13 Kasım 2018 Salı - 02:21:15

SON DAKİKA

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Temmuz 2018 Perşembe | 564 Okunma


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu yeni kabinede Ege’den 4 bakanın olması beni sevindirdi. Hele hele ANAP döneminde Özal ile ekonomide çığır açan Ekrem Pakdemirli’nin oğlu Bekir Pakdemirli’nin önemli bir bakanlık olan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başına getirilmesi tarım bölgesi Ege için büyük bir şanstır. Tabii değerlendirebilirsek. Egeli 4 bakandan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da Kulalı. Spor Toto Genel Müdürlüğü sırasında Mehmet Kasapoğlu sık sık Manisa’ya gelmişti. AK Parti İl Başkanlığı görevinde bulunan avukat Zülfikar Gürcan’ın da çok yakınıdır. Bir akşam üstü Söğütaltı Kahvesi’nde ve maçlarda beraber olmuştuk. Kokoreci çok sever.

 

Gelelim Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye merhum Ekrem Pakdemirli ile ANAP’ta siyaset yaptığım dönemde yeni bakanın gençliğini hatırlarım. Bekir Pakdemirli zeki, modern görüşleri olan bir kimliği vardı. Pilottu. Babası gibi uçak kullanmasını severdi. Sümer Oral’ın maliye bakanlığı döneminde sevgili abimizin kızı Burcu’nun Bilkent Oteli’ndeki düğüne gitmeye karar verdik. Rahmetli Ekrem Pakdemirli ve il başkanı Erdinç Yumrukaya ile beraberiz. Nasıl gideceğimizi düşünürken Ekrem Hocam “Bizim Bekir benim uçakla Manisa’ya gelsin beraber gideriz” dedi. Hem Erdinç hem de ben “Hoca uçak nereye inecek?” dedik. Ekrem hocam “Organize’ye” dedi. Hazırlandık. Gazeteci arkadaşlardan Ali Filizkan, Mehmed Hakkı Özbayır ve Ahmet Ünsal da vardı. Organizeye gittik, bir yerde çırpılar tutuşmuş, dumanlar yükseliyor. Ekrem hocaya “Bu ne?” dedim. Rahmetli “Bekir ineceği yeri görsün” deyince bende bir korku başladı. Şimdi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli olsa olsa 20 yaşın üzerinde olur. Babasının uçağını Organize Sanayi Bölgesi’ne indirdi. Uçak küçük, 4 kişilikti. Ben Sümer abimin kızının düğünü olmasa kaçacağım, uçağa binmeyeceğim. Neyse Bekir Pakdemirli’nin kullandığı uçağın yanına Ekrem Pakdemirli, ben ve Erdinç’le arkaya oturduk. Uçak havalandı. Bekir Pakdemirli kullanıyor. Hocam oğluna havada müdahale ediyor. “Kula’nın üzerinden de geç” deyince içim içime sığmıyor. Dayanamadım. “Hocam karadan mı gidiyoruz. Bırak oğlan rahat kullansın” dedim. Sağ sağlim 1.5 saatte Ankara’ya indik. Bu yolculukta çok korkmuştum. Bir daha hiç binmedim hocam Ekrem Pakdemirli’nin uçağına. Böyle bir hatıram var çiçeği burnunda bakan Bekir Pakdemirli ile. Bilkent’teki Sümer Oral’ın kızı Burcu’nun nikahına katıldık. Burada da bir nikahta ilk uygulama ile karşılaştık. Kıyılan nikahlarda o zaman kadar iki şahit olurdu. Biri kız tarafın, diğeri de oğlan tarafının. Nikah Sümer Oral’ın kızı Burcu’nun olunca siyaset, iş dünyasının önemli isimleri bu oteldeki nikahta. İlk defa bu nikahta 4 şahit oldu. Kimler mi? Süleyman Demirel, Kenan Evren, Mesut Yılmaz ve Hikmet Çetin.

Manisa’dan ayrılıp eşim Nermin Hanım’la Çeşme Ildır’daki yazlığımıza tatile gidiyorum. Üzerimde yorgunluk da var. Yazılarıma ara vereceğim. Ne zaman başlarım bilmiyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Temmuz 2018 Perşembe | 564 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

SUDAN SAĞLANAN GELİR YATIRIM OLARAK GERİ DÖNDÜ
GÜNDEM
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran kartlı su sayaçlarının hem indirim hem de yatırım için kaynak sağladığını dile getirdi
12.11.2018

55

KILAVUZLAR BARAJI'NIN YÜZDE 88'İ TAMAMLANDI
GÜNDEM
Manisa'nın Demirci ilçesinde bin 540 dekar araziye can suyu verecek olan Kılavuzlar Barajı'nın yüzde 88'nin tamamlandığı bildirildi.
12.11.2018

34

SARIGÖL DEVLET HASTANESİNE YENİ GÖRÜNÜM
GÜNDEM
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sarıgöl Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan düzenleme çalışması hem personel hem de vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.
12.11.2018

44

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks