24 Temmuz 2019 Çarşamba - 03:59:25

SON DAKİKA

MESİR FESTİVALİ"NİN ARDINDAN

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Nisan 2019 Pazartesi | 533 Okunma


UNESCO’nun Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesinde yer alan 479, Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali, görkemli bir şekilde sona erdi. Bu yıl da renkli görüntülere sahne olan festivali tamamlamış olduk.

Sultan Camii’nin kubbe ve minarelerinden halka saçılan Mesir Macunu törenini bu yıl rahatça izleyebildim. Yurt dışından ülkelerini temsilen gelen folklör ekiplerini izlerken hayran kaldıklarım da oldu. Sri Lanka ekibi sempatik hareketleriyle Mesir Festivali’ne renk kattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önce vatandaşlara Mesir Macunu saçtı, sonra da Hatuniye Camii’nin kubbelerindeki hocaların saçtığı şifali Mesir Macunu kapmak için çaba harcadı.

Vali Ahmet Deniz eşi Olcay Hanım, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün eşi Şeyda Hanım ile birlikte bol bol fotoğraf çektirdi. Ben bu sene festival boyunca hiçbir konsere katılamadım. Pazar günü Başkan Cengiz Ergün’le Serkan Kaya’nın konserinin izleme rekoru kırdığını öğrendim. Ben Serkan Kaya’nın ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde bir şarkısını dinlemiştim. Aynen bana İbrahim Tatlıses’in gençlik yıllarını hatırlatıyor.

 Bir Mesir Festivali’ni daha geride bıraktık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Nisan 2019 Pazartesi | 533 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

İŞSİZ SAYIMIZ ARTTI
GÜNDEM
İl İstihdam Kurulu Toplantısı'nda Manisa'da 68 bin 514 işsiz insanın olduğu açıklandı. Bu rakam, geçtiğimiz nisan ayında 62 bin 49 kişi olarak bildirilmişti
23.7.2019

67

ALMANLAR EYLÜL-EKİM AYLARINI İŞARET ETTİ
GÜNDEM
Alman kamu yayıncılık kurumu ARD, Volkswagen (VW) firmasının kuracağı yeni otomobil fabrikası için Türkiye'de karar kıldığını bir kez daha yazdı... Fabrika'nın Manisa'ya kurulmasına kesin gözüyle bakılıyor
23.7.2019

62

YUNUSEMRE SANAYİ KOMİSYONUNDAN VESTEL'DE İNCELEME
SIYASET
Yunusemre Belediyesi Sanayi Bilişim ve Teknoloji Komisyonu üyeleri, Türkiye'nin elektronik devleri arasında yer alan Vestel'in Manisa fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
23.7.2019

76

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks