23 Şubat 2019 Cumartesi - 15:49:32

SON DAKİKA

MEHMET YILMAZ TECRÜBESİNİ KONUŞTURDU

ERTUĞRUL AYTAÇ

15 Nisan 2018 Pazar | 716 Okunma


“Bekleyen derviş muradına erermiş” Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerin de de öyle oldu. 27 yıl Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda görev yapan Mehmet Yılmaz Cuma günü tecrübesini konuşturarak zorlu seçimde AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli’nin desteklediği, İdris Şendil karşısında 65 meclis üyelerinin 40 oyunu alarak başkan seçildi. Manisa iş dünyasının merakla beklediği Manisa Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına seçilen Mehmet Yılmaz (fırıncı), “Şu an seçim bitti. Üzerimde ağır bir sorumluluk var. Odamıza gönül veren tüm üyelerimizi kucaklamakla mükellefiz. Allah görevimde utandırmasın” dedi.

Günlerdir Manisa gündemini meşgul eden bu seçimde yarış 4 adayla başladı. Seçim günü yarış Mehmet Yılmaz ile İdris Şendil arasında geçti. Benim için sürpriz olmadı. İki adayın görev bölümü anlayışında birbirinden uzak durması iki yumurtanın tokuşmasından birinin kırılacağı misali ile Manisa’nın sevilen iki işadamından biri kazanacaktı. Öyle oldu. Seçim sürecinde Mehmet Yılmaz hep bir adım öndeydi. Perşembe gecesine kadar Mehmet Yılmaz ve İdris Şendil seçimi kazanmak için bütün kozlarını oynadı. Bıçak sırtında bir seçimdi. Cuma günü oğlum Gökhan saat 14.00’da beni evden aldı. Ticaret ve sanayi odasının yolunu tuttum. Sandık yeni açılmıştı. Büyükşehir Belediyesi’nin gazetesinin karşısında yaptırdığı üst geçitten geçerken sonuç bana ulaştı. Telefonda, “Mehmet Yılmaz 40, İdris Şendil 25 oy aldı” dendi. Ticaret ve Sanayi Odası önüne geldiğimde oy kullanan bir kısım üyeler ve İdris Şendil vardı. Birbirize sarıldık. “Herşeyde bir hayır vardır” dedim. İdris Şendil, “Ben böyle seçimlere alışkınım” dedi. Kaybetmenin ne demek olduğunu bilirim. Odanın kapısına yürüdüm. Murat Yalçın, Berfin Adıcan, Nermin Uçtu ve bizim Burhan ile karşılaştım. “Geçmiş olsun” dedi. Ahmet Ünsal da oradaydı. Asansörde seke seke üst kata çıktım. Mehmet Yılmaz ortalıklarda yoktu. Tevfik Aslaner’in yüzü gülüyordu. Başkanlık seçimlerinde Mehmet Yılmaz’a oy veren meclis üyeleriyle beraber oldum. Rıfat Uygur’u gördüm. Nihayet tebrikleri kabul eden yeni başkan Mehmet Yılmaz’a ulaştım, tebrik ettim ve oğlum Gökhan ile gazeteye gitmeye hazırlanırken, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli’nin İdris Şendil’e oy vermeyen bazı meclis üyelerini telefonla tehdit ettiği yönünde bilgiler geldi. Seçim yeni bitmişti. Kendi kendime “Yapmışsa yanlış yapmıştır” dedim. Daha sonra bu bilgilerin doğru olduğunu öğrendim. Üzücü bir tablo. İdris Şendil’i AK Parti’nin desteklemesini ne getirip götürdüğünü sandıktan çıkan oylar belirledi. İktidar partisine tavsiyem, meclis üyelerinin seçimini seyrettikten sonra ortaya çıkan tablo karşısında taraf olmak külliyen yanlış. Büyük tecrübesizlik. Manisa’yı yönetiyorlar ama Manisa’yı hiç bilmiyorlar demek ki. İçlerinde Ataman Taydaş gibi ticaret ve sanayi odasında görev yapan, seçimlerin nasıl yapıldığını bilene sorsalardı, bu seçimde açık açık taraf olmazlardı. Belki bu seçim kendilerine ders olur. Yazımın başında dediğim gibi. “Bekleyen derviş muradına erermiş” Mehmet Yılmaz öyle yaptı. 27 yıl sabırla bekledi ve sonunda muradına erdi. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı oldu. Bundan sonrası hizmet zamanı.

ERTUĞRUL AYTAÇ

15 Nisan 2018 Pazar | 716 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TİCARET BAKANI MANİSA'YA GELİYOR
GÜNDEM
Manisalı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bugün babaocağı Demirci'de olacak… Bakan Pekcan daha sonra Manisa'da Anemon Otel'de geniş katılımlı bir toplantıda iş dünyası ile bir araya gelecek
22.2.2019

85

"AFFETMEM!"
GÜNDEM
Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, AK Parti'den kopan isimlerin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili konuştu, net mesajlar verdi
22.2.2019

211

MANİSALI ŞOFÖR FATMA DESTEK BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa'nın tek kadın şoförü olan Özel Halk Otobüsü şoförü Fatma Güngör, Kaptanlar Kulübü Ayın Kaptan Şoförü Ödülleri Şehiriçi kategorisinde tek kadın şoför olarak yarışıyor.
22.2.2019

52

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks