23 Temmuz 2018 Pazartesi - 20:49:31

SON DAKİKA

MANİSA SICAKLARI BUNALTIYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Temmuz 2018 Pazartesi | 66 Okunma


Şartlar bir süre daha Manisa’da kalacağımı gösteriyor. Bugüne kadar benim felsefem belli. ‘sıcağı ve zengini severim.’ Ancak Kuşadası’ndan döndükten s onra Spil Dağı’nın kızgınlığı kentin her tarafına sarınca “Sıcağı severim ama bu kadarını değil” diye içimden geçirdim. Evden çıkmamaya özen gösterdim. Söğütaltı Kahvesi’ne akşamları çıkmaya devam ettim. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün basın danışmanı Cihad Taysi ile bir akşam beraber oldum. Sevgili dostlarımdan Çapala Mehmet Avcı ile siyaset dışı bir yemek yedim. Oğlum Gökhan da bize eşlik etti. Şimdi Folkart’ın sahibi Mesut Sancak’ın danışmanlığını yapan, Sabah Gazetesi’nin İzmir Temsilciliği’nden tanıdığım, beraber çalıştığım şair yazar Ünal Ersözlü’nün, okul arkadaşının Mehmet Avcı’nın olduğunu öğrendim. Ünal Ersözlü’nün babasının Manisa İş Bankası müdürü olarak görev yaptığı yıllarda Çapala Mehmet ile Şehitler Ortaokulu’nda beraber okuduklarını dinledim. İkisinin gençlik yıllarındaki hatıralarını Mehmet anlattıkça Ünal Ersöz’lüyü Mehmet’in benden iyi tanıdığına karar verdim.

 

Manisa’da hayat devam ediyor. Herkes tatilde değil. Zafer Ünal başkan da haftanın belirli günlerinde Manisa’da işlerini takip ediyor. Ahmet Erken Kaş’ta, Murat Önsoy, eşi, kızı ve torunu ile Akyarlar Rüya kent’te, sevgili abim Manisa ve Türkiye siyasetinin bilge ismi Sümer Oral eşi ile Bodrum’da. Yavuz Donat üstadı aradım. Ankara ile Anadolu arasında mekik dokuyor. Bodrum’u gezerken uğrayacağını söyledi. Hayrullah Solmaz’a da “Bizim oğluk kesilecek hale gelmedi mi?” diye benimle mesaj yolladı. Benden iletmesi. Metin Gökalp’ta eski hareketlilik yok görünüyor. Eskiden Manisa’ya sık sık gelirdi. Muğla tarafını seçiyor. Telefonla görüşüyoruz. Haşim Ağar tam çiftlik ağası oldu. Görene aşkolsun. Hasan Eryılmaz seçim sonrası medyadan çekildi. İsa Bey’le iş hayatına döndü. Ahmet Songüler ve Bilal Demir Bosna Herkes’den döndü. Ses seda yok. Manisa her zamanki gibi yerinde duruyor.

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Temmuz 2018 Pazartesi | 66 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

ŞAMPİYON'DAN AVRUPA'DA BİR  MADALYA DAHA
SPOR
Avrupa Judo Federasyonu'nun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Gençler Avrupa Kupası 21-22 Temmuz 2018 tarihinde Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag kentinde yapıldı.
23.7.2018

14

SAFET SUSİC: "AKHİSAR ARTIK HÜCUM OYNAYACAK!"
SPOR
Avrupa Ligi'ne hazırlanan, sezonu Galatasaray'a karşı oynayacağı Süper Kupa finaliyle açacak olan Akhisar'ın yeni hocası Safet Susic, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.
23.7.2018

18

TÜRK SAĞLIK SEN DÜZENLEMENİN GENİŞLEMESİNİ İSTEDİ
SIYASET
Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Ali Dağlıoğlu yıpranma payı ve emekli maaşlarındaki artışın olumlu fakat eksik düzenleme olduğunu söyledi
23.7.2018

18

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks