16 Temmuz 2018 Pazartesi - 03:45:57

SON DAKİKA

PATRON MEVLÜT AKTAN İLE YENİ YILIN STRATEJİSİNİ KONUŞTUK

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Ocak 2018 Salı | 324 Okunma


Pazartesi hafta başı. Gazetede Patron Mevlüt Aktan ile toplantı var. Akşama Galatasaray zorlu Kayseri deplasmanında. Hava yağmurlu. Oğlum Gökhan beni alıp gazeteye getirdi. Mevlüt Aktan gelmiş. yENİ yılda gazetenin planlamasını toplantıda konuştuk. Gazetemiz Olay’ın haber kalitesini ve dağıtımını da iyiye götürme konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Bu toplantıların sık sık yapılmasında fikir birliğine vardık. Mevlüt Aktan yeni yılda yapılacak zamlarla ilgili düşünceleri çalışanları umutlandırdı. Şubat maaşları zamlı olacak. Toplantı güzel başladı, yeni yılda yeni ufuklara dalarak güzel bitti.

HOP OTURDUK HOP KALKTIK

Sabırsızlıkla Galatasaray’ın maç saatini beklerken oğlum Gökhan ‘Kayseri’den 1 puan alırsak başarı’ dedi. Ben dereyi görmeden paçaları sıvamam ‘İnşallah’ deyip geçiştirdim. Çünkü Cumartesi günü Galatasaray’ın olağanüstü kongresinde bir ilk gerçekleşmişti. Mevcut başkan Dursun Özbek seçimi kaybetmiş, Mustafa Cengiz hiç kimsenin ummadığı anda Galatasaray kulübü başkanı olmuştu. Dursun Özbek’in göreve getirdiği Fatih Terim bu beklenmedik kongre sonucu karşısında ne yapacağı merak ediliyordu. Galatasaray Kayseri’deydi. Deplasmanda kazanamayan Galatasaray’ın ne yapacağı spor kamuoyunundu tartışılırken, Galatasaray zorlu deplasmana çıkmıştı. Bu sırada oğlum Gökhan torun Ertuğrul’u alarak bize geldi. Maçı birlikte izledik. Galatasaray’da Gomis’in yokluğunda Eren sahadaydı. Maç yeni başladı. Kayseri kendine güvenle Galatasaray’ın üzerine ilk dakikadan itibaren saldırmaya başladı. Bende ve Gökhan’da endişe yüksek seviyedeydi. Oğlum Gökhan’a ‘Eren ya patlama yapar ya da Galatasaray kariyerini bitirir’ derken Eren ofsayt kokan golü attı. Gökhan havalara uçtu ardından Eren’in İkinci golü geldi. İkimizde rüyada gibiydik. Galatasaray’ın baskılı oyunu bizi şaşırtıyordu. 35 dakika sürdü Aslanın kükreyişi. Sonra Kayseri aldı sazı eline. İlk yarının bu skorla bitmesi için dua etmeye başladık. Dualarımız kabul oldu. Galatasaray devreye 2-0 önde girdi. Televizyonda Erman Toroğlu’nun yorumlarını izliyoruz. Toroğlu; ‘İkinci yarıda Galatasaray aynı oyunu götürmesi zor, erken gol yerse işi zor’ diyordu. Dediği de çıktı Kayserispor ikinci yarı başında golü buldu. İkinci yarının ilk 10 dakikasında maçı 3-2 yapacak fırsatları yakaladı. 2-1’den sonra maçın bitmesini dört gözle bekledik. Ama Kayserispor Galatasaray’ı sahasında kapatmış nefes aldırmıyordu. Fatih Terim zamanında değişiklikler yaparak takıma nefes aldırdı. 70. dakikadan sonra Sinan kaçırdığı goller ile Galatasaray’ın galibiyetini tehlikeye sokuyordu. Uzatmada gelen gol maçı kopardı ve Galatasaray kimsenin beklemediği şekilde Kayseri’den 3-1’lık galibiyet ile ayrılıyordu. Hakem Cüneyt Çakır’ın bitiş düdüğü ile Gökhan’ın ve benim stresim son bulmuştu. Bu galibiyet ile Galatasaray’ın deplasman kabusu son bulmuş, Fatih Terim farkını konuşturmaya başlamıştı.

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Ocak 2018 Salı | 324 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

MİNNETLER YÖRESİ KİRAZ FESTİVALİ'NİN 2.'Sİ YAPILDI
GÜNDEM
Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.
15.7.2018

31

SAĞLIK SEN'DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
GÜNDEM
Sağlık Sen Manisa Şubesinin 5. Olağan Genel Kurulu'nda, mevcut başkan Mustafa Irgatoğlu'nun tek listesi oylandı
15.7.2018

28

ALDIĞI GİRİŞİMCİLİK BELGESİYLE ECZANE AÇTI
GÜNDEM
MAGİDER Genel Sekreteri ve Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Saygı Şahinol dernekte verilen girişimcilik kursundan aldığı belge ile kardeşi Fatih Saygı ile birlikte eczane açtı.
15.7.2018

30

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks