21 Temmuz 2018 Cumartesi - 03:14:22

SON DAKİKA

TOBB'DA MANİSA'NIN GÜCÜ, MEHMET YILMAZ'IN ETKİSİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Mayıs 2018 Perşembe | 152 OkunmaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 74. Genel Kurulunun yankıları sürüyor. Dünkü yazımda belirttiğim gibi TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yönetimde 9 yeni isme yer vererek adeta bir devrim yaptı. Devrimler kolay olmaz. Kırılanlar olacak, darılanlar olacak. Öğrendiğim kadarıyla Hisarcıklıoğlu 14 kişilik yönetim kurulunu oluştururken sabaha kadar uyumamış. Zaten Genel Kurulda yaptığı konuşmada da yorgunluğunu yüzüne yansımıştı. Sonuçta TOBB, 9 yeni isimle birlikte 4 yılda daha Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında yola devam edecek.

TOBB’da Manisa’nın gücü dedik. Bunda Mehmet Yımaz etkisi dedik. Ne demek istedik. Onu da anlatayım. Rahmetli Bülent Koşmaz TOBB Yönetim Kurulu süresince Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı hep zirveye taşıdı. Ondan sonra bu bayrağı taşıyanlar haliyle sıkıntılar çektiler. Bayrak zirvede olunca onu orada tutmak kolay değildi. Rahmetli Koşmaz’dan sonra Manisa Ticaret ve Sanayi Odası TOBB organlarında ilk kez görev alma gururunu yaşadı. Bu başarının mimarı da Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Başkanı Mehmet Yılmaz’dan başkası değildi. TOBB Delegelerinin oylarıyla kardeşim Mehmet Yılmaz Ticaret ve Sanayi Odası Konsey Üyeliğine seçildi. Kendisini kutluyor, başarılar diliyorum. Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap’ı da unutmadım. O da Ticaret Borsası Konsey Üyeliğindeki yerini muhafaza etti. Bu isimlere Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Faruk Aydın’da eklenince Manisa’dan 3 başkan TOBB’da Manisa’nın gücüne güç kattı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz için seçimlerden sonra yazdığım yazıda hızlı başladı demiştim. Bu hızının daha da devam edeceğini belirtmiştim. Mehmet kardeşim beni yanıltmadı. Ekibiyle birlikte başarıyla çalışıyor. Ankara’da Manisa delegeleri ile de sohbet ettim. Güzel bir iki gün geçirdik. Şunu belirtmem lazım. Mehmet Yılmaz ile yolculuk etmek büyük bir keyif. Yolculuğun nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. TOBB’dan Esenboğa havaalanına kadar yaptığımız yolculukta Mehmet Yılmaz’ın siyasi tespitlerini neşe için de dinledik. Mehmet Yılmaz’ın bir kes daha lafını hiç esirgemediğini, doğruları partisi ne olursa olsun insanın yüzüne söylediğine bir kez daha şahit oldum.

Bu arada TOBB Kongresinde fırsat bularak Manisa siyasetinin bilge isimlerinden Sayın Bülent Arınç’ı ziyaret ettim. Kendisi ile Türkiye ve Manisa meseleleri ile ilgili 1 saate yakın görüştük. Başkent siyasete sarılmış bir kent görünümündeydi. Anadolu akın akın başkentte gelmiş, partideki milletvekilli sıralamalarında etkili olmaya çalışıyor. Oteller ve lokantalar dolu. Herkes pazartesi günü siyasi partilerin Yüksek Seçim Kuruluna vereceği listeyi merakla bekliyor. Ankara’da bir seçimi bitirdim, şimdi diğer seçim heyecanına odaklanıyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Mayıs 2018 Perşembe | 152 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • Popüler

  • En Son

  • Yorumlar

VALİ GÜVENÇER MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN EVLERİNİ GEZDİ
GÜNDEM
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer Akhisar ilçesi Beyoba Mahallesinde Manisa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından mevsimlik tarım işçileri için yapılan geçici konaklama tesisinde incelemelerde bulundu.
20.7.2018

38

BAŞKAN ERGÜN'DEN ESNAFA CUMA ZİYARETİ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Küçük Sanayi Sitesi içerisinde yer alan Yeni Camii'de kılınan Cuma namazının ardından sanayi esnafıyla bir araya geldi.
20.7.2018

31

SALİHLİ'NİN DEV PROJESİNDE SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli'de Eski Kamyon Garajının bulunduğu alanda yapımına başlanan Modern Pazaryeri, Yeraltı Otoparkı ve Bedesten Çarşısı Projesi çalışmalarında son aşamaya gelindi.
20.7.2018

36

Content 2

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks