16 Temmuz 2018 Pazartesi - 03:42:39

SON DAKİKA

MANİSA DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE ARINÇ MUTLULUĞU

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Kasım 2017 Salı | 460 Okunma


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Millet Meclisi başkanlığı yapan Bülent Arınç’la birlikte Cuma günü Manisa’ya geldi. Hatuniye Camii’nde namazını kıldı. Vilayette bir süre kaldı. Cumhuriyet Meydanı’nda Manisa’da yapımı tamamlanan projelerin açılışını yaptı. Vestel’e ziyarette bulundu. Atatürk Spor Salonunda AK Parti Manisa İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı’na katılarak AK Parti’nin iktidara gelişinin 15.yılında çeşitli mesajlar verdi. Benim için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Manisa’ya Bülent Arınç ile gelmesi önemli bir gelişmeydi. Onun için kendisini vilayet önündeki karşılamada bulundum. Cuma namazına gidişini ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki töreni dikkatle izledim. Referanduma ‘%46’lık Evet’ diyen Manisa’ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa sürede ikinci kez geldi. Bülent Arınç ile vilayet önünde karşılaştım. Selamlaştık. Cuma namazına yetişmeye çalışıyordu. Şunu hemen belirteyim, sokaklar pırıl pırıl temizlenmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Cumhurbaşkanı ile beraberdi. Cumhuriyet Alanı’ndaki programı MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun hocamla birlikte izledik. Önce Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bir konuşma yaptı. Başkan Ergün Cumhurbaşkanı’nı Manisa’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Manisa’nın 40 yıllık çöp sorununu çözen projenin hayata geçtiğini dile getirdi. Valimiz Mustafa Hakan Güvençer’in konuşmasından sonra törene katılan Bülent Arınç her zaman olduğu gibi akıcı üslubu ile meydanda toplanan topluluğa güzel bir konuşma yaptı. Sıra ile bakanlar konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan terör konusuna değindi. Tüm terör bataklıklarını kurutmada kararlı olduklarını ifade etti. Maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin ailelerine işadamları Ferit Şahenk ve Gönül Talu’nun yaptığı konutların anahtarlarını teslim etti. Gönül Talu’yu (Gönül Amcayı) ekonomist Hikmet Oray Yalçın vasıtası ile Bodrum’da tanışmıştım. Bir süre törende kendisi ile beraber oldum. Tören sırasında Bülent Arınç’la Cumhurbaşkanı konuşurken birlikte olduk. Bülent Arınç Manisa siyasetinin değeridir. Manisa’da Cumhurbaşkanı ile birlikte gelmelerinden de mutluluk duydum. Cumhurbaşkanı teşkilatına da toplantıda önemli mesajlar verdi. 2019’da yapılacak yerel milletvekili başkanlık seçimlerine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünden hızlı bir tempo ile çalışmalarını sürdürdüğünü belirteyim. MHP ile bu seçimlerden başarı ile çıkacağı izlenimini görür gibiyim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanları ve teşkilatlardaki yenileme çalışmalarının devam edeceği anlaşılıyor. Manisa AK Parti İl Başkanı Manisa’da belediye başkanları ile ilgili bir tasarrufta bulunmayacağını açıklamasına rağmen bana gelen bilgilerde Manisa’da da 2 ile 4 belediye başkanının istifası istenileceği doğrultusunda. Bekleyelim görelim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Kasım 2017 Salı | 460 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MİNNETLER YÖRESİ KİRAZ FESTİVALİ'NİN 2.'Sİ YAPILDI
GÜNDEM
Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.
15.7.2018

31

SAĞLIK SEN'DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
GÜNDEM
Sağlık Sen Manisa Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Mustafa Irgatoğlu'nun tek listesi oylandı
15.7.2018

28

ALDIĞI GİRİŞİMCİLİK BELGESİYLE ECZANE AÇTI
GÜNDEM
MAGİDER Genel Sekreteri ve Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Saygı Şahinol dernekte verilen girişimcilik kursundan aldığı belge ile kardeşi Fatih Saygı ile birlikte eczane açtı.
15.7.2018

30

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks