16 Temmuz 2018 Pazartesi - 03:54:57

SON DAKİKA

KLASİK BİR HAFTA SONU

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Eylül 2017 Pazar | 513 Okunma
Manisa'da sıcaklar devam ediyor. Bu hafta da hava durumunda fazla bir değişiklik yok görülüyor. Halil Yurtseven'in sağlık durumu beni bir hayli etkiledi. Klasik bir hafta sonunu geride bıraktım. Cuma akşamı Hatuniye Camii'nde Haşim Ağar, Aydın Besen ve Manisa'nın Sesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Şenol Özeker ile birlikteydim. Akşam namazından sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bir süre önce vefat eden anne ve babası için ünlü mevlidhanların okuduğu mevlide katıldım. Sonra Şenol Özeker'le Kuşadası Davutlar Güzelçamlık'ta bölgenin en büyük termal otelini yapan Manisalı işadamı İsmail Etyemez'in Bozyaka'da kızının nişan törenine katıldım. Bayramda arayıp sormayan Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler ile Hayrullah Solmaz, Bülent Kar, Hanedan Ahmet Karakaş ve Nizamettin Etyemez'le beraber oldum. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in nişan yüzüklerini taktığı geceyi ayrıca yazacağım. Başkan Çelik'le uzun süredir görüşmemiştik. O da farkında "Ertuğrul abi konuşacaklarımız çok birikti" dedi. Ben de "Çeşme'den döndüm Manisa'dayım" dedim. Tatil, tatil de insan ondan da bıkıyor. Onun için bu nişanda dostlarımı görmek Manisa'nın havasını koklamak iyi geldi. Şenol Özeker'i Haber Gazetesi'ndeki kuruluş yıllarından beri tanırım. Çalışkan, işini seven sadık bir yapısı vardır. Nişan yüzükleri takılır takılmaz Şenol'la Bozyaka'dan ayrıldık. Anıt'taki Sofra Levent'in yerine gittik. Arabayı park edecek yer bulmakta zorluk çekerken oğlum Gökhan ve torunum Ertuğrul'la karşılaştım. O da Bodrum'da düğüne eşi Gözde ile giriyormuş. Uğurladıktan sonra nazar değmesin yönetici Hayri bize bir masa buldu. Şenol ilk defa geliyormuş "Başkan esiyor" dedi. Ben de Şenol'a "Burası hep eser Manisa'nın sıcaklarından nefes alınacak tek yeri" dedim. Şenol Özeker ile bir süre yemek yeyip sohbet ettik. İki gün önce Renan Çapra ve İdris Şendil'le yediğimizin geç saatlere kadar süren yemekli sohbetin yorgunluğunu atamamıştım. Şenol ile konuşacaklarımızı konuştuk. Hayri bizi Manisa'ya kadar gönderdi. Kendisine teşekkür ederim.
Eve gitmeden Söğütaltı Kahvesi'ne uğradım. Uzun süredir Kuşadası Davutlar Güzelçamlık'taki hayatını yaşayan Hasan Çoksöyler'in kulaklarını çınlattık. Yarın Manisa'ya gelmesi bekleniyor. Erdal Türek'i gördüm. Ahmet Erken'den ses seda yok. Oğlu Ali ile Beyoba'da üzüm alımlarına devam ediyor. Zafer Ünal başkan inşaat işlerine devam. Haşim Ağar'ın çiftlik sezonu bitmiş. Bundan sonra beraber olacağız inşallah. Dedim ya klasik bir hafta sonu geçirdim. Tabii Süper Lig ve diğer maçları Cumartesi Pazar izledim. Süper Ligde heyecan dorukta. Cumartesi Yeni Malatya-Bursa maçında 6 gol izledim. Malatya'ya yeni bir stad yapılmış. Mükemmel. Darısı Manisa'ya diyeceğim ama merhum belediye başkanlarından Ertuğrul Dayıoğlu'nun gerçekleşmesi zor işler için ‘Umamıyorum Komutanım' fıkrası aklıma geldi. Belki yanılırım.

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Eylül 2017 Pazar | 513 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MİNNETLER YÖRESİ KİRAZ FESTİVALİ'NİN 2.'Sİ YAPILDI
GÜNDEM
Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.
15.7.2018

31

SAĞLIK SEN'DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
GÜNDEM
Sağlık Sen Manisa Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Mustafa Irgatoğlu'nun tek listesi oylandı
15.7.2018

28

ALDIĞI GİRİŞİMCİLİK BELGESİYLE ECZANE AÇTI
GÜNDEM
MAGİDER Genel Sekreteri ve Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Saygı Şahinol dernekte verilen girişimcilik kursundan aldığı belge ile kardeşi Fatih Saygı ile birlikte eczane açtı.
15.7.2018

30

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks