19 Temmuz 2018 Perşembe - 20:00:17

SON DAKİKA

MAHMUT ÖZGENER Mİ EKREM DEMİRTAŞ MI?

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Nisan 2018 Çarşamba | 359 Okunma


Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın başkanı yarın belli olacak. Pazartesi günü İzmir Ticaret Odası’nda da seçim vardı. Orada da ilk aşamada meclis üyelerini belirleyecek komite seçimleri yapıldı. İki başkan adayı Mahmut Özgener ve Ekrem Demirtaş inşaat grubunda karşı karşıya geldiler. Kıran kırana geçen seçimde Mahmut Özgener, Demiştaş’ı farklı bir skorla yendi. Ekrem Demirtaş 939 oy alırken, Mahmut Özgener 1238 oyla seçimin galibi oldu. Bu grupta seçimi kaybeden Ekrem Demirtaş içecek grubundan meclis üyesi olabildi. Gaziemir’deki fuar alanında yapılan seçimlere ilk defa büyük ilgi vardı. Üyelerin oy kullanma saatlerinde Gaziemir’de zaman zaman trafik kilitlendi. Çünkü bugüne kadar seçimleri kazanan uzun sürede İzmir Ticaret Odası Başkanlığı’nı yapan Ekrem Demirtaş’ın karşısına İzmir’in sevilen ve saygı duyulan Özgener ailesinden futbol federasyon başkanlığı yapan Mahmut Özgener aday olmuştu. Benim de yakın dostumdur. Mahmut Özgener aday olduktan sonra İzmirli iş adamı Rıza Akça’nın oğlunun düğününe gelen Sümer abimle Kaya Prestige Otel’de beraber olurken benim gibi Sümer Oral’ın gerçek dostlarından Abdurrahman Aydoğan da geldi. Abdurrahman Bey, İzmir Ticaret Odası’nda meclis üyeliği yaptığı için hemen kendisine Mahmut Özgener’in adaylığını sordum. Düşüncelerimi paylaştım. Mahmut Özgener gerçekten riskli bir dalda İzmir Ticaret Odası başkanlığı için aday olmuştu. O gün kendisini arayıp “Hayırlı olsun” dedim. Mahmut Özgener’in işi kolay değildi. Çok çalışması gerekirken ekibi de önemliydi. Abdurrahman dostumu iyi tanırım. “Beraberiz” deyince “İşiniz zor. Karşınızda kurt başkan var” diye endişelerimi dile getirdim. O günden sonra Mahmut Özgener’in çalışma temposunu öğrenmek için İzmirli dostlarımı aradım. Mahmut Özgener’in önce meclise seçilip başkan olmasını da canı gönülden arzu ediyordum. Pazartesi günü ilk arzumun gerçekleştiğini öğrendim. Çok ama çok sevindim. Kendisini arayarak tebrik ettim. İzmir Ticaret Odası’nda 175 meclis üyesi var. Bana gelen bilgilerde meclis üyelerinin çoğunluğunun da Mahmut Özgener’i seçecek gibi görünüyor. Ancak Ekrem Demirtaş’ı yabana atmamak gerekir. Geçmişte de zor anlar yaşadığında başkanlık koltuğunu korumuştu. Esas gerçek seçim 14 Nisan’da olacak. Meclis üyeleri üzerinde Mahmut Özgener(in bu süre içinde çok çalışması gerekiyor. Ekrem Demirtaş ince hesapları yapmasını bilen bir başkandır. 14 Nisan’da koltuğunu kolay kolay bırakmayacaktır. Korumak için her türlü seçim oyunu bilen biridir. Aman Mahmut Özgener dikkat.

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Nisan 2018 Çarşamba | 359 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

BÜYÜKŞEHİRİN EN GÜZEL YATIRIMI TAM NOT ALDI
GÜNDEM
Manisa'da binlerce öğrenci Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyespor'un ortak çalışmasıyla açtığı yaz spor okullarına akın etti.
18.7.2018

60

PATATES SOĞANDAN SONRA ZAM SIRASI DOMATESTE
GÜNDEM
MANİSA'da domates hasadına başlanırken bu yıl ürünü kökünden kurutan solgunluk hastalığı nedeniyle verim düştü, fiyatlar ise arttı.
18.7.2018

71

MANİSA'NIN PROJELERİ MASAYA YATIRILDI
GÜNDEM
Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda yapılan il koordinasyon toplantısında Manisa'da yürütülen ve planlanan çalışmalar konuşuldu
18.7.2018

66

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks