18 Ağustos 2018 Cumartesi - 05:51:16

SON DAKİKA

RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Haziran 2018 Çarşamba | 182 Okunma


Ramazan’ın son günü bugün. Yarın bayram. Dün gece oğlum Gökhan ile Sofra Levent’te iftarımızı yapıp Çeşme Ildır’daki yazlığıma geçtim. Son sahuru eşim Nermin Hanım’ın hazırladığı, meltem rüzgarının estiği denize karşı ortamda yaptım. Bayramda Çeşme’deyim. 24 haziran seçimlerine kadar tatil yapmaya çalışacağım. Allah sağlık verirse yazılarımı Çeşme’den yazmaya gayret edeceğim. Ara sıra Manisa’ya gelir miyim, bilmem. Hesapta kitapta bir aksilik olmazsa 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimi için oyunu kullanmak üzere planlarımı yaptım. Nermin Hanım’la Manisa’ya geleceğim. Şimdiden herkesin Ramazan bayramını kutlarım. Seçimlerin sonucu son on günde belli olur derler ya ben ona dikkat etmeye çalışıyorum. Kimsenin moralini bozmak istemem ama 24 Haziran akşamı sandıklar CUMHUR İTTİFAKI çoğunluğunun çıkacağı ihtimali yüksek görülüyor. Salı akşamı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Teras 2 Restoran’da verdiği iftar yemeğine katıldım. İftara Ahmet Erken ile birlikte gittim. Başkan Ergün ekibi ile bizi karşıladı. Aynı gün Büyükşehir Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı da vardı. Dostluk içinde geçen toplantı sonrası bütün ilçe belediye başkanları da iftardaydı. Büyükşehir’in büyük başkanı Cengiz Ergün’ün ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Tugay Komutanı Albay Güvendere, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve davetliler katıldı.

Ben iftar yemeğini muhalefet parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu başkanı olduğu ticaret ve sanayi odasında toplantı yapmasına izin veren başkan Mehmet Yılmaz ve meclis başkanı Ümit Türek, Borsa Başkanı Sadık Özkasap ile birlikte yedim. Masa uzun olduğu için diğer yanımda Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Hasan Geriter, Ayberk Aloğlu ve oğlum Gökmen’le aynı iftar sofrasını paylaştık. Salonda Ümit Canuyar, Faruk Saydam, Zeynel Balkız, Sabahattin Kayhan vardı. Başkan Ergün yaptıklarını ve yapacaklarını anlatan bir konuşma yaptı. Ben sigara molası verirken Hasan Geriter ile ayak üstü konuştum. Durgundu. Geriter’e “Bayramda Çeşme’deyim, gel” dedim. Bu sırada Ali Filizkan “Başkan ben eve gidiyorum. Benim yaş günüm bugün, torunlarla kutlayacağım” dedi. Başkan Ergün ve ekibine teşekkür ederek ayrıldık. Ayaz Kafe’de Mehmet Yılmaz, Ahmet Erken, Sadık Özkasap, Ali Karanfilci, Muzaffer Topbaş ve Ali Erken’le oturduk. Yan masada da şoförler cemiyeti başkanı arkadaşları ile oturuyordu. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz yanınızdaysa masada zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Çok faydalı bir görüşme oldu. Çaylar içildi. Bu arada tavukçuluk sektöründe Akhisar’ın göz bebeği Keskinoğlu Şirketler Grubu’nun konkordato başvurusu yaptığını öğrendim. Mahkeme şirkete kendisini toparlaması için üç ay müddet vermiş. Bana göre Keskinoğlu Şirketler Grubu’nun durumu yeni değil. En az 5 yıldır sallanıyordu. Yabancılarla pazarlıklar yapıldı. Olmadı. Keskinoğlu firmasına en son yakın dostları Yeni Asır Gazetesi’nden tanıdığım Eylem Ekinci, ekonomist Hikmet Oray Yalçın ve sosyete dürümcüsü Mehmet ile gitmiştik. Mehmet Keskinoğlu o gün bizi ağırlamıştı. İnşallah nakit sıkıntısını ortadan kaldırır. Keskinoğlu markası Akhisarlı sahipleri ile yoluna devam eder. Ayaz’dan ayrıldık. Söğüt Altı Kahvesi’ne gittik. Ahmet Erken ve oğlu Ali Erken’le Erdal Türek, MHP milletvekili adayı avukat Musatfa Karakaş ve bizim ekip oradaydı. Erdal Türek konuşunca bazen susma hakkımı kullanırım. Mustafa Karakaş, MHP’nin iftar yemeği programının sonuncusunun Kula’da yapıldığını söyledi. MHP’nin toparlandığını da dile getirdi. Söğütaltı Kahvesi’nde muhalefet ağırlıktadır. Salı gecesi Çapala Mehmet yoktu. Kendisinden öğrenemedik Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yüzde 35’ten 40’a çıktığını. Erdal Türek açık oylama yaptı. Söğüt Altı Kahvesi’nde cumhur-millet ittifakı üzerine oylamada açık ara cumhur ittifakı önde çıktı.

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Haziran 2018 Çarşamba | 182 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

TRAFİK CANAVARI BAYRAM ÖNCESİ CAN ALDI: 2 ÖLÜ
SIYASET
Manisa'da dün akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında iki kişi hayatını kaybetti
17.8.2018

99

ÖZDAĞ'DAN GAZİ AKTAŞ'A AKÜLÜ ARAÇ DESTEĞİ
SIYASET
Manisa Şube Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ geçtiğimiz günlerde Hakkari'de mayının patlaması sonucu yaralanan Gazi Sözleşmeli Er Ergün Aktaş'a akülü araç desteğinde bulundu.
17.8.2018

56

MANİSA'DA BAYRAM TRAFİĞİ YOĞUNLUĞU
SIYASET
Mesai saatinin tamamlanmasıyla 9 günlük bayram tatili için yola çıkanlar, Manisa'da trafik yoğunluğuna neden oldu.
17.8.2018

63

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks