ülkemizde adalet toplumu tatmin edecek noktaya gelmemiştir. Bundan sonra da geleceğini umamıyorum. AK Parti iktidara geldiği günden beri karşılaştığı kompleleri bir gözden geçirin. Halkın seçtiği iktidarı yok etmek için geçmişteki gazete küpürlerinden iddianame hazırlayan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı ile karşılaşmadık mı? AK Parti'yi nerede ise kapatacaklardı. O zamanın adaletini alkışlayanlar bugün adalet için yürüyüş ve miting yaptılar. AK Parti'de bu oynanan oyunlardan ders alarak yoluna daha dikkatli gitmelidir. Toplumdaki ayrışmanın formülleri üzerinde çalışmalıdır. ‘Ben yaptım oldu' bugünkü yaşamda karşılık bulmaz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunun farkında olduğu için partisinin başına geçti. Parti içinde metal yorgunluğa uğrayanları değiştireceğini söylüyor. Kolay olacağını sanmıyorum. MHP'den kopan kanadı kurma hazırlığında olduğu parti çalışmaları Türkiye siyasetinin yapısında değişikliklere gebedir. Meral Akşenir'in liderliğinde kurulacak partinin toplumda karşılığı vardır. Yok diyenler kendilerini kandırır. Manisa'da referandumda çıkan hayır oyları bunun göstergesidir. ANAP iktidarının en güçlü döneminde Manisa Süleyman Demirel liderliğindeki DYP'yi küllerinden doğurmuştur. 2018 yılına kadar AK Parti kendine çeki düzen vermezse Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesinde ‘Hayır oyları' kadar yapılacak ilk seçimde tepki oylarının eğerkurma başarısını gösterirse Meral Akşenir'in partisine akacağı görülüyor. 2002 öncesi AK Parti'nin tek başına iktidara Manisa Haber Gazetesi'nde köşemde gören ve yazan biri olarak tavsiyelerim dinlenir diye düşünüyorum. Parti içinde metal yorgunluklara uğramış isimlerin değişmesi ile AK Parti sağlıklı biçimde yoluna devam edemez. Topluma yeni söylemler yeni ufukların anlatılması gerekiyor. Benden söylemesi.

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Temmuz 2017 Salı | 568 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KAPTAN ATTI, TRİBÜNLER AYAĞA KALKTI
SPOR
Mutlak galibiyet parolasıyla çıktığı Şanlıurfaspor'u 3-0 farklı mağlup etmeyi başaran Manisa Büyükşehir Belediyespor'da Kaptan Ufukhan Bayraktar'ın 16. dakikada attığı muhteşem gol tribünleri ayağa kaldırdı.
18.10.2018

83

MANİSA'DA TARİHİ BİNA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI
SIYASET
Şehzadeler Belediyesi tarafından, Akıncılar Mahallesinde yapılan Çocuk Kültür Sanat Merkezi çalışmaları kapsamında tarihi bina eski ihtişamına kavuştu
18.10.2018

78

MHP'Lİ AKÇAY'DAN GİZLİ TANIK ELEŞTİRİSİ
SIYASET
MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY TBMM'de yaptığı konuşmada mahkemelerdeki gizli tanık uygulamasını eleştirdi. Akçay "Hukuku gizli tanık tasallutundan mutlaka kurtarmalıyız" dedi
18.10.2018

70

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks